Reklama

Spotkanie ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej

23 kwietnia 2015, 13:40
fot. MON

W czwartek wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak będzie przebywał na Słowacji, gdzie weźmie udział w spotkaniu ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Jak podaje Ministerstwo Obrony Narodowej podczas spotkania ministrowie obrony Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą rozmawiać m.in. o współpracy w ramach NATO i Unii Europejskiej, realizacji postanowień szczytu NATO z Walii oraz o organizacji kolejnego szczytu Sojuszu zaplanowanego na 2016 rok w Warszawie.

Ministrowie omówią również tematykę zbliżającego się spotkania Rady Europejskiej, które poświęcone będzie Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Jan
piątek, 24 kwietnia 2015, 17:31

W takiej formule jak aktualnie funkcjonuje V4, organizacja ta nie ma kompletnie żadnego sensu. Służy do oszukiwania podatników, że się coś dzieje. Faktycznie nie dzieje się nic. Przekszadza temu nadmierne upolitycznienie polityki obronnej i zbrojeniowej. Polska, ze względu na wielkość budżetu jest naturalnym liderem tego forum, ale tej roli nie podejmuje bo faktycznie jest karłem organizacyjnym, niestety.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama