Reklama

Siły zbrojne

SNIPER Extreme 2020 oraz wsparcie dla Zięby

Fot. Archiwum Sprzymierzeni z GROM
Fot. Archiwum Sprzymierzeni z GROM

Fundacja Sprzymierzeni z GROM oraz weterani i przyjaciele Piotra „Zięby” Ziębakowskiego organizują zawody taktyczno-strzeleckie. Celem jest wsparcie i pomoc dla weterana IX zmiany PKW Afganistan, który utracił wzrok i doznał poważnych poparzeń. Redakcja Defence24.pl wspiera organizatorów tych zawodów jako patron medialny.

Piotr „Zięba” Ziębakowski swoją przygodę z wojskiem rozpoczął w 2004 roku, po drodze była szkoła podoficerska (2010 rok), misja bojowa w Afganistanie (IX zmiana i rok 2011) oraz kolejne stanowiska służbowe w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej (dowódca załogi KTO Rosomak, dowódca sekcji, optoelektronik, technik poddziału). 16 lat służby, wysokie oceny, medale i odznaczenia: Gwiazda Afganistanu i Medal NATO. Listopad 2019 roku przyniósł wypadek, w wyniku pożaru domu „Zięba” jest ciężko poparzony i traci wzrok. Nie poddał się jednak, od kilku miesięcy w bólu i trudach walczy o życie i zdrowie.

O koledze nie zapominają przyjaciele i weterani, organizując wsparcie. Pomoc nadchodzi m.in. dzięki Fundacji Sprzymierzeni z GROM, która uruchomiła już zbiórkę funduszy dla Piotra oraz przygotowuje zawody Snajper Extreme 2020. Projekt wspiera także Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. 

image
Fot. Archiwum Sprzymierzeni z GROM

Pomoc i wsparcie

Organizatorzy zachęcają zarówno do dokonywania wpłat na konto Fundacji, jak i do udziału w zawodach.

Wpłat dokonywać można już dziś

Fundacja Sprzymierzeni z GROM
BGŻ BNP Paribas
Al. Jerozolimskie 56c
00-803 Warszawa
08 1600 1228 0003 0141 3220 7001
z dopiskiem: Piotr Ziębakowski nr 046

Zawody SNIPER Extreem 2020

Zawody taktyczno-strzeleckie jak zdradzają nam organizatorzy, będą rywalizacją zespołów dwuosobowych. Zostaną podzielone na dwa etapy, które obejmowały będą łącznie ponad 30 godzin działań snajperskich.

image
Fot. Archiwum Sprzymierzeni z GROM

Etap 1 - Na terytorium wroga

Etap ten polegał będzie na szeregu zadań rozpoznawczych, medycznych TC3, nawigacji w terenie oraz znajomości topografii, cały czas skrytego przenikania, stalkingu, zakładania OPI i szkiców terenu, kodowanej łączności składanie odpowiednich meldunków, naprowadzania sił własnych wsparcia ogniowego oraz wszelkiej maści zadań survivalowych, w terenie całkowicie objętym rebelią. Przeciwnikiem będą grupy patrolowo-pościgowe oraz chroniące obiekty własne.

Zawodnicy muszą być pod każdym względem przygotowani do samodzielnego działania psychofizycznego jak i odpowiednio sprzętowo. Przejścia między konkurencjami będą miały sztywne bramki czasowe jak i określony czas na wykonanie każdego zadania, by uniknąć zbędnych przestojów. Obowiązuje całkowite maskowanie zawodników oraz sprzętu i wyposażenia, które będą posiadali.

Całe wyposażenie od początku do ukończenia zawodów zespoły mają ze sobą, maksymalnie na wyciągnięcie ręki. Nie będzie uzupełniania amunicji, jedzenia, baterii do sprzętu, wymiany ubrań na suche itp. Wodę będzie można uzupełniać w oparciu o naturalne źródła, jeśli będzie to możliwe. Złapany zespół zostanie odstawiony na odpowiednią odległość w innym kierunku niż jego marszruta oraz może się spodziewać dodatkowego obciążenia, przy tym czas dojścia do punktu pozostaje bez zmian. Karane też będzie zgubienie elementów wyposażenia czy też pozostawienia po sobie zbyt widocznych śladów bytności

image
Fot. Archiwum Sprzymierzeni z GROM

Etap 2 - Po ciężkiej nocy nastaje dzień.

Po wykonaniu wszystkich zadań niestrzeleckich zespoły będą mogły przystąpić do serii konkurencji strzeleckich z użyciem karabinów wyborowych, karabinków wsparcia oraz krótkiej broni osobistej.

Będą to czasowe tory strzeleckie na różnych dystansach od dziesięciu metrów do kilometra. Cały czas zespół współpracuje ze sobą strzelec-obserwator, z zamiennością funkcji jak w tym fachu przystało, by wykonać zadanie. Wyposażenie można będzie odłożyć na wyciągnięcie ręki, w dalszym ciągu obowiązywało będzie całkowite maskowanie zawodników i sprzętu. W konkurencjach ogniowych wystąpią m.in. elementy TC3. Wykorzystane będą cele kartonowo papierowe, gongi, popery jak i cele reaktywne.

Organizatorzy i partnerzy

Zawody organizowane są przez Fundację Sprzymierzeni z GROM, Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, 19. batalionu zmechanizowanego oraz firm prywatnych i sponsorów. Jednym z patronów medialnych jest redakcja Defence24.

image
Fot. Archiwum Sprzymierzeni z GROM

Pomoc i pasja

Wszytko to robimy z pasji do strzelectwa, chęci łamania słabości, zdrowej rywalizacji, wymiany doświadczeń między strzelcami a przede wszystkim przyświeca nam jeden główny cel! Pomoc dla naszego kolegi weterana Piotrka „Zięby” Ziębakowskiego

Fundacja Sprzymierzeni z GROM

Całość poprowadzą doświadczeni instruktorzy strzelectwa cywilni i mundurowi, byli żołnierze Wojsk Specjalnych.

Regulamin zawodów oraz inne informacje organizacyjne publikowane będą na profilu społecznościowym SINPER Extreem 2020, a rejestracja prowadzona będzie poprzez Portal Strzelecki.

Określono już maksymalną liczbę zespołów. 15 miejsc zarezerwowano dla zespołów złożonych z żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, a w zawodach zmierzy się maksymalnie 50 zespołów. O udziale decydowała będzie kolejność zgłoszeń i dokonania opłat startowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama