Soloch: obrona to nie tylko walka z bronią w ręku [SKANER Defence24]

29 września 2021, 14:13

Musimy zdać sobie sprawę, że definicja obrony bardzo się teraz rozciągnęła. Chodzi nie tylko o walkę z bronią w ręku, ale o stawianie oporu, zapewnianie bezpieczeństwa. To, co czasami w dokumentach NATO-wskich określa się mianem resilience, czyli odporności państwa – powiedział Soloch. Szef BBN nawiązał do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

„Mamy do czynienia z konfliktem hybrydowym. On nie rozgrywa się nie tylko w tej sferze bezpośredniej styczności, fizycznej. Nielegalnych imigrantów, wypychanych przez władze Białorusi na teren Polski, w kontakcie z naszymi, pogranicznikami, policjantami czy żołnierzami. Ale też w sferze informacyjnej, nawet pewne elementy walki elektronicznej” – powiedział w programie SKANER Defence24 Szef BBN Paweł Soloch.

Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl
Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Wojtekus
niedziela, 3 października 2021, 21:04

Pan Soloch niestety nie rozumie istoty zeczy. Jesli Bialorus i Rosja prowadza przeciwnam wojne hybrydowa, to jaka jest nasza odpowiedz? Czy przejmujemy inicjatywe? Nie, budujemy ogrodzenie na granicy. To jest reakcja zdesperowanego panstwa bez zadnych planow na obrone w postaci kontrataku. Mozemy zaatakowac roznymi sposobami. Tylko trzeba chciec. Obecna reakcja tylko bedzie zachecala Lukaszenke z Putinem do nastepnych akcji tzw hybrydowych. Gratualcje Panie Soloch. Czas na emeryturke.

Jeż
niedziela, 3 października 2021, 10:44

Tak, to także zwycięska walka ze zdjęciem dziecka-migranta w ławach sejmowych.

Tweets Defence24