Reklama
Reklama
Reklama

Sobota z Defence24.pl: Więcej amerykańskich żołnierzy w Polsce; Trump nie wierzy w sojuszników; Donald Trump w Londynie. Brexit razy dwa

14 lipca 2018, 09:07
Us army
Fot. U.S. Army
Defence24
Defence24

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „USA zwiększą obecność wojskową w Polsce”: Podczas szczytu NATO w Brukseli, Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA na temat zwiększenia amerykańskich sił w Polsce. „Najprawdopodobniej już w najbliższych miesiącach do żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych, stacjonujących rotacyjnie w Polsce, dołączą nowe oddziały. - Rozmowy w tej sprawie są zaawansowane - przyznał prezydent RP Andrzej Duda. Wraz z żołnierzami do naszego kraju ma trafić również więcej amerykańskiego uzbrojenia. [...] Rozmawialiśmy z prezydentem Trumpem także na temat kolejnych zakupów uzbrojenia i doposażenia naszej armii, m.in. w rakiety i pociski Tomahawk - dodał polski prezydent.”

Iwan Krastev, Gazeta Wyborcza, "Sorry NATO. Trump nie wierzy w sojuszników": Bułgarski politolog, szef Centrum Strategii Liberalnych w Sofii uważa, że amerykański prezydent dzieli ludzi na - wyłącznie - fanów i wrogów. Jeszcze niedawno Europejczycy wierzyli, że mimo ostrych słów Donalda Trumpa Waszyngton nigdy nie osłabi swoich zimnowojennych sojuszy. (...) Jakże byliśmy w błędzie, wierząc im. Bo ostatecznie to tweety naprawdę się liczą.

Jędrzej Bieliecki, Rzeczpospolita, "Donald Trump w Londynie. Brexit razy dwa": Autor zauważa, że kraj, który oficjalnie jest połączony z USA "stosunkami specjalnymi", jest dopiero 17 punktem podróży zagranicznych amerykańskiego prezydenta. Królestwo nie tylko rozwodzi się z Unią. Dogorywają też „specjalne stosunki" z Ameryką. (...) Nie będzie też entuzjastycznych tłumów, jakie przyjęły amerykańskiego prezydenta na placu Krasińskich w Warszawie. Przeciwnie: blisko 2 mln Brytyjczyków podpisało petycję przeciwko wizycie Trumpa.


Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
mark
niedziela, 15 lipca 2018, 23:11

a Polska bedzie placic za..ochrone.., pieniazki zamiast na uzbrojenie pojda w cudza kiesze...

Paranoid
niedziela, 15 lipca 2018, 20:14

Ile to będzie kosztować? Tylko kilka mld $ rocznie, bo tyle płaci amerykański podatnik. Czyli już rozbuchany budżet MON (bez kontroli bo kto wie na co idą tam pieniądze?) + wydatki na U.S. army. Czyli ile?

Palmel
niedziela, 15 lipca 2018, 16:27

Trump nie wierzy w sojuszników - a jak może jak to USA wywołało wojny w Iraku, Libii czy Syrii o teraz NATO sprząta po nich a oni załatwili tam swoje biznesy, powinniśmy odesłać tych wszystkich uchodźców do USA niech wiedzą że jak się coś robi to trzeba potem posprzątać po sobie a nie zwalać sprzątanie na Europę my tam nie mieliśmy żadnych interesów to ich firmy tam zarobiły

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama