S-400 i Pancyry ćwiczą w Kaliningradzie

24 stycznia 2020, 17:49
S-400 Sea 2
Fot. mil.ru

Jednostki obrony przeciwlotniczej Floty Bałtyckiej przeprowadziły w Obwodzie Kaliningradzkim ćwiczenia oraz ostre strzelania z wykorzystaniem systemów rakietowych S-400 oraz artyleryjsko-rakietowych zestawów Pancyr-S1. Scenariusz szkolenia przewiduje m. in. odpieranie zmasowanego ataku pocisków manewrujących na infrastrukturę cywilną i wojskową.

W odbywające się planowo szkolenia zaangażowanych będzie około 200 żołnierzy Floty Bałtyckiej i 20 jednostek sprzętu. Będą to m. in. systemy radiolokacyjne, łączności oraz baterie przeciwlotnicze systemu dalekiego zasięgu S-400 Triumf i artyleryjsko-rakietowe zestawy bardzo krótkiego zasięgu Pancyr-S1.

Scenariusz dla baterii S-400 przewiduje ich przebazowanie, rozmieszczenie i sprawdzian funkcjonowania po otrzymaniu sygnału o wykryciu zmasowanego ataku powietrznego. Sprawdzone zostaną możliwości wykrywania, śledzenia, kwalifikacji i eliminacji wygenerowanych elektronicznie celów, łącznie z przeprowadzeniem symulowanych odpaleń pocisków.

W przypadku systemów Pancyr-S1 oprócz symulowanych strzelań rakietowych planowane jest również ostre strzelanie z użyciem 30 mm armat automatycznych do celów powietrznych i powierzchniowych. Załogi mają również trenować maskowanie, przemieszczanie się w terenie oraz utrzymywanie łączności i współdziałanie w ramach wielowarstwowej obrony powietrznej.

Reklama
Tweets Defence24