Reklama
Reklama

Remontowa rozpoczyna produkcję drugiego Kormorana [Defence24 TV]

September 14, 2018, 09:31

Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska zaprezentowała na tegorocznej edycji MSPO m.in. modele dwóch nowych okrętów budowanych obecnie dla Marynarki Wojennej RP w ramach programów "Kormoran" i "Holownik". "Już 18 września będziemy inaugurowali uroczyście rozpoczęcie produkcji okrętu drugiego (robocza nazwa "RP Albatros" - przyp. red.). Dziewięć miesięcy później zrobimy to dla trzeciego okrętu" - poinformował Defence24 TV Bartłomiej Pomierski, wiceprezes zarządu Remontowa Shipbuilding S.A., komentując harmonogram realizacji podpisanego pod koniec 2017 roku kontraktu na produkcję dwóch jednostek seryjnych programu Kormoran. 

W tej chwili uzgadniamy z gestorem, z użytkownikiem, jak również zamawiającym ewentualne zmiany usprawniające okręt. Ale jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć jakie zmiany wejdą do produkcji jednostek seryjnych.

Bartłomiej Pomierski, wiceprezes zarządu Remontowa Shipbuilding S.A.

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
iras
Monday, September 17, 2018, 17:54

amator \"a ten karabinek na burcie to co to ma być na dzikie kaczki ?\"- A jakim kalibrem neutralizowałby Pan minę morską?

MI6
Monday, September 17, 2018, 13:35

Ekstra, jego uzbrojenie przyda sie do płoszenia mew i straszenia przemytnikow...

NAVY
Sunday, September 16, 2018, 15:21

A jednak ! Nie wierzyłem w to,że będą kolejne Kormorany i chciałbym się mylić i, nie wierzyć jeszcze nie jeden raz ... PS.już dziś powinno się myśleć o kolejnych jednostkach tego typu dla zastąpienia starych trałowców ! 3 ptaszki nie czynią wiosny a tylko pełna kompleksowa i przemyślana decyzja sprawi,że PMW może nie bedzie wielka i potężna ,ale nowoczesna.

amator
Sunday, September 16, 2018, 05:54

a ten karabinek na burcie to co to ma być na dzikie kaczki ? bo chyba nie na samoloty.

PRS
Saturday, September 15, 2018, 12:59

Produkcję czyli co? Palenie blach się zakończyło i rozpoczynają montaż kadłuba? Czy rozpoczynają zamawianie wyposażenia (wewnętrznego) którego zakup i dostarczenie trwa czasami lata? Pamiętajmy, że w obecnej odsłonie jest to okręt głuchy, ślepy i bezbronny. A można to radykalnie zmienić niewielkim nakładem dodatkowych środków. RSB to powinna przedstawić na MSPO makietę zmodernizowanej wersji Kormorana - jeśli trzeba to wydłużonej, z Sea Giraffe AMB 3-D, Trytonem 35 mm zamiast Wróbla, ZSMU z Tarnowa na burtach zamiast WKMów z celownikiem z I WŚ, z WKMami napędowymi (także z Tarnowa) na mostku i rufie, jakimś automatycznym systemem rakiet plot a nie marynarzem z Gromem na ramieniu... , z moździerzami Elma ASW-600/601 na dziobie i przynajmniej zdwojoną wyrzutnią lekkich torped... Może politykom taka makieta okraszona jakąś animacją komp. porównująca stan obecny z ewentualnymi możliwościami wersji zmodernizowanej uświadomiła by jaka to przepaść w wykrywaniu celów, możliwościach samoobrony oraz zwalczania pojazdów podwodnych wrażych nurków bojowych. OK - niech RSB wybuduje jak najszybciej 2 kolejne okręty ale niech MON zamówi już teraz kolejne 3 w wersji jak najbardziej zmodernizowanej. To samo tyczy się holowników. 6 kolejnych już powinno mieć pokład rufowy pozwalający na umieszczenie dwóch kontenerów.

