Szatkowski na Łotwie. Rozmowy o regionalnej współpracy

13 września 2017, 14:57
Fot. MON
Fot. MON
Fot. MON
Fot. MON

Podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski złożył wizytę na Łotwie, podczas której wziął udział w IV Regionalnych Konsultacjach Attache Obrony RP akredytowanych w państwach bałtyckich i nordyckich.

Jak informuje MON, organizowane cyklicznie spotkania Attache służą omawianiu współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa Polski oraz sąsiadów znad Morza Bałtyckiego. Tegoroczne konsultacje odbywały się w Ambasadzie RP w Rydze z udziałem Ambasador RP w Republice Łotewskiej pani Ewy Dębskiej.

Wiceminister Szatkowski spotkał się również z sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Łotwy Janisem Garisonsem. Oprócz wymiany poglądów na temat współpracy dwu- i wielostronnej Tomasz Szatkowski zaprezentował przedstawicielom łotewskiego resortu obrony Koncepcję Obronną RP oraz rezultaty Strategicznego Przeglądu Obronnego. 

Wiceminister Szatkowski na PT-91
Fot. MON

Podsekretarz stanu odwiedził ponadto, stacjonujących w bazie w Adazi, żołnierzy PKW Łotwa realizujących zadania w ramach Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim, sformowanej w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności (enhanced Forward Presence – eFP). Główna część kontyngentu to kompania czołgów PT-91 Twardy z 9. Brygady Kawalerii Pancernej, wraz z pododdziałami logistycznymi.

Czytaj też: Szatkowski: MON nie otrzymało od BBN uwag do SPO

Wiceminister T. Szatkowski odznaczył żołnierzy PK‎W Łotwa medalami resortowymi oraz umieścił drogowskaz z napisem "Warszawa" na słupie wskazującym kierunek do Ojczyzny. Taki kierunkowskaz to tradycja każdego polskiego kontyngentu. Obecnie ma go także jednostka w Adazi na Łotwie. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24