Siły Obronne Izraela udaremniły atak dżihadystów z Egiptu

6 sierpnia 2012, 19:43
Burnt-APC_IDF_thumb
Transporter zniszczony przez izraelskie lotnictwo - fot. IDF.

W nocy z 5 na 6 sierpnia br. Siły Obronne Izraela zniszczyły transporter opancerzony, którym ekstremiści wtargnęli na jego terytorium z Egiptu w pobliżu przejścia granicznego Kerem Shalom.


Grupa terrorystów zaatakowała w niedzielę 5 sierpnia egipską jednostkę wojskową na Synaju, zabiła 15 żołnierzy i uprowadziła transporter opancerzony oraz ciężarówkę wypełnioną materiałami wybuchowymi.


Stamtąd oba pojazdy ruszyły w kierunku granicy z Izraelem. Dżihadyści wysadzili ciężarówkę na przejściu granicznym w Kerem Shalom, a następnie przekroczyli granicę transporterem. Akcja została także poprzedzona przez silny ostrzał rakietowy i moździerzowy ze Strefy Gazy na izraelskie osady.


Po wkroczeniu na terytorium Izraela, pojazd opancerzony został szybko namierzony, a następnie zniszczony przez izraelskie lotnictwo. Zginęło 4 bojowników.


Minister Obrony Izraela Ehud Barak na skutek zdarzenia zaapelował do władz Egiptu o lepsze zabezpieczenie Półwyspu Synaj skąd często wyruszają ataki na Izrael, trwa przemyt broni do Strefy Gazy i gdzie powtarzają się akty sabotażu na rurociąg El-Arisz - Aszkelon.


(MMT)

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24