Wkurzony ratownik
Saturday, September 15, 2018, 12:52

Damy radę zrobić te nasze okręciki nim nas zaatakują? Życzę sukcesów naszym stoczniom i ich pracownikom. Tylko dobra zmiana Wam pomoże, bo reszta Was zawsze olewała

KrzysiekS
Saturday, September 15, 2018, 09:35

Brawa dla Shipbuilding jednak można, cieszy również fakt dalszego doskonalenia następnych wyrobów z serii to najwłaściwsza droga.

bender
Saturday, September 15, 2018, 04:07

Kormoran to bardzo fajny, nowoczesny i potrzebny okret. Mam nadzieje, ze z budowa Albatrosa pojdzie rownie sprawnie. I ze Albatros otrzyma juz Trytona zamiast Wrobla. Powodzenia.

Ok bajdur
Saturday, September 15, 2018, 02:43

Te okręty powolom wreszcie zezłomować stare tralowce co da spore oszczędności na kosztach stałych. Przy nowoczesnych jednostkach można zastąpić jakością liczbę. Może wtedy znajdą środki na Slazaka.

Zorientowany
Friday, September 14, 2018, 21:15

Bardzo dobrze ale to ciągle okręt pomocniczy, z uzbrojeniem defensywnym! Nam potrzeba okrętów bojowych, z uzbrojeniem ofensywnym!

Rex
Friday, September 14, 2018, 18:58

Brawa dla Shipbuilding. @matrex ...A na co Ci świetnie uzbrojony krążownik czy korweta jeśli nawet nie wyjdą z portu bo będzie zaminowany tak samo jak szlaki morskie?

ERDA
Friday, September 14, 2018, 17:49

@JJ....ale co można? jakiś konkret co można?.....zbudować kolejny oket bez wartości bojowej? można.....zbudować kolejny trałowiec, mając ich już kilkanaście? pewnie że można.....tylko PO CO? wywalanie kasy na okety całkowicie bezbronne to działanie na szkodę państwa....tu brakuje kilkuset milionów aby uzbroić Ślązaka.....gdzie inne fregaty i korwety? po co nam 150 TRAŁOWCÓW?

Rzyt
Friday, September 14, 2018, 17:08

Budujcie

czyt
Friday, September 14, 2018, 16:54

Brzmi ciekawie ale oby nie było także kolejną kompromitacją wszystkich cywilów i mundurowych odpowiedzialnych za wzmocnienie potencjału obronnego RP i odbudowę floty, która od lat jest jednym wielkim muzeum! Oby realizacja tego programu była systematycznie i okresowo rozliczana za tok realizacji!

matrex
Friday, September 14, 2018, 16:51

po co nam ten okret do niczego? wywalanie kasy w błoto / morze - zadnych zdolnosci bojowych , zadnego uzbrojenia , budowa dla samego budowania - żenada

ryszard56
Friday, September 14, 2018, 16:37

a gdzie korweta Gawron z systemem AEGIS??

wojtek
Friday, September 14, 2018, 14:42

jedno pytanie - po co?

Rowi
Friday, September 14, 2018, 13:51

Czy tez zrezygnujemy z armaty morskiej na rzecz przestarzalego wrobla? I czy to prawda, ze ten ojret bedzie duzo drozszy niz gdyby byl kupiony zagranica?

Sev
Friday, September 14, 2018, 12:59

Hmm, Kormoran bis, holownik pewnie potrzebne tylko czy to nie jest tak, że kasa na budowę choćby jednego z tych okrętów wystarczyłaby na porządne uzbrojenie dla >najdroższej motorówki świata< tak żeby przestała być atrapą okrętu wojennego i nie było ryzyka, że doświadczona kadra pójdzie do cywila nim lub o ile pojawią się Mieczniki.

JJ
Friday, September 14, 2018, 12:42

Mozna??? Mozna

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama