Śmierć żołnierza z Hrubieszowa

5 lipca 2020, 09:39
2020_05_latkowo_12
Fot. 2.pr

Żołnierz 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego zasłabł i zmarł po skoku spadochronowym do wody. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci była zapaść, okoliczności bada prokuratura – poinformował w sobotę oficer prasowy tej jednostki.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 3 lipca. Po wykonaniu skoku do wody żołnierz źle się poczuł i poprosił o przewiezienie do szpitala na badania. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala we Włodawie.

„Pomimo intensywnej akcji reanimacyjnej lekarzom nie udało się go uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci żołnierza była zapaść” – informuje komunikat przekazany PAP przez oficera prasowego 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

„Sprawę prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator wojskowy zarządził sekcję zwłok, która prawdopodobnie zostanie przeprowadzona we wtorek” – czytamy w komunikacie.

Żołnierze z hrubieszowskiego pułku ćwiczyli w piątek skoki spadochronowe nad Jeziorem Białym koło Włodawy (woj. lubelskie).

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 41
Reklama
Żołnierz zmechol
piątek, 24 lipca 2020, 16:23

Bardzo dobra Jednostka i Dowódca. Też skakał z żołnierzami do Jeziora. Cześć Pamięci!!!!

ito
poniedziałek, 6 lipca 2020, 17:56

Jakaś reakcja? Kontrola badań? Zalecenia dotyczące badań? Niemożliwe jest żeby młody chłop, który powinien być wzorcowo zdrowy- jest regularnie bardzo poważnie obciążany- dostawał zapaści. Ktoś na jakimś etapie musiał dać ciała.

Smutna prawda
wtorek, 7 lipca 2020, 00:11

Bardzo dogłębne dabania dotyczą komsonautów, przyzwoite dotyczą pilotów. Żołnierze są badani, ale nikt nie zweryfikuje wszystkiego. Sportowcy przechodzą regularne solidne badania, a i tak zdarzają się się przypadki śmierci w czasie meczu. Sekcja wykaże, czy nie było oczywistych problemów ze zdrowiem i czy nie było czynników dodatkowcych. I jeszcze jedno: zwykłe przeziębienie potrafi doprowadzić zdrowego byka do kalectwa, co może wyjść dopiero po jakimś czasie.

marian
poniedziałek, 6 lipca 2020, 18:29

Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani. Poza tym takie badania wykluczają tylko ludzi u których istnieje duże ryzyko takich sytuacji, nie eliminują zaś w stu procentach. Medycyna to nie matematyka.

ito
poniedziałek, 6 lipca 2020, 21:38

Sam napisałeś- nieprzebadani. A powinni być przebadani we wszystkie strony. Gdyby się zatrzymał w momencie wpadnięcia do wody- szok termiczny- to co innego, ale tak po jakimś czasie-musiało być coś nie w porządku.

marian
wtorek, 7 lipca 2020, 19:41

Ale napisałem też "nie ma ludzi zdrowych". Jeżeli będziemy odrzucać wszystkich z jakąś niedoskonałością, która może, ale nie musi mieć wpływu na zdrowie, to zabraknie nam żołnierzy. To nie te czasy, że z dwustu tysięcy poborowych nastolatków rocznie wybierało się kilka tysięcy najlepszych (najzdrowszych) do jednostek specjalnych. Za moich czasów kat. "A" bez żadnego paragrafu, uprawniającą do służby w elitarnych jednostkach otrzymywał jeden na kilkudziesięciu. A to było tylko zwykłe badanie osłuchowe. Pewnie po dokładniejszym byłoby jeszcze gorzej. Proszę teraz odrzucić 95% chętnych do służby w wojsku, bo tyle pewnie odpadłoby po porządnym (np. takim jak na pilota myśliwca) badaniu. Ile będzie liczyć wtedy nasza armia? Dziesięć tysięcy? Tysiąc żołnierzy?

ito
środa, 8 lipca 2020, 11:58

Fajnie- za moich czasów ludzi po prostu brano do wojska- byle dwie ręce i dwie nogi miał- a tu mówimy o zawodowym, który nie ma przetrwać dwóch lat (co się na żyletce wysiedzi) tylko o człowieku, który wiąże się z wojskiem na naście lat. Masz mieć tych ludzi kilkuset, nie dziesiątki tysięcy, i ubytek każdego będziesz odczuwał- na ćwiczeniach to dramat i skandal, w realnym działaniu takie nieprzewidziane wykruszanie się może prowadzić do zerwania akcji- więc może jednak badać a nie obniżać wymagania w nadziei, ze jakoś to będzie? Tym bardziej, ze owszem, prawie nie ma ludzi w 100% zdrowych, ale jak masz np. nadciśnieniowca i ustawisz go porządnie na lekach to może doskonale funkcjonować nawet pod sporym obciążeniem- ale do tego musisz WIEDZIEĆ że potrzebuje leczenia, a więc musisz badać- a nie "nie da się".

Yugol
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:53

Kondolencje dla rodziny!

Adam
poniedziałek, 6 lipca 2020, 08:57

Podziękowania za służbę i wyrazy współczucia dla Rodziny. Cześć Jego Pamięci.

boomerang
poniedziałek, 6 lipca 2020, 07:37

organizm nie zniósł narażeń, nie wytrzymał czy coś jeszcze się...... nałożyło, się żyło i ......

Marek D
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:42

Po tym jak wojsko męczyło Polaków w trakcie pandemii (jakieś śmieszne patrole z długą bronią itp) nie mam do nich szacunku.

Pono
poniedziałek, 6 lipca 2020, 14:16

Mare d to zwykły troll.

EncePence
poniedziałek, 6 lipca 2020, 11:55

Człowieku o czym Ty piszesz? Szukasz zaczepki? Czy temp na dworze przeszkadza logicznie myśleć? Wojsko w czasie pandemii, było wyposażone w broń etatowa jedynie w celu wsparcia straży granicznej, przy ochronie granicy (łączone patrole).

Tomlub
poniedziałek, 6 lipca 2020, 09:39

Jak cię wojsko zmęczyło? Podaj konkretny przykład.

Arek
niedziela, 5 lipca 2020, 21:53

Po komentarzach można zrozumieć skąd w Polsce trwa ZAJADŁA WIELOLETNIA walka pis...po itd... po co ludzie którzy nie nawidzą kraju wchodzą na taki portal...chyba że są to szpiedzy od dezinformacji. Budowlaniec pracuje dla siebie takie ma wykształcenie lub nie ma go i musi ciężko pracować fizycznie (CHWAŁA MU ZA TO) Żołnierz...strażak czy policjant (w samei idea bo ludzie przychodzą różni teraz do formacji ) chce ratować innych bronić kraju-OBYWATELI HISTORII ... tego co przed 1945 rokiem osiągali nasi ojcowie i dziadowie...płacą mu za bycie gotowym...za ćwiczenie...za ryzyko...które może nadejśĆ na drugi dzień lub nigdy aż do emerytury .Ktoś kto szarga dobre imię swojego żołnierza...policjanta..strażaka to zwykła patologia i ujma dla kraju (są różni ludzie w formacjach ta jak i różni księża ...lekarze...specjaliści od remontu -są i czarne owce a jest ich coraz więcej z uwagi na konsumpcyjny styl.życia europy zachodniej-pogoń za.majatkiem a nie rodziną i honorem) ale założeniem jest służba dla kraju i ludzie - a ci którzy są w służbach państwowych i to zatracili lub przyszli dla pieniędzy to zwykli ludzie wyzuci z uczuć.Można nażekać jak wyglada służba w kraju jak wyglada dowodzenie...finansowanie...ale idea zawsze powinna przyświecać jedna Bóg...Rodzina ...Honor...Ojczyzna....I POMOC CZłOWIEKOWI GDY ŻECZYWIŚCIE JEJ POTRZEBUJE. Tacy jak ci komentujący negatywnie poniżej-gdy zauważą osobę potrzebujacą pomocy nie podadzą jej ręki ,,bo się nie opłaca...bo od tego sa inni...nie moja sprawa,,

GRD
poniedziałek, 6 lipca 2020, 08:19

W punkt! Coraz mniej tych "służących" ale jednak są. I może przyjdzie dzień, w którym będą mieli większościowy głos w służbach i skończy się dyletanctwo z nadania politycznego.

bart
poniedziałek, 6 lipca 2020, 00:31

zgodzę się w 98% z w/w komentarzem.. ale czemu bóg na 1 miejscu? ja bym na pierwszym miejscu ustawił ojczyznę, przyzwoitość, płacenie podatków, honor, pomoc... z rodziną to cóż.. różnie bywa... boga zostawmy każdemu do wyboru i w spokoju.. niech nie przeszkadza i nie mieszajmy go do polityki ... taka jest moja skromna opinia;

marian
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:50

Sam Pan sobie odpowiedział. "przyzwoitość" dla Pana, to dla innych "Bóg". Bo teoretycznie dla naszej ojczyzny byłoby najlepsze zlikwidowanie całego narodu, który ośmielił się nas napaść - czyli na pierwszym miejscu ojczyzna. Ale żaden Polak nie będzie mordował dzieci, dlatego , że na pierwszym miejscu jest Bóg, co nie zawsze może się pokrywać z dobrem ojczyzny.

carl fath
niedziela, 5 lipca 2020, 20:53

Wspaniałe "komenty", gimbaza i trole mają używanie, wstyd.

GRD
niedziela, 5 lipca 2020, 20:18

Śpij Kolego...

me
niedziela, 5 lipca 2020, 18:30

Czesc Jego pamieci

Okularnik z Hrubieszowa
niedziela, 5 lipca 2020, 14:19

Cześć i chwała Bohaterom!!!

niedziela, 5 lipca 2020, 15:02

Gdy budowlaniec ginie też tak piszesz,mimo iż on robi PKB a żołnierz tylko konsumuje PKB...

man42
niedziela, 5 lipca 2020, 21:48

Żołnierz dba żeby budowlaniec mógł spokojnie pracować

USA
niedziela, 5 lipca 2020, 19:30

Budowlancem moze zostac kazdy nieuk w desancie trzeba juz cos soba reprezentowac

gnago
poniedziałek, 6 lipca 2020, 18:46

? Wyszkolą każdego buca i znajdą dla niego funkcję i zajęcie. Nie wywalają z budowlanki po 15 latach

:(
poniedziałek, 6 lipca 2020, 09:26

SPIJ KOLEGO :( Nie mam w zwyczaju się czepiać ale, hrubieszowskie chłopaki to nie desant, a rozpoznanie

Red
niedziela, 5 lipca 2020, 18:30

"bohaterom"? Czlowieku, wyluzuj. Wojny nie było od ponad 70 lat... Jak kierowca czy piekarz umrze, to też napiszesz o bohaterach?

Gryf
niedziela, 5 lipca 2020, 17:24

Nie spoglądaj lepiej w lustro i w...j z Polski jak najdalej

pawlak
niedziela, 5 lipca 2020, 18:53

To w przedzkolu tak Cie nauczyli pisac?

Clan of Xymox
niedziela, 5 lipca 2020, 20:53

To w przedzkolu tak Cie nauczyli pisać? Jak chcesz innych uczyć poprawnej polszczyzny to spójrz najpierw na swoje wypociny.

Clan of Xymox
niedziela, 5 lipca 2020, 18:32

@Gryf Zacny komentarz

Szymon
niedziela, 5 lipca 2020, 16:51

To niech Rosją zlikwiduje wojsko. Polskę stać na armię.

Lechu
niedziela, 5 lipca 2020, 16:45

Budowlańcem? Tym od flaszki i winka?

marian
poniedziałek, 6 lipca 2020, 10:56

Trochę szacunku dla ludzi. Kiedyś chłopak po szkole szedł na budowę, potem na dwa lata np. do desantu, a potem znów na budowę. By się Pan zdziwił ilu takich dojrzałych budowlańców ma za sobą skoki ze spadochronem.

archie
niedziela, 5 lipca 2020, 18:21

Zmarł człowiek...już robią co niektórzy Jego śmierć bohaterską , obrażając mających inne zdanie o heroizmie. Czyżby sam fakt założenia munduru był już bohaterstwem....

Clan of Xymox
niedziela, 5 lipca 2020, 20:46

@archie. Poniekąd tak. Bo służba to nie praca na etacie. Pewnie tego nie zrozumiesz. PS. :nie jestem mundurowym i żadnego takowego nie mam w bliskiej rodzinie.

archie
poniedziałek, 6 lipca 2020, 14:24

A ja znam więcej mundurowych niż "cywili". I obraz jest nieciekawy.

szer Dolas
niedziela, 5 lipca 2020, 13:53

Przykra sprawa, niech spoczywa w pokoju.

Gryf
niedziela, 5 lipca 2020, 17:29

To powinna być nauka dla wszystkich lekarzy w jednostkach oraz ich dowódców. Nawet organizm młodego zdrowego żołnierza może ulec przeciążeniu. Zero stymulatorów oraz innego ścierwa!

niedziela, 5 lipca 2020, 16:57

W spokoju.

Tweets Defence24