Lubawa: "Obecność międzynarodowa strategicznym kierunkiem" [Defence24 TV]

14 września 2018, 15:32

Oś tegorocznej wystawy polskiej spółki na tegorocznej edycji MSPO stanowiły systemy namiotowe (NS-26 i pneumatyczny), hangar M5, systemy maskowania wielozakresowego (statyczne i mobilne) oraz ochrona indywidualna. Spółka dostarcza sprzęt zarówno polskim siłom zbrojnym i służbom mundurowym, jak i licznym odbiorcom zagranicznym, na przykład Finlandii. "Dla nas kierunkiem strategicznym jest również międzynarodowa obecność" - zapewniał w rozmowie z Defence24 TV Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

Mamy również rzecz zupełnie nową, mianowicie system ochrony przed pociskami RPG - siatki przeciwko RPG. Produkt określany kryptonimem lekkiego systemu ochrony w naszych siłach zbrojnych. Do tej pory tego typu system nasze siły zbrojne użytkowały jako produkt importowany. (...) Na ten moment mamy nowe polskie rozwiązanie opracowane wspólnie z Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej i Samochodowej. Produkt scertyfikowany, gotowy do realizacji, gotowy do dostaw.

Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Erfa
poniedziałek, 17 września 2018, 18:04

@Marek1....MON nawet nie widzi potrzeby posiadania skuteczniej amunicji mundurów ani hełmów. MON jest od transferu kasy do innych ministerstw a nie budowy i modernizacji armii.

Gort
niedziela, 16 września 2018, 23:58

Przyszłe ofensywy będą walkami nocnymi. bez odpowiedniego maskowania sprzęt warty miliony będzie tylko tarczą. Różnicę pokazała wojna w Zatoce Perskiej i konflikt na Ukrainie. Potrzebujemy berberysa dla KTO, KRAB, Ral, i dla naszych leopardów.

Marek1
sobota, 15 września 2018, 05:42

Szkoda tylko, że pojazdowe, multispektralne pokrycia Lubawy trafiają do WP w śladowych ilościach. MON jakoś nie widzi potrzeby takiej ochrony dla pojazdów WP i WOT. Nie widzi też potrzeby zastosowania wielu innych powszechnie już stosowanych na świecie rozwiązań ...

fan
sobota, 15 września 2018, 01:32

brawo panowie oby tak dale,j wytwarzacie produkty wysmienitej jakosci szkoda tylko ze nasz MON tego nie chce widziec

Tweets Defence24