Duda objął zwierzchnictwo nad armią. „Wierzę, że Marynarka Wojenna doczeka się modernizacji”

6 sierpnia 2020, 17:18
prezydent2
Fot. Piotr Jaszczuk/Defence24.pl

Prezydent Andrzej Duda symbolicznie objął zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP. Przy tej okazji podziękował żołnierzom za służbę, mówił również o planach modernizacji armii, w tym Marynarki Wojennej.

Podczas uroczystości na Placu Piłsudskiego prezydent dziękował polskim żołnierzom za ich służbę dla ojczyzny.

Dziękuję weteranom, dziękuję weteranom poszkodowanym, wszystkim naszym bohaterom, także tym bohaterom współczesności, o których bardzo często się nie mówi, bo ich działania dla ojczyzny objęte są tajemnicą wojskową

prezydent Andrzej Duda

Prezydent mówił też, że polscy żołnierze dalej noszą w sercu etos poprzednich pokoleń żołnierzy. "Nigdy przez te pięć lat nie słyszałem ani jednego słowa o uposażeniach, czy wynagrodzeniach ze strony żadnego polskiego żołnierza, słyszałem tylko o ojczyźnie, służbie" - powiedział prezydent.

Duda zaznaczył przy tym, że żołnierze wielokrotnie zabiegali o lepsze wyposażenie.

image
Fot. Piotr Jaszczuk/Defence24.pl 

Zwracając się wprost do żołnierzy, Duda zadeklarował, że przez pięć lat drugiej swej kadencji będzie czynił wszystko, aby wspierać ich wysiłek.

"Będę czynił wszystko, abyście mogli służyć spokojnie, bezpiecznie, mając jak najlepsze wyposażenie" - zapewnił. Zadeklarował o woli kontynuacji programów modernizacji sił zbrojnych i podniesienia wydatków na wojsko do 2,5 proc. PKB. 

Tak, będziemy realizowali rozpoczęte programy. Tak, swojej modernizacji - wierzę w to głęboko - doczeka się także polska Marynarka Wojenna

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent podziękował też wszystkim tym, którzy zgłaszają się do służby w Wojsku Polskim, także w Wojskach Obrony Terytorialnej. "Dziękuję wszystkim. Często niektórzy ludzie mówią: +kto by dzisiaj bronił Polski? Taką mamy dzisiaj młodzież+. Otóż, proszę państwa, nieprawda, mówię to z całą odpowiedzialnością. Mamy tysiące młodych ludzi gotowych służyć ojczyźnie w każdej chwili" - podkreślił.

"Jestem przekonany, że tak, jak wtedy przed stu laty, powstała milionowa armia, która obroniła Polskę przed nawałą bolszewicką, tak bylibyśmy w stanie milionową armię stworzyć i dzisiaj, gdyby zaszła taka potrzeba i gdyby trzeba było iść na front i bronić Polski" - dodał. 

image
Fot. Piotr Jaszczuk/Defence24.pl

Jak dodał, wierzy jednak w to, że dzięki obecności Polski w NATO i wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce, w szczególności amerykańskich, oraz dzięki "marce, jaką ma polski żołnierz: odważny, dobrze wyszkolony, dzielny, nieustępliwy" nikt się nie odważy zaatakować Polski. "Jesteśmy państwem bezpiecznym dzięki polskim żołnierzom" - zapewnił prezydent.

O modernizacji mówił również obecny w trakcie ceremonii przejęcia zwierzchnictwa nad armią szef MON Mariusz Błaszczak.

Przeznaczamy duże środki finansowe na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Dzięki zaangażowaniu ministerstwa obrony narodowej żołnierze otrzymują najlepsze dostępne uzbrojenie, w większości pochodzące z polskich fabryk (…) Jestem pewien, że kolejna kadencja pana prezydenta jako zwierzchnika sił zbrojnych będzie równie udana. Do tej pory nasza współpraca przyniosła wiele sukcesów i korzyści. Ale dużo wyzwań stoi jeszcze przed nami

szef MON Mariusz Błaszczak

Minister obrony odniósł się także do poprawy warunków bytowych żołnierzy i prestiżu służby oraz opieki nad weteranami. 

Dzięki poparciu pana prezydenta możliwe poprawienie warunków pracy oraz służby żołnierzy i cywilnych pracowników wojska. Stąd m.in. podwyżki uposażeń żołnierzy zawodowych. Ci, którzy stoją na pierwszej linii, pełnią ciężka służbę oraz pracują na rzecz sił zbrojnych wreszcie zostali docenieni (…) Prestiż służby wojskowej znowu wzrasta, dzięki czemu jest coraz więcej chętnych do wstąpienia w szeregi sił zbrojnych. Żołnierze cieszą się szacunkiem, a weterani, którzy ryzykowali zdrowiem i życiem za Polskę, dzięki nowej ustawie otrzymują właściwą opiekę

szef MON Mariusz Błaszczak

Szef MON mówił również o wzmocnieniu sojuszu polsko-amerykańskiego, w tym w kontekście niedawnej decyzji o utworzeniu wysuniętego dowództwa amerykańskiego V Korpusu w Polsce, oraz o rozszerzanej współpracy z NATO. 

Duda jest zwierzchnikiem sił zbrojnych od momentu objęcia urzędu, tj. od zaprzysiężenia. Przy tej okazji prezydent mówił również krótko o kwestiach związanych z Wojskiem Polskim w przemówieniu przed Zgromadzeniem Narodowym. 

Dziś Polska jest krajem bezpiecznym. O dobrej i stabilnej pozycji na arenie międzynarodowej – w Europie i na świecie. Aby to bezpieczeństwo umacniać, musimy kontynuować proces modernizacji służb mundurowych. Musimy nadal modernizować i rozwijać nasze Siły Zbrojne oraz nasze zdolności kooperacyjne z obecnymi na naszym terytorium siłami sojuszniczymi, w szczególności z armią amerykańską. Musimy działać na rzecz umocnienia więzi euroatlantyckich i Sojuszu Północnoatlantyckiego. To ważne zadanie na przyszłość, które – mam nadzieję – zawsze będzie trwało

prezydent Andrzej Duda

PAP/KPRP/JP

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 164
Reklama
Jato
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 01:20

Jeśli wiara, to nie pozostaje nic innego poza modlitwą. A więc módlmy sie razem z Prezydentem o silną i nowoczesną Polską Marynarkę Wojenną. Być może ktoś dożyje tej chwili, gdy inny ktoś te modły wysłucha.

kołalsky
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:27

Słowa, słowa, słowa! A rzeczywistość jak skrzeczała tak skrzeczy. Wypada się tylko modlić żeby nikt nie sprawdził "gotowości" naszej Armii do działania po tylu "sukcesach" rządu "w temacie" modernizacji ze szczególnym uwzględnieniem Marynarki Wojennej ...

men
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:04

Żołnierze mają zarąbiste maseczki a ochrona .......................... nie rozpoznaję z jakiej formacji ( i dobrze-piątka z maskowania) mają "odjechane" super profesjonalne okulary............i tyle komentarza z tej "super" wypowiedzi na temat MW " zwierzchnika SZ RP"

ito
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:28

Wyznanie wiary to jakoś nie tak szło- a prezydent RP jest ZWIERZCHNIKIEM WP, w tym również PMW i mógłby ruszyć cztery litery żeby COKOLWIEK dla niej zrobić- zamiast klepać wyznanie wiary.

Edek
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:10

Tak. Oczywiście zgodnie z naszą tradycją- wysłać młodych ludzi do waliki bez bronii prosto na rzeź. Tak to nasza święta tradycja. Tylko że mamy XXI wiek i takiego mięsa armatniego już nie ma.

kj1981
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:29

Ja też wierzę, że marynarka doczeka się modernizacji. I też mnie to gadanie nic nie kosztuje.

Qwe
piątek, 7 sierpnia 2020, 18:27

Wiara (klechy) pomagający w skarbówce, straży pożarnej, policji itd. to i pewnie w marynarce także pomogą. Przecież za coś tę swoją kasę biorą. No nie? A może się mylę?

rezerwista
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:41

TO NIECH SIĘ DOCZEKA, PIĘĆ LAT RZĄDZIŁ

Serwis
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:10

Tutaj macie pretensje do władzy ale zapomnieliście jak było . Jak to mawiali POprzednicy pieniędzy nie ma i nie będzie .

gegroza
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:27

A bierzesz pod uwagę ze to POPis

Kazik :)
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:28

Ekonomia jest nieubłagana - ich nie ma i nie będzie - a tak na poważnie - co za te mityczne pieniądze kupiono przez ostatnie 5 lat - owszem poza 500 plus na kredyt? Po czasach Gierka, nastała era spłaty kredytu (COVID-19 to tylko pretekst) - a teraz to już się zaczyna tylko co pozostanie???? Cd i kamieniu kupa?????

Opel
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:09

A co mają do tego poprzednicy? PISowcy jak ty mieli dość czasu aby coś zrobić. Pusty łbie.

Adam
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:00

Ale miała być dobra zmiana i gdzie ona jest a Duda o odbudowie MW mówił już 5 lat temu i co zrobiono ???? Nikt nie broni poprzedników ale jak można bronić obecnych nieudaczników??

Paranoid
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:08

Cóż, niejaki poseł Jach tu na def24 opowiadał, że prezydencka Strategia Bezp. Narod. to same konkrety. Nie wspominał, że są one uzależnione od wiary, być może dotyczy to tylko MW. Tak z perspektywy czasu, wychodzi na to, że za 1 kadencji prezydenta, łatwiej "wychodzić" relokację żołnierza z USA niż dokonać istotnej modernizacji. Może w nowej kadencji pozyskamy kontyngent morski USA? Będzie szybciej niż pozyskanie/zbudowanie korwet czy innych zabawek.

Adam
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:34

Niech całkowicie zlikwidują MW i się już nie ośmieszają i nie ośmieszają Polskich marynarzy.Ale orły z MON zdecydowali robić jeszcze większe pośmiewisko i kupią 30-sto letni szrot podwodny ze Szwecji.

BUBA
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:43

O tym pisalem juz w ubieglym roku ale mnie wycieto. Ale smieszne jest to ze Szwedzi wstydza sie cos takiego sprzedawac.

chateaux
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:31

Panie Prezydencie, od samego pańskiego wierzenia marynarce nie przybędzie. Jest Pan zwierzchnikiem sił zbrojnych, ma Pan pod ręką BBN, jest Pan osobiście odpowiedzialny za Marynarkę Wojenną.

Dropik
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:26

a ja wierze , że PAD będzie przestrzegał K.

czytelnik
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:26

USA - się boją i zbroją Rosja- się boją i zbroją Chiny- się boją i zbroją Polska - znowu będzie prosić Pana Boga o pomoc:(

Muminek
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:23

Wiara to piękna rzecz jest ...

piątek, 7 sierpnia 2020, 20:44

Bo wiara Gory przenosi ...

Thor
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:26

od 1987 roku jako żołnierz zawodowy słyszałem, że będzie nowoczesny sprzęt - ja już na emeryturze a 40-50 letni sprzęt ma się "świetnie" - za grosz nie wierzę w bajki polityków

rezerwista 2000
piątek, 14 sierpnia 2020, 10:34

Nie przesadzasz? Gdzie masz Stary 66 i 660? Gdzie masz Skoty? Gdzie masz czołgi T55 i T55 AM? Gdzie masz BRDM? Gdzie masz Gaz-y i Ułaz-y? Pamiętasz oczywiście, że w armii w 1987 roku było około 450 tys. żołnierzy a upartyjnienie kadry zawodowej wynosiło ponad 90%, a w 2015 roku było 96 tys żołnierzy mimo deklaracji rządu PO-PSL, że jest 100 tys. Kpisz, manipulujesz, czy nie masz pojęcia o czym piszesz.

SAS
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:00

O jakiej modernizacji mowa, skoro MW dostaje nowe okręty i są one bezwartościowe, nie potrafi go uzbroić, ani wyposażyć. Czego jeszcze chce MW?

Opel
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:13

Dokładnie. Dostali Slazaka to do tej pory nie potrafią bo uzbroić w rakiety. Dostali niszczyciele holownicze i też ich nie uzbroili. Orła nie potrafią zmodernizowac i uzbroić. To ma być MW ? To jakaś maskarada i kabaret. Wstyd być marynarzem. MW do likwidacji.

Hiszpan99
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:42

na pewno będzie się modlił aby MW otrzymała nowe okręty ...

Łuki
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:24

Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła

Loki
sobota, 8 sierpnia 2020, 12:43

I również nie pomogła

jajko
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:28

ale tez niczego nie przynisla, to jest prezydent nie kapelan....

Cesarz Bolesław się Wałęsa
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:26

Ale nie wszystkim pomogła zwłaszcza kiedy jest odmawiana ze zdradą w sercu....

BUBA
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:45

Byly wybory wiec nie jecz

Adam
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:29

Te bajki o odbudowie Marynarki Wojennej to marynarze już słyszeli od Dudy 5 lat temu :)

OptymistaPl
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:29

Do 2022 budżet MON z uwagi na zawarte umowy (Patriot, F35, Homar) jest tak napięty, że obawiam się, iż nie będzie żadnych spektakularnych umów ( Borsuk,II faza Wisły, Narew, Kruk, Miecznik czy Orka)...niestety trzeba spojrzeć realnie... a szkoda. Przyznam jednak, że jeśli chodzi o MW to miłym akcentem byłoby dozbrojenie Ślązaka na korwetę rakietową a nie kanonierkę...

Olo
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:15

Dokładnie. To co można zrobić na już to uzbroić w rakiety Slazaka. Tym bardziej że są kupione. Gnija w magazynach. Są i Rbsy i Nsmy. Do wyboru do koloru. No ale jak tak prostej rzeczy nie potrafią to faktycznie po co ta zabawa? W mundury MW już się przebierają żołnierze z reprezentacyjnej i wystarczy tej farsy.

wza
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:22

Nie chcę się czepiać, ale chyba Prezydent Andrzej Duda, albo Pan Prezydent Andrzej Duda objął zwierzchnictwo nad Armią. Po nazwisku to trochę niegrzecznie.

BUBA
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:47

On powiedzial ze wierzy w to rze wierzy w odbudowe PMW.

Ronson
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:40

Znowu ble ble ble A co zrobił przez pięć lat pierwszej kadencji dla marynarki wojennej ????

As
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:18

Prezydent w swojej wypowiedzi opiera wszystko o głęboką wiarę, znaczy przyjdzie dalej liczyć nam na cud, bo armia dalej malowaniem staroci stoi. To właśnie wsadzanie żołnierzy do sprzętu, który nie jest w stanie przetrwać kwadransa na współczesnym polu walki świadczy o tym jaka to pusta gadka. I tak od święta do święta - Wy róbta, a my Wam nie bójta się.

Blaszak
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:26

Marynarze o odbudowie Marynarki Wojennej słyszeli już 5 lat temu,więc te bajki to może dzieciom w piaskownicy opowiadać :)

Wera
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:17

Jakoś nie słychać aby marynarzom to przeszkadzalo prawda? Na każdych ćwiczeniach zawsze odpieraja silniejszego przeciwnika. To po co im nowe okrety jak te które mają wystarczą? Szkoda kasy.

vic
piątek, 7 sierpnia 2020, 04:53

A przez 5 poprzednich lat to co zrobił dla MW, spał?

Rybka za dwieście
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:56

Był wystrzał z Błyskawicy

BUBA
piątek, 7 sierpnia 2020, 20:55

Juz z Blaskawicy wystrzal padl wybuchnol pokoleniem. Na Palacowym placu slad zlom dla zolnierzy, marynarzy

Oli
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:51

Zdrowia i wytrwałości Panie Prezydencie .Polacy są z Panem !

Olo
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:18

I zarobił 3.5pln. Uczcie się jak zarabiać na wpisach.

ed
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:06

z tymi Polakami to nie przesadzaj, raptem połowa, wiec nie mow za kogos!!

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:49

30%

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:38

Napisać wam prawdę to zaraz troll .Są takie bwp 1 na których mógł służyć dziadek ,syn i wnuk. A o modernizacji technicznej Marynarki Wojennej słyszę już dwadzieścia parę lat. Latka lecą , a jak skansen był tak i skansen jest tylko coraz większy , a eksponatów coraz mniej. Paradoks MON.

Matt
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:47

,,żołnierze otrzymują w większości wyposażenie z polskich fabryk’’, albo to słowo ,,w większości” jest tutaj słowem kluczem, albo Polska ma fabryki za oceanem, o których nikt nie ma pojęcia. Dla jasności nie mam nic przeciwko amerykańskiemu uzbrojeniu, ale zaangażowanie polskich spółek mogłoby być odrobine większe.

muchoo
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:15

WIARA - to jedyne na czym opiera się obecny Rząd i Prezydent.

123
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:05

Panie Prezydencie jesteśmy z Panem ! Bóg ,Honor i Ojczyzna !

Edek
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:19

Weź teraz leki bo jak widać ciśnienie Ci skoczylo i dekiel się odkleil.

LMed
piątek, 7 sierpnia 2020, 15:52

Tak pokrzykiwać to dosyć prosto jest. Nie podniecałbym się słowami polityków kolego. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, bo wiek już mniemam poważny.

ononon
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:07

chyba Ty...

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:49

Wy może tak - 30% maks

QRF
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:52

Jednak te 30% wystarczyło XD

Davien
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:46

Na szczęście upływ czasu zrobi z tych 30% jakieś 10-15% w 2025 roku.

adamus
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:31

Był przetarg na jakieś 37 mln na remont artylerii Ślązak, całkiem mało czy całkiem dużo jak na rok służby niestety nie patrolów na morzu śródziemnym np. .

Olo
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:20

Jakiej znowu służby. Okręt ciągle stoi w porcie. Wielka mi służba.

Piotr
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:23

Chyba Prezydent

Cyborg
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:29

CYFROWEGO nie zaprosił?

Zuczek gnojarek
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:42

Wszystkie ZAOCZNE GENERAŁY wzięły udział

Antek Muzykant
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:50

"Wierzę głęboko" - pytanie gdzie?

erevan the radio
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:09

głęboko, czyli w rejonie okrężnicy.

J 23
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:33

Skoro tak lubisz :)

Polish blues
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:05

Wiara czynu cuda....Podobno

Człowiek z lasu
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:16

Wiara, czyli Du.a

Stefan
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:58

Za komora nie było wiary za to mieliśmy czekoladowego orła , lotników na drzwiach od stodoły i rozmowy o bigosie

kupa
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:48

"Zwierzchnik" sił zbrojnych opowiada o wierze zamiast podania konkretnych termiów i zakresów modernizacji... pomijając, że nie jest prezydentem bo sfałszowano wybory a o ważności wyborow orzekł bezprawnie wybrany trybunał.

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:52

Odstaw TVN. Bo ryje beret gorzej niż wóda z mety. Vox populi Vox Dei. Zwierzchnik mówi ,poczekamy czy zrobią w MON to co mówi. I co do tego ma Trybunał , o wyborach wyrokuje Sąd Najwyższy.

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:09

Sama prawda! A rządowe trolle 123 albo 7up tego nie zmienią.

123
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:06

Twoj nick o Tobie swiadczy. Trafiles w samo sedno

7up.
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:54

Kupa twoje miejsce trollu z Brukseli jest raczej w innym miejscu niż to forum :)

Power
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:03

Wspolczuje roboty. Siedzieć przed kompem za grosze i nie moc naposac tego co sie myśli naprawde tykko trollowac dla pisu. Lol.

Łuki
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:18

Nie mierz wszystkich swoją miarą panie Power

Rumak
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:22

A co ma do tego Bruksela? Wszystko wina unii,Niemiec i tuska ale rączki po dotacje unijne to pierwsi wyciągają

Juliusz Cezar
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:59

Jak nie rosyjskie trolle, to teraz brukselskie. Czy dejwienowskie drony na tym forum to już w każdym narodzie oprócz kowbojów widzą wrogów? To daleko nie zajedziecie, patrząc na to w jakiej pozycji geopolitycznej jest Polska :) Ale to jesteście właśnie wy, elektorat tej partii z literką "i" w środku.

Tyler Kruk
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:11

To teraz są z Brukseli nie z Moskwy?

Backa
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:35

Pompeo przywiezie umowe na leasing 3 x AB

luka
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:17

I wcale byśmy się nie pogniewali na takie okręty, gorzej jak by chciał nam wciskać LCS'y

Gość
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:26

"Duda objął zwierzchnictwo nad armią" - D24 coraz bardziej przypomina niemiecki onet. Prezydenta tytułuje się słowem: Prezydent, jeśli do tej pory tego nie wiecie.

On
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:23

TVN też niemiecki? Ze Kuś,ie kupują te teorie spiskowe obecnej władzy

J 23
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:30

Właścicielem TVN jest oligarcha rosyjski . Można sprawdzić w necie jak ktoś nie wierzy

Marklar
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:29

Doskonale o tym wiedzą ale nie przejdzie przez zaciśnięte zęby.

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:12

Prezydenta tak, Uzurpatora nie

v
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:11

napisać to se możesz, nawet GIGANTYCZNĄ literą, i tylko tyle pozostanie

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:09

Prezydent? O kim mówisz?

Darek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:55

Dokładnie trochę szacunku dla głowy państwa

adam
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:22

Na szacunek to on sobie niczym jeszcze nie zasłużył.

Matnet
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:01

wiesz szacunek się wypracowuje, a pomijanie tytułu po sfałszowanych wyborach jest i tak bardzo delikatnym przypomnieniem o tym

Orzeł
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:47

Sfałszowanych???? Aha... czyli wybory byłyby ważne gdyby kandydat opozycji je wygrał, czy tak??? Bo czy nie Sąd Najwyższy orzeka o ich ważności??? I czy nie większość obywateli różnicą ponad 400 000 głosów wybrała w demokratycznych wyborach Prezydenta Andrzeja Dudę??? Takie ściemy o sfałszowanych wyborach to se można dzieciom w przedszkolu opowiadać!!! Tyle w temacie.

mega
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:16

Jakiekolwiek i czyjekolwiek interesy by nie reprezentował.

dóóómny s polski
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:14

ale tylko trochę

franek dolas (czy coś)
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:12

"głowo" , trochę szacunku dla państwa

Pouy
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:23

Szacunku dla języka i Państwa

Niutek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:55

Żartownisie z tego prezydenta Dudy i ministra Błaszczaka . "Dzięki zaangażowaniu ministerstwa obrony narodowej żołnierze otrzymują najlepsze dostępne uzbrojenie, w większości pochodzące z polskich fabryk" No, to dwa kolejne "Bieda Hołki' się zbliżają, ze dwa trzydziestoletnie szwedzkie okręty podwodne i batalion "zmodyfikowanych" trumien na gąsienicach, zwanych T-72. - Czołem, żołnierze ! -Czołem panie prezydencie!

cv
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:27

Na okrętach się nie znam , a co do czołgów to 2 WŚ wygrały Shermany i T-34 a nie super drogi Tygrys dlaczego bo za 1 tygrysa można było wyprodukować ok 7-8 Shermanów czy T-34 czyli nie liczy się tu nowoczesność tylko masa.

Łuki
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:57

Za POprzedników g.... miałeś i nie kłapałeś ozorem. Stan naszej armii się poprawia ale ciężko jest nadrobić wieloletnie zaniedbania w parę lat

Rororo
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:24

Tak, kasa szła w wyłudzenia vatu na mega skalę

Nikt
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:50

NSMy, kolejna partia Rosomaków, zakup K9 dla Krabów, opracowanie Raka, Bieliki oj trochę tego jest

Mc3
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:51

Ci poprzednicy moze by i chcieli ale tak rzadzili ze na nic nigdy kasy nie bylo.

Dh
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:07

Gdyby nie to gowno poprzedników to defilade trzeba by odwołać z braku sprzętu a nie z powodu koronawirusa ...

Tomi
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:04

Odwołali defilada 15 sierpnia bo mógłbyś zobaczyć gowno poprzedników... ciekawe kiedy zobaczymy coś obecnych i to w ilościach realnie wzmacniających nasza armię...

Kolo
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:02

Przestań oglądać TVP i siać propagandę tylko zacznij myśleć, po 5 latach w żaden sposób nie wzmocnilismy naszych zdolnosci nie rozpoczęliśmy żadnych nowych programów nie mamy żadnego spójnego programu modernizacji jest tylko chaos i zakupy propagandowych defiladowych ilosci wydając olbrzymie pieniądze zagranica bez żadnych korzyści dla naszego przemysłu a ostatnie lata to świetne czasy światowej koniunktury co przekłada się na duże pieniądze do tego jest dużo poparcie społeczne do zwiększania wydatków na armię mają możliwości i pole do popisu mija 5 lat nowego sprzętu brakuje a ten który inni kupili i był nowoczesny zaczyna się starzec robimy krok do przodu a dwa do tyłu . Ciągle odwoływanie się do poprzedników którzy już dawno nie ma nie chce ich bronić bo mają wiele za uszami ale prawda jest taka że do momentu wybuchu wojny na Ukrainie wszystkie państwa ciely wydatki na uzbrojenie i my też przed tamtym wydarzeniami zbrojenie armi i zwiększanie wydatków wiązało się z niezadowoleniem społecznym

Antek Muzykant
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:05

Ciężko naprawić stan jak lecą miliardy za granicę, offset bliski 0...

Niutek
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:36

Poważnie? A w jakich dziedzinach się poprawia?

Flflfl
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:24

Wszystkich

RealMax
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:24

A sprzęt na tych defiladach na których lansuje się Błaszczak to kupił kto ?

Bob
piątek, 7 sierpnia 2020, 12:25

Macierewicz? A kto rozpoczął większość programów? Tak wiem że oni klepnęli ale bez wkładu poprzedników miałbyś same dialogi i analizy

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 03:59

A Rosomaki to czasami nie SLDówek kupił i F-16 też .Większość sprzętu mamy jeszcze z czasów "towarzyszy". Fakt 3 RP je odmalowała.

F
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:09

Jakby robić defilade z ostatnich 5 lat to 15 sierpnia zobaczylibysmy maszerujacych zolnierzy WOT

piątek, 7 sierpnia 2020, 02:07

Leopardy przekazane w ramach współpracy NATO, nikt nie kupił ...

TamPOn
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:00

No właśnie kto sprawdź a później lans

Dyktatorek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:29

No cóż... Naród wybrał na kolejne 5 lat Dudę...Dudę ,który jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych nic nie dokonał , żadnemu programowi modernizacyjnemu nie patronował ...czyli kolejne 5lat degrengolady dla WP....cóż sami sobie wybraliśmy taką bardachę

Mc3
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:56

"Zadnemu programowi nie patronowal"? -a strategiczne jak harpia czy wisla to nie PAD?

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:11

Słuszne słowa! Nic dodać, nic ująć

W3-pl
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:35

Komorowskiego raz "wybrali", Bo Polski pilot poleci ma drzwiach...a Krab to nie wysoki , nijaki priorytet. Borsuk? Wbij sobie na necie, od kiedy Go widzi zagranica???? Od 2018

Generał
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:09

Nie no lepszy zapewne byłby tęczowy Trzaskowski , zapewne powołałby do życia nową jednostkę LGBT + :)

Syplog
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:59

+ balkonowych komandosow uzbrojonych w szybkostrzelne wibratory

Gts
piątek, 7 sierpnia 2020, 09:23

Temat LGBT wymyśliło pis bo muszą odwracać uwagę od tego, że za ich rządów nastąpiła zapaść w inwestycje przemysłowe, infrastrukturalne itd. Jakim cudem Trzaskowski mógłby coś wprowadzać. Masz choć blade pojęcie jakie kompetencje ma Prezydent w Polsce?

Zmechol
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:44

Trzaskowski dla wojska zrobilby tyle samo co Duda - nic. Obaj nie znaja sie na wojsku i widac to bylo w kampanii. Zreszta nie musza,bo malo kto od nich takiej wiedzy wymagal. Smitna prawda jest tak,ze wiekszosc rodakow ma gdzies wojsko, bo nie maja z nim kontaktu. Chwala Dudzie,ze wspomnial o marynarce... Tyle,ze co z tego,ze wspomnial - wszywcy wiedza,ze tonie. Oczekiwalbym jakiegos planu naprawy sytuacji, a tego nie ma.

Polish blues
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:10

Miliard razy!

Hejk
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:25

Dziura budżetowa miliard razy większa !

Joanna
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:17

Czy to jest normalne. Niech ktoś mi powie. Promocja homoseksualizmu na zaprzysiężeniu prezydenta. Flaga lgbt 2 razy wieksza niż Polska. Dziękuję Bogu, że wygrał Duda

DSA
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:08

wazne ze bedzie wykonywal rozkazy porucznikow US-Army i szeregowych ISRAEL-army

W3-pl
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:37

Brak polskich liter??? To wypad z polskiego forum!!

Stefan
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:58

Nie no lepiej być sługusem Brukseli i wykonywać POlecenia Niemiec :)

martin
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:15

Nad jak armia ? polin ?I bedzie ja mozna wyslac do dysozycji US-ISRAEL army.

Łuki
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:11

Przestań pisać polin trochę szacunku do kraju w którym mieszkasz. Jak ci się jednak nie podoba to nikt cię tu na siłę nie trzyma.Najbliżej masz za Odrę

Clash
piątek, 7 sierpnia 2020, 10:56

Problem w tym że on tutaj nie mieszka......

Dan
piątek, 7 sierpnia 2020, 08:11

On mieszka za Bugiem albo przy morzu martwym, więc do Odry trochę daleko. Przy okazji samo słowo Polin po hebrajsku ma bardzo pozytywne znaczenie, więc nie ma się o co oburzać (może poza brakiem wielkiej litery)

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 04:27

Nie ukrywajmy że w Tym muzeum trzeba zrobić reorganizacje, a wypowiedzi typu jeden kraj dwa narody dają paliwo do takich wpisów ,a jak zaczną płacić więcej za 447 to dopiero będzie.Mienie bezspadkowe ,a bezspadkowe nie spłacone kredyty i odsetki.

BUBA
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:08

Co to znaczy wierze gleboko ze doczeka sie takze PMW - to czym o ON jezt ( WIERZE GLEBOKO ) to co ON niema nic do gadania. Prezydent Polski ( WIERZE GLEBOKO ) co to jest pionek na szachownicy ( WIERZE GLEBOKO ) brak mi slow Prezydent Polski ( PIERWSZA OSOBA W POLSCE ) wierze gleboko ....

Mama BUBY
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:25

Wierzę głęboko ,że mój synek w końcu przestanie zanudzać państwa swoimi wpisami .

Babcia BUBY
piątek, 7 sierpnia 2020, 01:06

Niech robi, kiedy ma zaczynać?

jacek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:05

pan Duda jest niezłym mitomanem...

Rhotax
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:46

A tym czasem raport Ad-Army pokazuje jak tragiczny jest stan Wojska . Brak kadr i likwidacja jednostek może być zahamowany tylko przez agresję FR na Ukrainę -- wtedy zaczęłoby się wydawać natychmiast fury kasy na uzupełnienie stanów osobowych no i Abramsy ! (USA mogą nawet produkcję nam dać jak ostatnio J.Bartosiak mówił że są chętni :) . Martwi mnie że czarami kościelnymi się Prezydent zajmuje zamiast na poważnie obronnością .

piątek, 7 sierpnia 2020, 11:05

Abramsy tak srednio nadaja sie na ten

gregoz68
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:06

tymczasem

Pim
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:30

Marynarka doczeka się modernizacji, po przez przerobienie wszystkich okrętów na podwodne.

GRD
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:25

Pierdu, pierdu. Może i więcej zarabiam jako żołnierz ale wolałbym w końcu dostać nowy mundur, oporządzenie na poziomie i szkolić się nie po "zetkowemu". O całej reszcie nie wspomnę. Stan MW - tragedia z opcją na pogłębienie dna.

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 04:32

GRD to są już odwierty nie pogłębianie.

GRD
sobota, 8 sierpnia 2020, 22:58

Jestem "lądowcem" ale szlag mnie trafia gdy patrzę na stan MW. Ktoś powinien zawisnąć na rei "Daru Młodzieży". Nasi dziadkowie w grobach się przewracają. A tak poza nawiasem to sram na POPIS bo widze, że to jedno i to samo. Albo robimy "łaskę" Berlinowi albo Amerykanom. Wojna wisi nad nami niczym miecz Damoklesa a cała "wierchuszka" wykonuje ruchy pozorowane na kwicie. Żal, żal i jeszcze raz żal. Quo, quo scelesti ruitis?

Łuki
czwartek, 6 sierpnia 2020, 20:00

Brawo Duda! Brawo Polska! Pozdrowienie dla wiecznie nieszczesliwej oPOzycji!

Koba
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:32

odwiedź lekarza

czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:58

+

LMed
czwartek, 6 sierpnia 2020, 22:03

Polacy nic się nie stało.

W3-pl
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:41

POwielasz Tuska po mistrzostwach

Swojak
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:36

Przestańcie ładować kasę w bazy US Army i kupować bezużyteczny sprzęt to dokończycie '' Ślązaka" . I uszczuplijcie biurokrację wojskową - pogońcie 80 % zbędnych urzędników to w tedy i Wielką Armadę mieć będziemy

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 04:35

80% to ustaw do likwidacji a redukcje etatów to zależności od urzędu 50 do 100%

Major Major
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:24

Aby WP doprowadzić do stanu w którym będzie mogło samodzielnie stanąć w polu ruskim, trzeba ze dwa pokolenia i pierdyliony kasy której nie mamy, więc jak narazie musimy kupować sprzęt w USA, tak jak musieliśmy kupować w ZSRR i moglibyśmy kupować u Chińczyków, gdybyśmy wybrali ich za gwaranta niepodległości. Btw - ślązak to jakaś cudowna broń? Taki Holy Hand Grenade naszych czasów?

Fanklub Daviena
czwartek, 6 sierpnia 2020, 19:30

W kampanii wyborczej w 2015 Duda objął zwierzchnictwo nad polskim czarnem złotem. Kilka dni temu minister Jacek Sasin przywiózł na Śląsk program likwidacji polskich kopalń. Obawiam się, że zwierzchnictwo Dudy jedynie dobije Polska Siły Zbrojne.

Dldldl
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:30

No i dobrze koniec tego górniczo-chłopskiego kompleksu

Darek
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:35

Bo PIS mam wrażenie w sprawie kopalń ugina kark pod klauanmi-eko z eurokołchozu, szkoda....

Telamon
piątek, 7 sierpnia 2020, 11:33

Eh.... Ehhhhhh... A nie przyszło Ci do głowy, że PiS jedynie powtarza pewne zabiegi z czasów swych pierwszych rządów (lata 90-te, inna nazwa)? Dwa słowa - złodziejska prywatyzacja. Najpierw państwową kopalnię zlikwidują, a potem prywatny inwestor ją wykupi za grosze.

kmdr
piątek, 7 sierpnia 2020, 04:46

Kopalni węgla to mu już nie mamy tylko górnicy jeszcze o tym nie wiedzą. Piecy coraz mniej a smogu coraz więcej cud na Wisłą. Tona węgla 1000+ a z kopali wychodzi po 250 niech kopalnia sprzedaje po 500 to pojadę na Śląsk wezmę 6 ton na trzy lata będę maił spokój .

Piotr
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:58

Znowu wina unii i tuska

Joanna
piątek, 7 sierpnia 2020, 02:44

Unia to twór sztuczny ,który wcześniej czy później przestanie istnieć

Piotr
piątek, 7 sierpnia 2020, 14:46

Możliwe,ale na pewno Unia lepiej sobie poradzi bez nas niż my bez unii, a ciągła nagonka na Bruksela i kłótnie o wszystko i wyciąganie rączek po kasę słabo wygląda,był taki czas lata temu że na zachodzie to zgniły kapitalizm i imperlializm, TVP siało propagandę a opozycja to zdrajcy,patrz jak czas zatoczyła kolo

J 23
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:39

Patrz ile my płacimy do wspólnej kasy i ile za chwilę będziemy bulić.Nic za darmo nie ma

BUBA
czwartek, 6 sierpnia 2020, 21:11

Powiedzial WIERZE GLEBOKO .... slow brak ... ale byly wybory

Rororor
piątek, 7 sierpnia 2020, 13:30

Dyslekcjantytant

Mama BUBY
czwartek, 6 sierpnia 2020, 23:14

Przepraszam za mojego synka.Znów dziś oglądał za dużo TVN 24 :)

W3-pl
piątek, 7 sierpnia 2020, 00:56

Trzask.VN. Tusk na wybory spalony..a tak czekali, na rozliczenia Po,wyborach. karakala? 50 na bogato. Po co patriot, himars, borsuk, krab? Krab Dwa prototypy, starczy...ale BuBa, drugi borsuk od 2018 wybory. Drugi prototyp

BUBA
piątek, 7 sierpnia 2020, 21:01

Drugi prototyp od 2018 to gzie sa pieniadze .... Bo zloto toczy sie w krag ...

Tweets Defence24