Szczecin "centrum dyskusji o sprawach międzynarodowych" [Defence24 TV]

22 października 2018, 16:27
Defence24
Defence24

(...) prawie 20 proc. potencjału obronnego naszego kraju znajduje się na Pomorzu Zachodnim. (...) Do tego zmierzamy, żeby Szczecin stał się takim centrum dyskusji o sprawach międzynarodowych, związanych z bezpieczeństwem - powiedział kmdr por. rez. Artur Bilski, prezes zarządu Nobilis Media w rozmowie z Defence24 TV. 

Tematem rozmów w Szczecinie, podczas Kongresu Bezpieczna Polska, był m.in. rozwój infrastruktury na Pomorzu Zachodnim, tak by mogła sprawnie i szybko przyjmować pomoc w przypadku zagrożenia, ale również transporty wojskowe w sytuacji ćwiczeń, na przykład na poligonie drawskim. 

Nie wiemy też, jeśli powstanie amerykańska baza, gdzie ona będzie ulokowana. (...) Musimy jednak o tym myśleć perspektywicznie, by te transporty szły przez porty polskie, nie np. przez porty niemieckie.

kmdr por. rez. Artur Bilski

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
tom-ch
wtorek, 23 października 2018, 12:46

Most kolejowy na Odrze wschodniej dwutorowy jest za waski. Skrajnia mostu nie nadaje sie do transportu czolgow z portu. Przewody trakcji dotyka prawie konstrukcji. Pochylenie podluzne torowiska z portu jest niezgodne z wymogami. Wszystko bylo robione po wojnie na wariackich papierach. Niemcy by spelnic wymogi planowali dluzszy podjazd, zreszta widac slad na googlach. Ponad 70 lat minelo a tu gadanie. Zreszta powinny byc 2 mosty niezalezne. Byc moze nowy trzeba zbudowac po starej przedwojennej trasie

Harry 2
poniedziałek, 22 października 2018, 19:53

"Centrum dyskusji..." Przechodzicie samych siebie. Dość dyskusji, Polacy czekają na czyny w sferze obronności kraju i zamówień nowoczesnego sprzętu dla wojska. Armatkami 2x23mm wojny nie wygramy, wroga nie pokonamy.

Tweets Defence24