System FONET w służbie podchorążych WAT

18 października 2018, 13:24
Zrzut ekranu 2018-10-18 o 14.36.15
Fot. WB Group
Reklama

Grupa WB wsparła działalność dydaktyczną Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej – wykładowcy i podchorążowie będą mogli podczas zajęć praktycznych korzystać z  Pokładowego Zestawu Urządzeń Łączności Wewnętrznej FONET, dostarczonego do WAT przez Grupę WB.

W dniu 18 października 2018 w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się uroczystość przekazania na użytek Wydziału Elektroniki Pokładowego Zestawu Urządzeń Łączności Wewnętrznej FONET przez Grupę WB. 

Przekazanie systemu jest wyrazem wsparcia przez Grupę WB laboratoriów technicznych Wydziału Elektroniki WAT, przeznaczonych do szkolenia podchorążych w zakresie środków łączności. Ma on wesprzeć zarówno wykładowców, jak i studentów oraz umożliwić im korzystanie z najnowocześniejszego, w pełni funkcjonującego sprzętu podczas zajęć praktycznych.

image
Fot. WB Group

 

Pokładowy Zestaw Urządzeń Łączności Wewnętrznej FONET to zestaw urządzeń i oprogramowania, tworzący jednolitą bazę wymiany danych pomiędzy pojazdami na polu walki oraz integrujący wszystkie systemy pojazdowe. Jest on aktywnie wykorzystywany nie tylko przez jednostki Wojska Polskiego, ale również m.in. przez Siły Zbrojne USA , Szwecji, Malezji, Węgier oraz kilku innych krajów na świecie. 

W imieniu WAT w uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli Dziekan Wydziału Elektroniki prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski, Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. inż. Dariusz Laskowski oraz dr inż. Piotr Łubkowski Kierownik Zakładu Systemów Telekomunikacyjnych, natomiast w imieniu Grupy WB sprzęt dla podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej przekazali  dr hab. inż. Janusz Dudczyk, Pełnomocnik Zarządu ds. Programu Strategicznego C4I oraz Jacek Cyrek Kierownik projektów systemów rozpoznania elektronicznego.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Andrzej C.
piątek, 19 października 2018, 09:49

I co w tym dziwnego? WAT powinien być naszpikowany rożną elektroniką i mechaniką. Taki domofon czołgowy jest niczym szczególnym.

Zwolennik
piątek, 19 października 2018, 08:24

@użytkownik przykro ,że nie jesteś zwolennikiem,ale system jest na tyle dobry ,że licencja kupili żydzi i amerykanie.

użytkownik
czwartek, 18 października 2018, 21:01

Fajny gest ale nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania znam inne dużo lepsze wykonane np. w technologi IPv6

Buba
czwartek, 18 października 2018, 16:21

Dzieje się dzieje tak trzymać.

TakTak
czwartek, 18 października 2018, 16:21

Inne i to bardziej rozbudowane systemy pojazdowe są już tam dawno

Tweets Defence24