Reklama

Święta w PKW EUFOR/MTT w Republice Bośni i Hercegowiny.

26 grudnia 2012, 22:08
Boze Narodzenie 3
Polscy żołnierze świętują w Bośni i Hercegowinie - fot. kpt. Marcin Zagóra

Jak co roku żołnierze Polskich Kontyngentów Wojskowych, z dala od rodzinnych domów, organizują Święta Bożego Narodzenia i spotykają się na wspólnej żołnierskiej kolacji wigilijnej.Żołnierze IV zmiany PKW EUFOR/MTT przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęli na długo przed magiczną datą 24 grudnia 2012r. Ustaleniom menu, zakupom, nie było końca. Wszystko po to, aby żołnierze ten szczególny dzień w roku spędzili w jak najmilszej atmosferze.

24 grudnia 2012 roku, z dala od najbliższych, na zaśnieżonych i mroźnych Bałkanach, w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego spotkali się przy Wigilijnym stole. Łamiąc się symbolicznym opłatkiem, życzyli sobie radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spokojnej misji, wytrwałości w służbie i szczęśliwego powrotu do domów.

Uroczysta kolacja, smaczny barszcz z uszkami, pieczony karp czy wyśmienita zupa rybna pozwoliły nam na chwilę zapomnieć, że jesteśmy tak daleko od najbliższych. Tych, którzy o nas myślą, pamiętają, kochają ……….

W dniu 25 grudnia Dowódca PKW ppłk Tomasz ADAMCZYK wraz z kpt. Marcinem ZAGÓRA spotkał się z żołnierzami pełniącymi służbę w odległych garnizonach DOBOJ i BANJA LUKA.

Chwile spędzone w gronie przyjaciół pozwoliły powrócić Dowódcy PKW EUFOR/MTT do Camp Butmir w przekonaniu, iż zadania postawione przed dowodzonym kontyngentem zostaną zrealizowane na najwyższym poziomie.

kpt. Marcin ZAGÓRA.
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama