Sienicki: Aby zwalczać przestępczość graniczną musimy być o krok przed przestępcami [Defence24.pl TV]

2 listopada 2017, 15:07
Sienicki - rzecznik nadbużańskiego oddziału SG

O zadaniach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, wyzwaniach i specyfice służby na wschodniej granicy Polski podczas I Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic mówi dla Defence24.pl Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG ppor. SG Dariusz Sienicki. 

Jeżeli mówimy o granicy z Ukrainą, takim podstawowym i największym problemem, który występuje od lat jest problem przemytu wyrobów akcyzowych. Każdego roku papierosów czy alkoholu zatrzymujemy na kwotę 30-40 mln zł. Także kwoty są naprawdę duże. Przemytem zajmują się zorganizowane grupy przestępcze o charakterze transgranicznym coraz bardziej zdeterminowane, coraz lepiej wyposażone, dlatego nasza walka z nimi musi być dynamiczna, musimy się ciągle rozwijać. Stąd też nasza obecność na targach gdzie poznajemy nowe technologie.

ppor. SG Dariusz Sienicki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Turbo Szwej
czwartek, 2 listopada 2017, 19:30

SG winna być rozbudowana. Trzeba w jakiejś części odbudować struktury na zachodzie. Trzeba doposażyć funkcjonariuszy : Broń długa, kmy, granatniki jednorazowe itp. Powinni też pomyśleć też o pojazdach typu np sandcat.

Harry
piątek, 3 listopada 2017, 00:10

Należy popierać wszelkie działania zmierzające do ochrony i uszczelnienia naszych wschodnich granic. Sporo już uczyniono w tym kierunku. Nie mogę jednak zrozumieć skąd tylu Ukraińców w Polsce?

frgrgrgrgrgrgrg
piątek, 3 listopada 2017, 15:22

śmieszne nie ? niektóre ich struktury polityczno-naukowe są nieprzychylne polsce nie widząć i nie wiedząć (?) czemu ich obywatele uciekają do polski

Tweets Defence24