Systemy transmisji danych dla Sił Zbrojnych. Trafią m.in. do Wojsk Specjalnych

30 czerwca 2015, 10:56
link viasat
Fot. www.viasat.com

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił informację o zamiarze przeprowadzenia dwóch dialogów technicznych, dotyczących systemów dystrybucji i wymiany informacji LINK.

Przeprowadzone dialogi techniczne mają pozwolić ma pozyskanie informacji niezbędnych do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia dla określenia możliwości:

  1. Pozyskania systemu monitorowania i zarządzania sieciami LINK;
  2. Integracji systemów bazowych Wojsk Specjalnych do zdolności przesyłania wiadomości w systemach Link 11, Link 11B, Link 16, Link 22 i VMF, w tym zakup interfejsów i integratorów.

Celem pierwszego postępowania jest zapewnienie „…pełnej zdolności do monitorowania i zarządzania sieciami LINK w SZ RP”. System monitorowania i zarządzania sieciami LINK ma być wykorzystywany m.in. „…w zakresie planowania użycia systemów Link 11 i Link 16, w tym opracowywania i generowania rozkazu OPTASK LINK, dynamicznego zarządzania sieciami Link 16 polegającego na zarządzaniu przydziałem szczelin czasowych poprzez alokację zasobów sieciowych w czasie pracy sieci radiowych Link 16 podczas prowadzonych ćwiczeń i operacji oraz monitorowania informacji pochodzących z sieci Link 11 i 16”. Ma to być, dodatkowo, system z możliwością przetwarzania informacji niejawnych do klauzuli NATO SECRET włącznie.

Celem drugiego postępowania ma być „…wyspecyfikowanie sprzętu do zakupu umożliwiającego implementację systemów LINK w Wojskach Specjalnych”. System Wojsk Specjalnych zapewniający przesyłanie informacji w systemach LINK ma być zbudowany „…w oparciu o oprogramowanie CSI (CRC System Interface) i sprzęt PC klasy TEMPEST”. Wykonawca będzie miał w tym przypadku za zadanie dostarczyć sprzęt z oprogramowaniem systemowym, zainstalować system CSI i zintegrować go ze środowiskami LINK (11, 11B, 16, 22 i VMF).

Oba dialogi mają zostać przeprowadzone we wrześniu 2015 r. Zgłoszenia w obu przypadkach są przyjmowane do 21 lipca 2015 r.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
A_S
środa, 1 lipca 2015, 09:48

Należy dodać, że więcej szczegółów dotyczących obu dialogów technicznych należy szukać z pewnością w sieciach wojskowych naszego wschodniego sąsiada.

MD
wtorek, 30 czerwca 2015, 12:02

Pytanie do specjalistów. Czy to jest ten nagłaśniany już przy wizycie Siemoniaka w USA temat, gdzie już właściwie pewniakami są Harris is bodajże Cisco?

patriota
wtorek, 30 czerwca 2015, 13:42

Pan minister chce kupować za granicą Battlefield Management System (właśnie Cisco i Harris), czyli systemy zarządzania polem walki choć gotowe i sprawdzone rozwiązania są dostępne na miejscu (dla szczebla batalionu, brygady, KTO Rosomak, czy PT-91). To dwie różne sprawy.

Tweets Defence24