Reklama
Reklama

3 tys. żołnierzy ćwiczy strzelanie w Kaliningradzie

9 lipca 2018, 14:03
Kaliningrad mil.ru (1)
Fot. mil.ru

W obwodzie kaliningradzkim trwają ćwiczenia ponad 3 tys. żołnierzy z jednostek Korpusu Armijnego Floty Bałtyckiej. Manewry mające na celu zgranie pododdziałów piechoty, wojsk inżynieryjnych i zmechanizowanych w zakresie współdziałania pododdziałów i załóg potrwają do połowy lipca. Istotną częścią ćwiczeń są dzienne i nocne strzelania z szerokiej gamy uzbrojenia.

Manewry realizowane są przez jednostki piechoty morskiej, obrony wybrzeża i innych „lądowych” komponentów Floty Bałtyckiej. Kluczowym elementem tej części szkolenia, która potrwa do połowy bieżącego miesiąca, są ostre strzelania poligonowe. Wykorzystywane są w nich pojazdy opancerzone, artyleria rakietowa i lufowa oraz szeroka gama broni znajdującej się na wyposażeniu oddziałów. Około 50 proc. strzelań realizowanych jest w nocy z użyciem noktowizorów lub środków oświetlających.

Realizowane scenariusze szkoleń zakładają współdziałanie w złożonych zadaniach ogniowych zróżnicowanych grup bojowych. Ćwiczone są zarówno działania w ataku jak i w obronie oraz w ramach rozpoznania inżynieryjnego terenu umocnionej obrony przeciwnika. Jest to element procesu certyfikacji i zgrywania jednostek, który w szczególności obejmuje oddziały zasilone przez świeżą kadrę poborową. Podobne ćwiczenia realizowane były w Kaliningradzie ostatnio w połowie stycznia bieżącego roku.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
ochotnik WOT
wtorek, 10 lipca 2018, 11:31

to zdjecie pokazuje jedno z wielu cwiczen WOT i co jest ok? Nikomu nie przeszkadza jak cwicza w Kalinigradzie? A tu przeszkadza komus 50 tys ludzi pod bronia? Oby...........

dred
wtorek, 10 lipca 2018, 09:43

Dla sowietów skończyły się MŚ, to zapewne podtrzymując tradycję, wywołają jakiś nowy konflikt zbrojny albo zakończą stary na Ukrainie.

Luke
wtorek, 10 lipca 2018, 07:00

A Polska sie rozbraja na oczach swiata

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama