Rozpoczęły się testy nosiciela atomowego Posejdona

28 czerwca 2021, 10:21
840_472_matched__piydk0_TOFpodv6
„Biełgorod” to wydłużona o 30 m wersja okrętu podwodnego projektu 949A typu „Antiej”. Fot. mil.ru
Reklama

Siły zbrojne Rosji testują na Morzu Białym atomowy okręt podwodny specjalnego przeznaczenia K-329 „Biełgorod”. Jest przystosowany do przenoszenia podwodnych dronów z napędem atomowym „Posejdon” – podał w poniedziałek portal The Barents Observer.

Podkreśla on, że „Biełgorod”, jednostka o długości 184 metrów, jest największym okrętem podwodnym zbudowanym w Rosji w ciągu ostatnich 30 lat. Media państwowe informowały, że 25 czerwca „Biełgorod”, zwodowany w 2019 roku, wypłynął na Morze Białe na swe pierwsze testy na morzu.

Według źródeł rosyjskich „Biełgorod”, czyli okręt podwodny projektu 09852, jest jednostką eksperymentalną. Wśród jego możliwości wymienia się przenoszenie sześciu „Posejdonów”. Próby okrętu mają zakończyć się we wrześniu i „Biełgorod” trafi do końca roku do sił zbrojnych. O przebiegu prac nad samymi „Posejdonami” brak dokładniejszych informacji.

„Posejdon” to autonomiczna torpeda atomowa, która ma w zamiarze służyć do niszczenia grup lotniskowców amerykańskich czy nawet infrastruktury przybrzeżnej. Będzie posiadał głowicę o mocy nawet 2 megaton, przy czym będzie niewykrywalna dla systemów przeciwtorpedowych przeciwnika, dzięki po pierwsze bardzo dużej prędkości (107 węzłów, czyli 200 km/h) czy głębokości, na której torpeda może operować (do nawet 1000 metrów). Według planów powinna ona trafić na uzbrojenie Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej do końca 2027 roku.

The Barents Observer podaje, że Biełgorod zostanie przekazany Głównemu Zarządowi Badań Głębinowych (GUGI) ministerstwa obrony Rosji. Nieoficjalnie zarząd ten nazywany jest „podwodnym specnazem” rosyjskiej marynarki wojennej. GUGI użytkuje bazę na wybrzeżu Morza Barentsa.

PAP/Defence24.pl

Reklama
Reklama
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 88
Reklama
Gruszwik
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:42

Torpeda płynąca z prędkością 200 km/h dystans 400 kilometrów pokonuje w dwie godziny. W momencie odpalenia kończy się możliwość naprowadzania tej torpedy. To jak ma trafić w manewrujący zespół lotniskowca? W dwie godziny zespół ten może się znaleźć o kilkadziesiąt kilometrów dalej od punktu, który został wyznaczony. Poza tym nie ma zespołów lotniskowców płynących razem. Odległość miedzy nimi to kilkaset lub kilka tysięcy kilometrów. To kiedy zostaną odpalone kolejne torpedy? No i głośność odpalonej torpedy. To, że nosiciel w każdym swoim rejsie będzie miał towarzystwo jest pewne. Torpedy będą podwieszone do okrętu, więc szumy nosiciela będą o wiele większe niż okrętu który został na niego przebudowany... Na początku Rosja przekonywała o globalnym zasięgu torped i odpalaniu ich spod lodów Arktyki i wybuchu w okolicach Nowego Yorku... Ale dystans paru tysięcy kilometrów toto pokona w kilkanaście godzin. W tym czasie inne okręty podwodne już dawno odpalą salwy swoich rakiet balistycznych. Brednie o tsunami zostały obalone więc jest zmiana retoryki. Teraz będzie atak na lotniskowce. Wygląda to jak straszak dla gawiedzi w Rosji. Czyżby Rosja się bała, że rakiety zostaną zniszczone w czasie lotu? Wygląda to jak nakręcenie wyścigu zbrojeń tym razem w zakresie broni podwodnej i zrobienie na siłę niet anałogów. Trzeba też pamiętać, że torpedy te są ciągle w fazie budowy na co wskazuje data planowanego wejścia. A jak wiemy w Rosji daty wejścia do uzbrojenia są mocno umowne.

ito
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:33

Wychodzi na to, że sama jednostka ognia tego okrętu będzie droższa niż cała planowana flotylla podwodna PMW. Matuszka Rasija jest co prawda wielka, ale kosztów większej ilości takich okrętów raczej nie udźwignie. I jakoś nie wyobrażam sobie niewykrywalności czegoś poruszającego się z prędkością 107 węzłów- albo dokonali absolutnej rewolucji w dziedzinie napędów i powłok, albo taki pocisk MUSI być strasznie głośny. 1000 m jako głębokość operacyjna budzi szacunek... cena?

Tani
środa, 7 lipca 2021, 08:50

Nie boj zaby,maja kase bo testuja trzy nowe okrety podwodne. Jeden rakietowy jeden uniwersalny no i ten specjalny. Kto bogatemu zabroni?

Davien
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:02

Miało byc zamiast OPL oczywiscie ASuW

Davien
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:59

Ito maja miec całe 2 takie okrety a co do posejdona to broń czysto terrorystyczna, przeciwko państwom nie majacym sił OPL czy broni masowego razenia.

ito
środa, 30 czerwca 2021, 20:56

"Posejdon” to autonomiczna torpeda atomowa, która ma w zamiarze służyć do niszczenia grup lotniskowców amerykańskich czy nawet infrastruktury przybrzeżnej"- gdzie tu terroryzm? Atak na USA terroryzmem nie jest, nawet jeśli ci się tak wydaje.

Davien
piątek, 2 lipca 2021, 23:50

Ponieważ jej odpalenie Ito oznacza natychmiastowy, pełny atak odwetowy czyli zanim ona sobie dopłynie Rosja pzrestanie istnieć. A i to zakładając że jej nie zatopią jakims Mk 48 ADCAP . Wiec jej użycie na dowolny kraj posiadający broń jadrowa oznacza koniec Rosji, teraz zrozumiałeś w końcu.

JSM
wtorek, 29 czerwca 2021, 00:04

Jeden Posejdon już kosztował życie całą załogę okrętu podwodnego w tym kilku naukowców.

ito
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:22

??? Gdzie i kiedy?

Monkey
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 22:23

Albo nastepny mit, albo dobra broń ten cały Posejdon. Rosjanie daja radę z pociskami hiprsonicznymi, wyprzedzają tu Amerykanów. Tak więc nie mozna ich jeszcze skreślać z wyscigu potęg. Zresztą, oni mają jednącechę wspólną z nami. Też wsrzesili się z rozbiorowych popiołów. I sami zaczęli rozbierać.

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 29 czerwca 2021, 13:15

Posejdon ma inną zaletę: nie jest bronią objętą limitami START i amerykańska tarcza antyrakietowa jest wobec niego bezsilna, więc pomysł USA, lansowany oficjalnie jeszcze w 2016, by od "przestarzałej" zimnowojennej koncepcji równowagi strategicznej opartej o MAD przejść do "nuklearnej dominacji", czyli zmodernizowanymi Tridentami zniszczyć 90% rosyjskich sił strategicznych w niespodziewanym ataku, a następnie tarcza antyrakietowa zajęłaby się rosyjską odpowiedzią i wg Pentagonu "przedarłoby się najwyżej pół tuzina głowic" i Pentagon uznał, że 6 amerykańskich miast jak Nowy Jork czy Chicago to "akceptowalne straty za zwycięstwo w wojnie nuklearnej z Rosją", w przypadku Posejdonów musiałby się liczyć z 30 odwetowymi głowicami od 2 MT wzwyż więcej... :D

Davien
piątek, 2 lipca 2021, 23:51

Funku ale wiesz że jak go odpalicie to Rosja oberwie pełnym atakiem odwetowym a ta wasza zabawka może nawet nie dopłynac?:)

GB
wtorek, 29 czerwca 2021, 15:42

Ignorancie trudno aby obiekt podwodny był objęty tarczą antyrakietową. Do zwalczania takich celów w USA służą okręty USNavy i samoloty zop. Nośnikami zaś Posejdonów mają być przestarzałe okręty budowane na podstawie okrętów 949 (głośne i wielkie, łatwe do wykrycia i tym samym zniszczenia).

Chyżwar dawniej Marek
wtorek, 29 czerwca 2021, 10:11

Z rozbiorowych popiołów? Niby jakich? Funkcjonowali najpierw jako księstwo dzielnicowe, później jako udzielne księstwo dziedziczne. Potem dostali się pod mongolski but w całości i wtedy przejęli mongolski etos, którym kierują się do dziś.

Davien
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:02

Monkey, USA jest daleko przed Rosja w pociskach hipersonicznych a Posejdon to broń czysto terrorystyczna przeciwko państwom nie mającym dobrej obrony ASuW albo broni masowego rażenia.

Monkey
wtorek, 29 czerwca 2021, 13:49

@Davien: Odważna teza co do prymatu USA nad Rosją w temacie pocisków hipersonicznych. Przecież był nawet na tym forum artykuł, w którym wysokiej rangi funkcjonariusz służby publicznej w USA przyznał, że USA muszą nadrobić zapóźnienie względem Rosji w tej materii. Były także artykuły opisujące rosyjskie hipersoniki i inne, które opisywały amerykańskie będące dopiero na testach. A rosyjskie są już w służbie operacyjnej, jak chociażby Kinżał. Podkreślę raz jeszcze, to ty masz oficera prowadzącego. Albo nawet sam nim jesteś.

Davien
piątek, 2 lipca 2021, 23:54

Monkey, jakie rosyjskie hipersoniki?? Bo maja jeden, Awangarda w eksperymentalnej eksploatacji a w strategiczne HGV USa sie nie bawiły. Kinzał nie jest hypersonikiem, to zwykły ALBM jaki USA miało dekady temu i to znacznie lepszy: GAM-87 Skybolt. Ale jak wg ciebie hypersonikeim jest pocisk balistyczny to policz ile ich jest w USA?:)

mgr inż. S.O.
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:25

Zdecydowanie niewłaściwa, jest jego pogańska, diaboliczna nazwa ! Jak Cerkiew mogła się na coś takiego zgodzić !

Polska technologiczne Imperium
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 17:48

Brawo Słowianie, brawo!!

Polak
wtorek, 29 czerwca 2021, 10:18

od kiedy rosja to słowianie?

Chyżwar dawniej Marek
wtorek, 29 czerwca 2021, 10:16

Chodzi "słowiańskie imperium", które w czasach carskich budowała Niemka a za czasów sowieckich Gruzin?

Wania
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:15

Rosja to nie słowianie.

Hanys
wtorek, 29 czerwca 2021, 12:05

Rosjanie to Słowianie, a że to jedyne słowiańskie mocarstwo, to niektórych to boli :)

Mk
wtorek, 29 czerwca 2021, 01:13

A oni w większości nie są mieszanka Mongołów i ugrofinow ?

Inż.
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:15

Nie. Białoruski to najbardziej zbliżony genetycznie lud do nas Polaków. To Małoruś była męczona przez Tatarów.

ito
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:43

A to tylko w propagandzie IPN. Z bliskich nam krajów w znacznym stopniu potomkami Mongołów są Bułgarzy. A ludy tureckie, które stanowiły kilkadziesiąt procent ludności ZSRR, dziś mają własne państwa.

Wasko
wtorek, 29 czerwca 2021, 10:59

O częstych mieszankach ras w Rosji zapomniałeś..

lament funbojów rani serce
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 16:34

Praktycznie nic nie wiadomo o tym całym Posejdonie a usboty poniżej już dostają kociokwiku. Częściowo rozumiem ich przerażenie ale żeby aż tak zwieracze puszczały?

Nawet najgłupszy kołchoźnik powinien to wiedzeć
wtorek, 29 czerwca 2021, 10:25

Wszystko o Posejdonach wiadomo. Rosjanie mieli je podczas Bitwy pod Cuszimą. Tylko nie użyli z litości.

lament funbojów rani serce
środa, 30 czerwca 2021, 11:38

Proponuję "węgiel"-powinien pomóc. No i ew. wymiana gatek w razie potrzeby.

jęczenie onuc to norma
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:55

O moskwiczu w f1 też nie wiadomo... :P

Kasia
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:26

Nie, ale o kamazie na Dakarze juz tak!

kombajnem przez rosyjskie stepy
wtorek, 29 czerwca 2021, 10:19

Nic dziwnego. Jeszcze za komuny z barku laku ścigali się na ziłkach.

ubawiony
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 15:55

taa ta technologia z pewnoscia rozlozy tak jak mial wczesniej rozlozyc yankesow kursk a co sie stalo wszyscy dobrze wiemy nic sie nie zmienilo od tamtych czasow iwany dalej wymyslaja cuda na kiju szkoda tylko ze w propagandzie takie niezniszczalne bo w realu to juz nie tak kolorowo wyglada ten ich cud techniki

wtorek, 29 czerwca 2021, 19:04

Ważne, że Polska wierzy, że jest technologicznym imperialnych nie mając żadnej swojej elektroniki. Zapewne stąd ta niewyobrażalna buta i pycha polskiego d***a z szabelką.

harriman
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 18:57

Przecież dla nas w PL te podejdony to technologia rodem z SF.

Inż.
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:16

Bo taka właśnie jest przepaść technologiczna miedzy nami a Rosjanami.

ruski stek bzdur...
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 15:02

Buahahahaha ! Kursk 2 Czelamy

R
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 16:52

A to jakis nowy serial z Jackowa?

złośliwy
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 22:32

Z Jackowa?Tytuł by brzmiał poszukiwacze zaginionego azbestu.

Kot
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:15

Serial z tajgi " jak Mongoł gonił Apacza dookoła wychodka..."

panda
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:20

Założcie buty kot.Żeby Mongoł od razu widział że ma doczynienia z białym panem.

były porucznik zmechu
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 14:57

Rosja to jednak stan umysłu i nic tego nie zreformuje! Mało im nauczki z Kurska, to wsadzili tam jeszcze parę atomówek

amerykański stek bzdur
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:58

USA chciało wyścigu zbrojeń, to go dostaje. Na 6 posejdonów będą musieli odpowiedzieć budową 6 lotniskowców-celi i 6 grup-celi do ich osłony. Technologia Słowian rozłoży USA na łopatki.

Davien
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 18:07

Na odpalenie choć jednego to Rosja dostanei taka odpowiedż że zrobi sie im bardzo gorąco( parę milionów stopni.)

No skąd
wtorek, 29 czerwca 2021, 06:30

Spokojna twoja rozczochrana. Odpalać będą, jedną po drugiej. Możesz być pewien. Nikt z nas nie zostanie, by to sprawdzić.

Monkey
wtorek, 29 czerwca 2021, 13:51

@No skąd: Ten prowokator (@Davien) udaje, że tego faktu nie rozumie.

Hahaha
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 15:30

Stekiem bzdur jest sądzić że ten nosiciel nie zostanie jako pierwszy zlikwidowany przez jakąś Virginię, :D.

inż.
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:07

A Virginia też pływa na głębokości 1000 m?

Hahaha
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:47

To co Virginia ma go taranować czy rozwalić torpedą? A te posejdony też wystrzeli będąc na głębokości kilometra?

GB
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 22:46

A po co? Nosiciel to Biełgorod, a to przeróbka SSGN projektu 949. Kursk pamiętasz? Duży głośny okręt podwodny (dwuśrubowy). I te okręty nie operują na głębokości 1000 metrów, tylko max 400.

wtorek, 29 czerwca 2021, 11:42

ty masz pojecie na jakiej głębokości on pływa ,ty płlywasz tyko w 4 metrowym basenie i doibrze bo byś sie utopił

Davien
piątek, 2 lipca 2021, 23:57

Może nawet i na 10 tys m ale jeden raz i jak schodzi pionowo w dół:)

GB
wtorek, 29 czerwca 2021, 20:46

Oczywiście że wiem. Ukraińcy mi to powiedzieli. W czasach ZSRR pełno ich było na tych okrętach.

Maras2
wtorek, 29 czerwca 2021, 00:28

Panie jakie ten sprzet ma mozliwości to się chłopie do końca zycia nie dowiesz.

Davien
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:04

Ależ już wiadomo, Kursk pokazał jakie o mozliwosci:))

Kraj absurdow
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:54

Tu sa tacy co wszystko wiedza. Bo internet, yt itp.A co to tajemnica wojskowa to nie rozumieja.

GB
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:42

Panie, o Kursku wiadomo już dużo... O 971 i innych też i to z publicznej domeny. Zachód wie wszystko o post sowieckich okrętach (może nie wiedzieć o 955 i 887). A wie bo na nich służyli oficerowie różnych narodowości (Ukraińcy, Łotysze, Estończycy, Litwini). Rozumiesz?

R
wtorek, 29 czerwca 2021, 11:30

Zachod wie od Ciebie i Daviena?

GB
wtorek, 29 czerwca 2021, 20:48

Nie umieszcz czytać? Ukraińcy, Łotysze, Estończycy, Litwini służyli na tych okrętach. A w latach 90 XX to Rosjanie za parę dolarów nie takie tajemnice i sprzęt i uzbrojenie sprzedawali wszystkim kto płacił.

Davien
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:52

O "Posejdonie" wiem więcej niż CIA a nawet więcej niż sami Rosjanie. I jest to niegroźny złom który można zastrzelić laserkiem z satelity. Amerykanie takie torpedy umieli już zwalczać na głębokosci 1000 m. w XIX wieku.

Piotr
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 15:17

Davien powiedz to Rosjana oni zapewnie nie wiedzą o tym może cię zatrudnia takich expertow im potrzeba.

Piotr
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 21:05

A po co mam mówić wrogowi ? Niech topią kasę której nie mają :)

Mariusz Waszkowski
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:46

Gdy po raz pierwszy pojawiły się wzmianki o nowej broni podawano, że ta torpeda ma posiadać ładunek atomowy obudowany kobaltem. To w chwili eksplozji zwiększa siłę promieniowania, które rozchodzi się po ogromych połaciach lądu. Ruscy chwalą się, że rozwija prędkość do 200 km pod woda. Tylko, że z tak ogromną prędkością musi robć sporo hałasu. Okręty podwodne Alfa też były niezwykle szybkie, lecz hałasowały przy prędkościach powyżej 100 km na godz tak bardzo, że bez problemu można było je namierzyć. Sam "Biełgorod.. jest przebudowaną jednostka SSGN Antej 2. Zatem poziom hałasu, jaki wytwarza śruba napędowa jest na poziomie okrętów z lat 80 i 90. Ponadto jego rozmiary. W przypadku torpedy jak i okrętu, nie będzie problemów z wykryciem podczas rejsu.

inż.
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:09

To zupełnie inny okręt.

Davien
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:06

Nie, Biełgorod to przeróbka nieukończonego 949.

GB
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 22:48

To jest nieukończony 949, ktorego wydlużyli.

Inż.
wtorek, 29 czerwca 2021, 08:20

Tytanowy podwójny kadłub on ma?

Davien
sobota, 3 lipca 2021, 00:00

949 budowany z tytanu?? Toz Rosji by tego złota nie starczyło na te mastodonty by je z tytanu budowac:)

GB
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:43

Ma nawet potrójny...

Nikt
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:41

Poseidon ma osiągać do 100km/h, a i tak w terminalnej fazie ataku, bo przy tej prędkości jest tak głośny, że z daleka będzie można go wykryć

Ech
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:23

Taka bron... na czarna godzine...

Rain Harper
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:20

Kiedy ta Wunderwaffe ujrzała światło dzienne, trole sowieckie piały, iż zdolna jest zniszczyć całe wybrzeża falą wywołanego tsunami. W międzyczasie jednak ktoś rozsądny policzył że w skali geologicznej moc głowicy Posejdona to zwykłe, pardon, pruknięcie. A dodatkowo wybuch podwodny ma mizerne skutki, gdyż nie tylko woda jest świetnym amortyzatorem wstrząsu, ale też izoluje od promieniowania i pochłania energię cieplną zamieniając się w parę. Aktualna linia moskiewskiej propagandy to słabo skoordynowany bełkot o broni zagłady, która dzięki kobaltowej wkładce ma czynić porty niezdatne do żeglugi. Jak ten hałaśliwy i relatywnie powolny aparatus uniknie wykrycia i zniszczenia przez wielokrotnie liczniejsze marynarki NATO, tego sowiet nie wyjaśnia. Prawdopodobnie projekt jest zasłoną dymną dla operacji nasłuchu i sabotażu podwodnych kabli, rurociągów i innej infrastruktury. Niedawny pożar tzw. Łoszarika i śmierć kilkunastu marynarzy z elitarnej jednostki może świadczyć, że planiści NATO zdają sobie z tego sprawę. I nie wszystko co Moskale znajdą na dnie jest zdrowe dla ich lepkich, chciwych rączek.

Tani
środa, 7 lipca 2021, 08:46

To za Sowietow pokazali amerykanom na poligonie morskim na morzu Bialym. Tak zgrali wybuchy nuklearne ze powstalo tsunami. Zaleja wybrzeze USA bez ataku na USA. Mnie tego uczono cos kolo 1981r. Do tego sluza te j...e Posejdony. Stworza amplitude czyli czyli fale tsunami reszte masz na mapie. Z USA nie wyplynie zaden statek bo nie bedzie portow.

hxagon
wtorek, 29 czerwca 2021, 07:08

Dlatego Szwecja w swoim okręcie także zaprojektowała śluzę do operacji specjalnych. Uderzenie w światłowody, gazociągi i ropociągi, to bardzo mocna odpowiedź. Po za tym jak myślicie , czy Rosjanie mogli sobie pozwolić na nie montowanie nasłuchu na Na ord Stream? To to wyposażenie jest uderzeniem w zdolności NATO do skrytego operowania na połowie Bałtyku.

DDR
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:11

Popłynie z prędkością 107 węzłów na głębokości 1000 metrów a jak się rozpędzi to wystartuje i zamieni w pocisk balistyczny i będzie spadać nawet z orbity na amerykańskie grupy lotniskowcowe

AXM
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:06

Ten okręt chowa się przy naszym cudzie techniki i zarazem jedynym okrętem podwodnym,nadpalonym ORP Orzeł.Brawa dla MON :)

AA
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:01

Dobrze że taki duży łatwy cel

droma
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 12:53

wydłużono żeby więcej wungla weszło -charaszo ...

Adam
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 12:43

Przy prędkości 200 km/h będzie generowała taki hałas że bez problemu zostanie wykryta.

Jabadabadu
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 15:13

Czy widziałeś kiedykolwiek coś co porusza się z prędkością 200 km/h? Chyba jednak nie. A gdyby to był jeszcze bąbel plazmy? To już się robi ciekawie. Dołóż do tego jeszcze głębokość "jazdy" ok. 1000 m i powyżej tego czegoś wiele warstw wody o różnych temperaturach i prądach. Radośnie, prawda? No to teraz traf w to coś czymkolwiek oprócz głowicy A zainstalowanej uprzednio na trasie tego czegoś. Jak to zrobisz, to Himalaje kasy przy twoim majątku będą zwykłym pagórkiem. Powodzenia. To tylko kilka problemów, które trzeba rozwiązać z powtarzalną dokładnością i niezawodnością powyżej 0.9995. Przecież masz do czynienia z bronią ostatecznej zagłady przeznaczonej do niszczenia całych rejonów nadbrzeżnych i to rozmiarów połowy Polski.

Davien
sobota, 3 lipca 2021, 00:03

Bąbel plazmy w wodzie na głebokosci 1000m???? No to trzeba zobaczyć:)))

wtorek, 29 czerwca 2021, 09:07

Chłopcze odpalenie Szkwała słychać na drugij półkuli a ten jest nieco mniejszy od Posejdona:))

ruski stek bzdur...
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 21:08

Dodaj do tego język jaszczurki i trzy łuski węża, a jak rzucisz solą dwa razy przez lewe ramię, to wtedy zdasz sobie sprawę, że bzdetami sci-fi możesz straszyć ruskie dzieci z moskiewskiego metra :)

Kot
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 20:19

A w chwilę później Moskwa i Petersburg staje się radioaktywna pustynia i Rosja cofa się do epoki kamienia łupanego. Czyli w sumie dla nich nie aż tak bardzo wstecz

w sumie
wtorek, 29 czerwca 2021, 13:47

I kto to mówi:).

GB
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 19:19

Bąbel plazmy... A jak się będzie naprowadzała ta torpeda w tej plaźmie? A jak będzie szła z taką prędkością to będzie ją słychać z kilkuset mil i to niezależnie od głębokości na jakiej będzie szła. Przy czym właśnie ze względu na różne prądy, temperaturę wody, głębokości ona będzie miała problemy w trafieniem nawet w miasto. No i poza tym rakieta balistyczna i tak będzie szybasza.

Davien
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 18:12

A co za problem posłac mu Mk 48 ADCAP w najnowszej wersji? To cos płynie prostym torem nie wykonujac zadnych manewrów unikowych

złośliwy
wtorek, 29 czerwca 2021, 09:26

Nas nie dogoniat...

Tweets Defence24