Śmierć amerykańskiego żołnierza w Mali

15 listopada 2017, 14:05
Fot. DVIDSHUB/Flickr.com/CC 2.0.

W czerwcu sierżant Logan Melgar, który służył w jednostce zielonych beretów, poniósł śmierć w wyniku uduszenia. Według relacji medialnych sprawcami są komandosi Navy Sals również stacjonujący w Mali. 

Według doniesień telewizji NBC sierżant Melgar miał zostać uduszony przez dwóch komandosów w akcie zemsty, po tym, jaki mieli poczuć się urażeni jego zachowaniem. W Mali Melgar zajmował się szkoleniem lokalnych jednostek w działaniach antyterrorystycznych.

Jak informuje portal The Daily Beast, 34-letni sierżant służący w zielonych beretach miał mówić swojej żonie, że między nim a dwoma komandosami Navy Seals, z którymi mieszkał, dochodziło do kłótni. Według ich zeznań w dniu, gdy doszło do śmierci Melgara pili alkohol, a potem się siłowali. Uduszenie miało być nieszczęśliwym wypadkiem podczas ćwiczeń. Żołnierze odwieźli Melgara do szpitala, ale lekarze nie byli mu już w stanie pomóc.

Wersja portalu The Daily Beast mówi o tym, że sierżant Melgar miał odkryć, że część środków, z których byli opłacani informatorzy amerykańskiego wywiadu w Mali, zostały przywłaszczone przez członków Navy Seals. Kiedy Melgarowi zaproponowano część pięniędzy, ten odmówił. Podejrzenia o zabójstwo rzucają cień na jednostkę specjalną Navy Seals. Pentagon oficjalnie nie komentuje tego zdarzenia. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama