Reklama
Reklama

SOVERON – radiostacje nie tylko dla Leopardów [Defence24 TV]

9 września 2019, 13:43
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Posiadamy dedykowane radiostacje do transmisji danych serii M3SR, które mogą z powodzeniem być wykorzystywane z systemami klasy BMS. Współpracujemy z firmą Rheinmetall i mamy propozycję, jeżeli chodzi o modernizację czołgów oraz innych pojazdów gąsienicowych – mówi w rozmowie z Defence24 TV Maciej Stopniak, dyrektor przedstawicielstwa Rohde & Schwarz w Polsce.

Podczas tegorocznego MSPO 2019 spółka Rohde & Schwarz zademonstrowała między innymi rodzinę zintegrowanych systemów łączności SOVERON. Obejmuje ona programowalne radiostacje pracujące w systemie SCA222 oparte o nową architekturę i pozwalające na przesyłanie zarówno danych jak i głosu.

Spółka promuje na polskim rynku – między innymi – środki łączności przeznaczone dla sektora lądowego, w tym pojazdów bojowych. W rozmowie z Defence24 TV Maciej Stopniak podkreślił, że oferowane przez Rohde & Schwarz radiostacje przeznaczone dla pojazdów gąsienicowych mogą być przeznaczone zarówno dla czołgów Leopard 2PL, jak i dla wozów T-72.

Rohde & Schwarz pokazała też w Kielcach systemy rozpoznania elektronicznego ELINT i COMINT, które mogą być montowane zarówno na platformach lądowych, jak i morskich – w tym na okrętach rozpoznawczych.

Czytaj też: MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO 2019 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Gort
poniedziałek, 9 września 2019, 16:48

W czym ten produkt jest lepszy od naszego krajowego sprzedanego do Harris? Integracja polega na ułatwieniu obsługi i serwisu.

dim
poniedziałek, 9 września 2019, 16:29

Czy wyprodukowane w Polsce ? A czy może kraj, gdzie są produkowane, kupuje dużo polskiego uzbrojenia i komponentów ? A może przynajmniej kupuje te polskie wyroby zbrojeniówki, o których wiadomo, że należą do najlepszych na świecie ? No to może przynajmniej kraj, gdzie są produkowane, spełnia wymóg 2% PKB na obronność ? - ach jak mi przykro, niemniej tam są drzwi. Zapraszamy gdy coś się w w/w sprawach zmieni. Gdyż to na tym polega partnerstwo.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama