Samolot hybrydowy rozbił się we Włoszech

30 października 2015, 15:45
AW609
Fot. AgustaWestland.
Reklama

Prototyp samolotu hybrydowego AgustaWestland AW609 rozbił się w północnych Włoszech. W wyniku katastrofy dwóch pilotów poniosło śmierć.

Zgodnie z komunikatem włoskiej agencji ANSV zajmującej się bezpieczeństwem lotów do katastrofy doszło w prowincji Vercelli, położonej na północy Włoch. W jej wyniku śmierć poniosły dwie osoby znajdujące się na pokładzie (piloci). Na miejsce wypadku został wysłany zespół, który ma zbadać okoliczności zdarzenia.

Koncern Finmeccanica-AgustaWestland potwierdził w oficjalnym komunikacie utratę prototypu maszyny AW609 oraz śmierć w dwóch pilotów. Spółka współpracuje z przedstawicielami władz w celu ustalenia przyczyn zdarzenia.

AW609 to samolot hybrydowy, opracowywany przez Finmeccanica-AgustaWestland. Maszyna jest wyposażona w dwa silniki i jest zdolna do pionowego startu i lądowania oraz wykonywania lotu tak, jak klasyczny samolot. Konstrukcja jest więc podobna do amerykańskiego V-22 Osprey. Wcześniej AW609 wykonał lot z Anglii do Włoch, pokonując dystans 1161 km w czasie 2 godzin 18 minut.

Zmiennopłat AW609 powstał przede wszystkim z myślą o rynku cywilnym, ale będzie mógł być też używany przez siły zbrojne – między innymi do szybkiego transportu żołnierzy oraz ewakuacji medycznej.

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24