Żandarmeria szkoli Policję Wojskową Bośni i Hercegowiny przed misją w Afganistanie

23 marca 2021, 08:40
mp bośnia 1
Fot. PKW EUFOR
Reklama

Żołnierze wchodzący w skład Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej misji EUFOR Althea przeprowadzili szkolenie żołnierzy Policji Wojskowej Bośni i Hercegowiny wyznaczonych do pełnienia służby w ramach misji „Resolute Support” w Islamskiej Republice Afganistanu.

Według informacji udzielonych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, szkolenie przeprowadzono na terenie koszar w miejscowości Rajlovac gdzie stacjonuje batalion policji wojskowej Bośni i Hercegowiny.

Tematami szkolenia były: wykonywanie czynności procesowych na miejscu wypadku drogowego, prowadzenie kontroli ruchu drogowego, prowadzenie czynności procesowych na miejscu przestępstwa, wykonywanie czynności ochronnych podczas zabezpieczenia wizyty VIP oraz przeszukanie osób, rzeczy, pojazdów i terenu.

Podczas szkolenia wykorzystano sprzęt specjalistyczny będący na wyposażeniu Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej, służący do wykonywania czynności służbowych w rejonie misji.

Największe zainteresowanie wśród szkolonych żołnierzy zdobyła walizka kryminalistyczna, w której znajduje się niezbędne wyposażenie pozwalające ujawnić i zabezpieczyć różnego rodzaju ślady kryminalistyczne takie jak: daktyloskopijne, traseologiczne, mechanoskopijne i biologiczne.

Reklama
Reklama

Żołnierze mieli możliwość za pomocą m. in. proszków daktyloskopijnych oraz pędzelków do ujawniania śladów linii papilarnych, ujawnić, a następnie zabezpieczyć za pomocą folii negatywowych, pozytywowych i żelowych ślady linii papilarnych.

Wnioskodawcą powyższego szkolenia było Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny w ramach współpracy z misją EUFOR Althea.

image
Fot. PKW EUFOR
image
Fot. PKW EUFOR
image
Fot. PKW EUFOR
image
Fot. PKW EUFOR
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Fanklub Daviena i GB
środa, 24 marca 2021, 12:26

Nie żadna misja, tylko zbrodnicza okupacja!

easyrider
wtorek, 23 marca 2021, 11:08

Czy naprawdę ktoś wierzy, że jakakolwiek obecność wojskowa zmieni Afganistan w tzw. demokratyczne państwo? Jeśli chodzi tylko o zatrzymanie produkcji heroiny, to można to osiągnąć tylko atomem. Skądinąd przyzwoity pretekst żeby rozpocząć pacyfikację całego islamu.

Fanklub Daviena i GB
środa, 24 marca 2021, 12:30

Przed napaścią na Afganistan przez USA produkcji narkotyków tam prawie nie było - Talibowie ją zlikwidowali jako sprzeczną z islamem. To USA nakręciło ją tam 64x i zaopatruje 96% światowego rynku heroiny.

Tweets Defence24