Sobota z Defence24.pl: Incydent lotniczy z prezydentem na pokładzie; Kreml stawia na Aleksandra Łukaszenkę aby wchłonąć Białoruś?

1 sierpnia 2020, 11:06
embraer175
Fot. n744pm.wordpress.com
Defence24
Defence24

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Super Express, „Prezydent poleciał bez zezwolenia”: Trwa postępowanie wyjaśniające, które bada start samolotu z prezydentem bez zezwolenia kontrolera lotu. Piloci, którzy podjęli decyzje o starcie, zostali zawieszeni. „Było już po godz. 22, gdy samolot z prezydentem Andrzejem Dudą (48 l.) na pokładzie wystartował z lotniska Babimost pod Zieloną Córą. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wyczarterowany przez rząd od LOT-u Embraer-175 wzniósł się w powietrze bez zezwolenia kontrolera ruchu! Do incydentu doszło na początku lipca, ale ujawniono go dopiero tydzień później […]”


Władisław Inoziemcew, Wacław Radziwinowicz, Gazeta Wyborcza, „Putin chce słabego Łukaszenki”: Rosyjski politolog analizuje sytuacje polityczna na Białorusi przed wyborami prezydenckimi w tym kraju. „W białoruskich wyborach Kreml stawia na Aleksandra Łukaszenkę. Ale liczy na to, że z walki o prezydenturę wyjdzie on osłabiony — tak by łatwiej było go zmusić do zgody na wchłonięcie jego kraju przez Rosję [...] Po pierwsze, Władimir Putin, który ma bzika na punkcie geopolityki, nie jest gotów na to, by <<utracić>> Białoruś, bo wierzy, że jeśli w Mińsku nie będzie miał „swojego człowieka", wojska NATO znajdą się pod Smoleńskiem”.


Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Podaję dalej
sobota, 1 sierpnia 2020, 22:05

Reżim dyktatora z Władimira sponsoruje brygady sieciowe Kremla

Łuki
sobota, 1 sierpnia 2020, 18:00

Gazeta wybiórcza i wszystko jasne ;)

Antynazista
sobota, 1 sierpnia 2020, 17:26

Lepsze NATO pod Smoleńskiem niż putinowski Mordor pod Białymstokiem

Petrowic
niedziela, 2 sierpnia 2020, 17:22

Dokladnie!

Piotr
sobota, 1 sierpnia 2020, 16:51

Te artykuły z podtekstami są aż tak śmieszne że aż męczące

rebeliant80
sobota, 1 sierpnia 2020, 15:02

No błagam, jakby Łukaszenka chciał, żeby Białoruś stała się częścią Rosji, to już dawno by wstąpił do Rosji i tyle. Z jakiegoś powodu tego nie robi, może właśnie dlatego, że chciałby zachowania niepodległości Białorusi? Dobrze byłoby, żeby Polska się tym zainteresowała z punktu widzenia naszych interesów, a nie amerykańskich czy UE.

Tweets Defence24