Reklama

Siedemnastka ma nowego zastępcę

18 października 2012, 12:03
16102012_arch_nowyzca_1
Pułkownik Zenon Brzuszko - fot. 17.WBZ
Defence24
Defence24

16 października br. w sali tradycji 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ) przywitano nowego zastępcę dowódcy brygady – pułkownika Zenona Brzuszko.Podczas uroczystości, w obecności kadry dowódczej oraz sztabu 17WBZ, odczytano decyzję Ministra Obrony Narodowej dotyczącą wyznaczenia pułkownika Zenona Brzuszko na nowe stanowisko służbowe. Pułkownik Brzuszko zastąpił pułkownika Tomasza Domańskiego.

Witając swojego nowego zastępcę, dowódca 17WBZ generał brygady Rajmund T. Andrzejczak odwołał się do tradycji, które dziedziczy siedemnasta brygada. Prezentując osiągnięcia brygady dowódca mówił o udziale w wielu misjach poza granicami kraju, o jej zaangażowaniu w licznych ćwiczeniach na szczeblu wojsk lądowych oraz SZRP, a także o przygotowaniach do objęcia dyżuru w Weimarskiej Grupie Bojowej Unii Europejskiej w styczniu 2013 roku.

Pułkownik Zenon Brzuszko wspomniał krótko o swojej służbie. Podkreślił, że przyjście do „siedemnastki” to jego powrót do 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gdyż wcześniej służył w 120 Husarskim Pułku Czołgów Średnich.

st. szer. Łukasz Kermel
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama