Rosyjskie oskarżenia USA o destabilizację Syrii odwróceniem uwagi od Ukrainy?

5 kwietnia 2021, 11:02
Zq176rMbBNE-1200
Fot. mil.ru
Reklama

Rosjanie wspierani przez Syryjczyków w specjalnym oświadczeniu w sprawie problemów powrotu uchodźców syryjskich wprost oskarżają Amerykanów o umyślną destabilizację sytuacji w regionie. Przypuszcza się, że apel ten ma odwrócić uwagę społeczeństwa międzynarodowego od działań władz na Kremlu wobec własnej opozycji i w innych regionach świata, w tym przede wszystkim na Ukrainie.

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało 5 kwietnia br. specjalne oświadczenie, w którym kraje zachodnie w tym wyróżnione Stany Zjednoczone zostały oskarżone o celową destabilizację sytuacji ludności cywilnej w Syrii. Oświadczenie zostało podpisane przez szefa międzyresortowego sztabu koordynacyjnego Federacji Rosyjskiej ds. powrotu uchodźców na Terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej - szefa Narodowego Centrum Zarządzania Obroną Federacji Rosyjskiej Michaiła Mizincewa oraz szefa międzyresortowego sztabu koordynacyjnego Syrii do spraw powrotu uchodźców na Terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej - ministra Administracji Miejskiej i Środowiska Syryjskiej Republiki Arabskiej Husseina Mahloufa.

Rosjanie przy wsparciu syryjskiego rządu zadziałali standardowo. Najpierw opisali to, co im się podobno udało zrobić w procesie stabilizowania sytuacji na terytorium Syrii, a później zrzucili winę na państwa zachodnie za to, czego im się zrobić nie udało. Najważniejszymi podmiotami w tej operacji przywracania do normalności mają być międzyresortowe centrale koordynacyjne Rosji i Syrii, które „nieustannie pracują nad zapewnieniem wszechstronnej pomocy obywatelom Syrii w powrocie do ojczyzny i przywróceniu spokojnego życia”.

Rosjanie poinformowali, że w wyniku tych wspólnych działań 2237410 Syryjczyków, „którzy opuścili kraj z powodu wojny z terroryzmem”, wróciło do swoich dotychczasowych miejsc zamieszkania. Wskazano przy tym, że „państwo syryjskie zwraca szczególną uwagę na zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, stabilizację sytuacji w zakresie bezpieczeństwa, zatrudnianie obywateli, przywracanie gospodarki, mieszkalnictwa i infrastruktury społecznej”. Z oświadczenia z 5 kwietnia br. wynika, że rząd Syrii zamierza obecnie przyśpieszyć te działania, przeznaczając na nie dodatkowo środki finansowe, ponieważ nadal duża syryjskich obywateli mieszka w sąsiednich krajach, w namiotowych obozach dla uchodźców.

Przeszkodą w realizacji tych zamierzeń „mimo ogromnych wysiłków władz syryjskich” ma być szereg działań Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników – w tym „bezprecedensowa kampania propagandowa mająca na celu przetrzymywanie uchodźców na terytorium krajów sąsiadujących z Syrią”. Rosjanie zwracają przy tym uwagę na ocenę Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców dotyczącą perspektyw powrotu do domu obywateli Syryjskiej Republiki Arabskiej przebywających w państwach regionu Bliskiego Wschodu, według której ponad 70% Syryjczyków ma nadzieję wrócić do swoich miejsc stałego zamieszkania.

„Najciekawsze” w całej tej rosyjsko-syryjskiej analizie jest odpowiedź na pytanie, „dlaczego tak się nie dzieje do tej pory?”. Tutaj rosyjski aparat propagandowy poszedł na całość i bezpośrednio wskazuje na Amerykanów, dla których podobno „korzystne jest utrzymanie niestabilnej sytuacji w Syrii”. Celem tych działań ma być „dalsze usprawiedliwiania nielegalnej obecności Amerykanów i kontynuowania grabieży zasobów naturalnych należących do narodu syryjskiego. W tym celu kontrolowane przez USA agencje informacyjne publikują fałszywe informacje na temat sytuacji w Syrii, zastraszając Syryjczyków i uniemożliwiając im powrót do domu. Ponadto nielegalna polityka sankcji Stanów Zjednoczonych wobec Syrii utrudnia projekty gospodarcze na dużą skalę, które zapewniają pracę Syryjczykom i zwiększają ich dochody”.

Rosjanie podkreślają, że szczególnie trudna sytuacja jest w obozie dla uchodźców Al-Haul na terytorium kontrolowanym przez stronę amerykańską w północno-wschodniej Syrii. Obóz ten ma być bowiem opanowany przez członków organizacji terrorystycznej tzw. państwa islamskiego. Terroryści mieli tam otrzymać przyzwolenie strony amerykańskiej na zorganizowanie kanału dostaw broni, amunicji i środków łączności do obozu. W Al-Haul mają dodatkowo działać sądy dżihadystów, coraz częściej ma dochodzić do morderstw i zamachów na życie mieszkańców obozów, którzy nie popierają radykalnego ekstremizmu. „Dużo uwagi poświęca się ideologicznej »indoktrynacji« nieletnich w celu ich radykalizacji i uzupełnienia szeregów bojowników”.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Rosjanie wystosowali apel do społeczeństwa międzynarodowego, zwracając uwagę: „że dalsza obecność Stanów Zjednoczonych w Syrii i okupacja jej terytoriów oraz brak jakichkolwiek skutecznych kroków w celu rozwiązania problemów obozów dla uchodźców tylko pogarsza sytuację przestępczą w Syrii i przyczynia się do wznowienia działalność terrorystyczna w całym regionie Bliskiego Wschodu. Wzywamy społeczność międzynarodową do skonsolidowania wysiłków w celu zapewnienia prawdziwej pomocy ludności Syrii, przywrócenia syryjskiej gospodarki i podjęcia niezbędnych kroków w celu natychmiastowego zniesienia nielegalnych sankcji wobec Syrii”.

W tym wszystkim zastanawiający jest moment opublikowania apelu przez rosyjskie ministerstwo obrony. W Syrii nie wydarzyło się bowiem w ostatnim czasie nic na tyle szczególnego, by trzeba było wzywać do międzynarodowej reakcji. Przypuszcza się więc, że jest to typowe odwrócenie uwagi od rzeczywistych planów Rosjan w zupełnie innych regionach świata – w tym przede wszystkim na Wschodniej Ukrainie.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 76
Reklama
krótko
wtorek, 6 kwietnia 2021, 17:36

Idiotyczna teza.

ahaha
wtorek, 6 kwietnia 2021, 15:53

Yankees bankruci, może uzyskać silny cios rosyjskich wojowników, zarówno w Wietnamie i Korei

Polak
wtorek, 6 kwietnia 2021, 12:46

Świat bez rosji byłby lepszy .

Tak
wtorek, 6 kwietnia 2021, 15:49

Rosja zwróciła wiele krajów w 1945 r. na mapę polityczną, ale może rozerwać całą mapę, jeśli niewdzięczne kraje ponownie chcą przetestować siłę Rosji

Koba
wtorek, 6 kwietnia 2021, 19:09

Powinno być: Rosja zajęła wiele krajów w 1945r., a nick nie Tak, tylko да

GoraDolarow
wtorek, 6 kwietnia 2021, 12:39

Destabilizowac, zawlaszczac cudza wlasnosc, odbierac innym ludzie zycie... recepta na stabilizacje dolara, nieprawdaz?

krk
wtorek, 6 kwietnia 2021, 09:42

Amerykańscy "bracia ", bandyci z USA opłacają syryjskich terrorystów, szkolą ich nawet, okupują i okradają ten biedny kraj. Co autor miał na myśli? ludobójstwo, okupacja, grabież jest w Syrii, co ma do tego Ukraina?

wtorek, 6 kwietnia 2021, 12:33

Na dowód tego ci terroryści są wyposażeni w najnowsze rosyjskie pociski Kornet.

Davien
środa, 7 kwietnia 2021, 09:49

Dodać warto, że jedynie armia rosyjska ma je na stanie:)

Xd
wtorek, 6 kwietnia 2021, 06:25

Nic nowego nie napisali powinien pan to wiedzieć jak jest pan tym zainteresowany

Arado
wtorek, 6 kwietnia 2021, 03:28

Wiele państw chce utrzymać destabilizację w Syrji ze wspomnę o USA,Turcja,Rosja,Izrael,Iran.Nie ma się co dziwić jedno państwo wybiela swoje działania a oczernia drugie.Na dobra stronę nikt nie chce aby tam zapanował spokój i dobrobyt.

Pawlak
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 22:24

Nie nazwal bym tego odwroceniem uwagi. Będzie to karta przetargową... spokoj na Ukrainie za opuszczenie Syrii.

AntyDavien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 18:25

Bo to jest prawda, nie USA przestanie okradać Syryjczyków z ich ropy i odda legalnym władzom tereny z szybami wydobywczymi.

Kot
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:13

Jedyny kto okrada Syrię z jej ropy to Rosja. Assad robi już tam za figuranta jak kiedyś podstawiony prezydent Afganistanu. Zresztą ja do Assada nic nie mam, ale wybory w Syrii są dość dziwne i nie mówmy tu o mandacie demokratycznym. Zresztą Assad w interesie rosyjskiego monopolu węglowodorowego dał spalić swój kraj przecież każdy oprócz dziwnych ludzi którzy zamiast podpisać się anty Davien powinni się podpisać wielbiciel NKWD, wiedzą że checa w Syrii to jest po zablokowaniu przez Rosję pozwolenia na budowę rurociągów z zatoki perskiej do Europy . To tyle co do miłowania przez Rosję konkurencji i wolnego rynku

Eee
środa, 7 kwietnia 2021, 10:16

Assad jest przedstawicielem legalnego rzadu. Rosja jest tam zgodnie z prawem miedzynarodowym, a USA nie. Bełkotasz strasznie o NKWD i wolnym rynku proponuje zwiekszyc ilosc wizyt wiesz gdzie.

Davien
środa, 7 kwietnia 2021, 17:35

HItler też był. USA jest w Syrii legalniena podstawierezolucji ONZ o zwalczaniu terroryzmu

Fan club onuc
wtorek, 6 kwietnia 2021, 07:15

Czyli Kurdom !! Ktozy nie chca widziec na swoim terenie syryjczykow !!

antyDavien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 08:40

czyli rządowi Syryjskiemu, Kurdowie tam wcześniej państwa nigdy nie mieli, to też są wywrotowcy co im USA w głowach namieszało po czym im Kurdowie podziękowali obrzucając ich sprzęt wojskowy kamieniami i fekaliami ...

.
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 18:03

"Tutaj rosyjski aparat propagandowy poszedł na całość i bezpośrednio wskazuje na Amerykanów, dla których podobno „korzystne jest utrzymanie niestabilnej sytuacji w Syrii”. Pytanie do autora, a nie jest?Podobno.

Zbigniew
wtorek, 6 kwietnia 2021, 00:38

Rosjanie wszczynają larum wobec Amerykanów po ich wypowiedziach o obserwacji Rosji na Donbasie.

Davien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 23:22

Nie, to jest wygodne wyłacznie dla Rosji:)

Heheheheh
środa, 7 kwietnia 2021, 10:18

Racja USA inwestowalo tam tyle pieniedzy, środków dla wygody Rosji. I siedza tam dla wygody Rosji Nie zeby mieli w tym interes wlasny. Robia to dla Rosji tacy sa koledzy ;)

Davien
środa, 7 kwietnia 2021, 17:37

No popatrz USA rozbiło terrorystów w Syrii a Rosja mordowała syryjskich cywili i tuszowała ataki chemiczne Asada, doprowadziął tez do rozbioru Syrii razemz Turcją.

autor widmo
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:05

Kto przypuszcza?Pan?Cóż, tekst w sputnikowym stylu.

rzeszow
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:01

jak amerykanie wyjdą to i al kaidy nie bedzie--

Trol
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:18

Taa. Na bliskim wschodzie jest taka masa ugrupowań tego typu że głowa mała. Niekiedy USA ich wykorzystuje, jak zresztą każdy. Iran, Rosja, Egipt, Saudowie, katar.

y
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 19:37

Jak Rosjanie wyjdą z Donbasu i Krymu to i pokój będzie na Ukrainie! A jak wyjdą z Syrii to i w Syrii będzie pokój. Podobnie w Gruzji, Libii i paru innych miejscach...

LOLOK
środa, 7 kwietnia 2021, 10:30

Jakby Rosja wyszla z Donbasu i Krymu to dopiero by wtedy USA nalozyly sankcje za wtracanie sie w interesy policz teraz ile koncerny zbroieniowe zarobily na tej zadymie cala Euroba zaczela sie zbroic wiekszosc zakupow robia w USA to sa setki mld zielonych

fifi
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:59

"Podobno chyba,może..."Sporo tego.A ja kilka dni temu ,w michnikowym tok fm słyszałem o sankcjach nakladanych przez mistyczną społeczność międzynarodową, na firmy osmielające się wspomóc odbudowę Syrii .A kilka minut później, ubolewanie nad ciężkim losem syryjskich uchodźców.

Eee tam
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:09

Konflikt Zachód Wschód wrócił do korzeni czyli Zachód twierdzi że najlepsza jest demokracja i ciągłe zmiany władzy a Wschód że lepsza jest oligarchia nieusuwalna ze stołków. Reszta swaita patrzy na razie wygrywa demokracja ale Birma ostatnio stracona a Assad w Syrii się trzyma już dekadę

AA
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:08

Moskale nie zrobią nic do czasu ukończenia NS2

Koba
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 15:39

Ależ oczywiście (wbrew trollom z Olgino), że moskwa oskarżając USA a klika dni temu PMW o zbytnie zainteresowanie NS2 intensywnie odwraca uwagę od czegoś, co za chwilę zrobi. Pytanie, czy to będzie eskalacja wojny na Ukrainie, czy coś nowego. Ja stawiam na coś zupełnie nowego, czym nas moskale zaskoczą. Okaże się w najbliższym czasie.

Hanys
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 13:46

To nie jest żadne odwrócenie uwagi, tylko takie są fakty - światowy bandyta amerykański nielegalnie jest obecny w Syrii, nikt go tam nie zapraszał oprócz Al-Kaidy i Al-Nusry, które zresztą sam stworzył. Szkoli i wspiera terrorystów, kradnie ropę, destabilizuje cały bliski wschód i to nie od wczoraj. A z tych waszych tekstów które odwracają rzeczywistość o 180 st. to sie tylko można pośmiać ;) Mam nadzieję że niedługo USA będzie z Syrii wykopane, nikt was tam nie chce oprócz terrorystów, nie chcecie po dobroci wyniesiecie się po złości.

Davien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:50

Hanysku, al Nusra to al kaidai jedna z organizacji terrorystycznych w Syrii dozbrajana i sterowana przez Rosjan. To Rosja wspiera terrorystów w Syrii, masowo mordowała syryjskich cywili do punktu ze całe miasta w panice uciekały przed tymi rosyjskimi "gierojami". A co sie dzieje jak Rosjanie i SAA wsadzaja nos gdzie nei powinni to bolesnie przekonali sie i Wagnerowcy i próbująca bronić ISIS Rosja i SAA>

yy
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:59

Można dodać jeszcze ze tam gdzie weszli Rosjanie kazdy kraj powoli zmieniał się w ruinę

Hanys
wtorek, 6 kwietnia 2021, 05:08

Syria domaga sie reparacji od USA, a nie od Rosji, dlatego że to USA niszczyło w Syrii głównie elektrownie, szkoły i szpitale. USA nie zlikwidowało w Syrii ani jednego terrorysty.

Lord Godar
wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:15

Najwięcej szkód w Syrii wyrządził Assad z ruskimi , nawet się chwalili filmami jak wszystko rozwalają na swojej drodze. A w niszczeniu szpitali to nikt ich nie pobije .

Fifa rafa
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:36

Za to Rosji świetnie szło równanie z ziemią całych miast, oczywiście pełnych terrorystów. Czytaj cywili i opozycji. Ale jak Rosja wspiera na Ukrainie terrorystów i nazywa ich separatystami to wtedy jest super. A szpitale to bombardowała Rosja, ale nie 9czekujesz chyba że sam Putin w imieniu swojej marionetki Assada zarząd 9d samego siebie reparacji za zniszczenie Syrii. A tak na boku, kiedy Rosja wypłaci nam reparacje za wymordowanie setek tysięcy Polaków, 50 letnia okupację i odda milion dzieł sztuki które ukradli Polsce w latach 1939-90? Wiele z nich wisi oficjalnie w rosyjskich muzeach.

Davien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:32

Hanysku Syria niech sie domaga od Rosjan którzy wymordowali tysiące syryjskich cywili, niszczyli całemiasta nalotami dywanowymi są oskarżeni o zbrodnie wojenne oraz liczne ataki na szkoły i szpitale czym sami się chwalili Ale jak Asad cos powie nie tak to podzieli los Amina z Afganistanu.

qwert
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 21:59

Jankesom wychodzi to lepiej

Davien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 23:24

No popatrz wystarczy porównac NRD i RFN czy Koreę Płd z Płn by widzieć co zostaje jak Rosja gdzies wchodzi.

qwert
wtorek, 6 kwietnia 2021, 12:30

Rosja to nie Związek Radziecki jak i nie Rosja Carska. Współczesna Polska to zupełnie inne państwo jak Rzeczpospolita obojga Narodów, więc davienku nie drap zbyt głęboko w historii bo dodrapiesz się do neolitu

Jaki
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:18

Zapomniałeś jeszcze o Libii.

Davien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:33

Po wejsciu Rosjan istotnie zaczał sie syf z Haftarem na czele.

trzcinq
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 19:38

No nie ale nie zmienia to faktu że USA destabilizuje Bliski Wschód

Davien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 23:24

Nie USA ale twoja Rosja destabilizuje Bl Wschód dla swoich interesów.

LOLOK
wtorek, 6 kwietnia 2021, 16:50

no niestety alo to USA wywolalo ta zadyme i oni sa odpowiedzialni za zniszczenie Iraku i Syri

antyDavien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 08:42

niby jak ? Rosja ISIS nie powołała, tylko powołało je USA ....

Davien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:34

Akurat ISIS to dzieło prorosyjskiej i wspieranej przez Rosję partii BAAS wiec jak widac to robota Rosji.

morowy dziad
wtorek, 6 kwietnia 2021, 13:44

ISIS to dzieło USA !

Sarmata
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 19:08

A z USA jest inaczej? Afganistan, Irak, Syria, Jugosławia itd.

Trol
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:37

Ale USA w dalszym ciągu nie ma na sumieniu naszych rozbiorów, mordów setek tysięcy Polaków i nie mierzy w nas rakietami. Więc etbavz ale nie rozumiem twojej miłości do Rosji i jej faszystowskich metod i uczynków.

Sarmata
wtorek, 6 kwietnia 2021, 20:55

W tej chwili byc może nie mierzy, kto to wie? Ale jeszcze niedawno USA planowało zniszczenie większosci miast w Polsce. Przeciez niedawno odtajniono te plany z lat 70.

qwert
wtorek, 6 kwietnia 2021, 12:31

USA ma na sumieniu znacznie więcej ofiar i biedy na świecie

Davien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 16:51

Doprawdy, milionów ofiar IIWŚ wywołanej przez Rosje nawet Chiny Mao nie przebiją.

tolek
środa, 7 kwietnia 2021, 10:32

a ty co historie juz zaczynasz zmieniac

gord
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 18:33

A do jakiego kraju weszli, i zamienili go w ruinę.

Bat
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:38

Np do Polski z Niemcami w 1939..

Davien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 23:25

NRD, Korea Płn Sachalin w porównaniu do japonii, Wenezuela, Syria, tam gdize Rosja wlezie.....

Wania
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:52

A gdzie to przeczytałeś? To Rosja już nie jest przyjacielem Turcji? Razem organizują patrole, a większość uchodźców właśnie tam przebywa gdy uciekła przed rosyjskimi bombardowaniami. Zniszczyli pół kraju swoimi bombami a teraz nie mają pieniędzy na jego odbudowę. Cała Rosja. Nawet zorganizowali konferencję, na której zaproponowali, że przyjmą uchodźców z powrotem za odpowiednią kasę z zachodu ale wszyscy ich wyśmiali.

Eee tam
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:28

Ja przedwczoraj też się tu pytałem na forum czy Rosja i Turcja nie są już przyjaciółmi odpowiedziała mi głucha cisza ani Fanklub ani Milutki nie mieli nic do powiedzenia na ten temat

qwert
wtorek, 6 kwietnia 2021, 12:34

Nie ma czegoś takiego jak przyjaźń w polityce, są tylko zbieżne interesy,

Ja
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:40

Panie Redaktorze ,moze pan napiosze troche prawdy a nie same klamstwa .Zapomnial pan napisac ze USA wraz z Ukraina beda przeprowadzaly manewry ,co tam robi USA Ukraina nie nalezy do NATO po prostu jest to prowokacja pozniej napisze pan ze to Rosja sprowokowala .USA nie jest aniolkiem jak pan ich przedstawia ,to ten aniolek wprowadza demokracje za pomoca bomb kraja ktore nie chca byc jego wasalami .

Trol
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:41

Jak Rosja z Białorusi przeprowadzają manewry zapad, które de facto są symulacja napaści na kraje bałtyckie, to wtedy jest ok? Jeszcze mówią że to ćwiczenia w ewentualnej obronie przed napaścią Łotwy... Serio?

Lord Godar
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 20:34

To tak samo jak ruscy na terenach na które wlezą . Czyli niewiele się od amerykanów różnią z tego by wynikało.

Qwest
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 19:42

USA jest na zaproszenie gospodarza, ale co tam robi Rosja?

Jaki
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:20

Na zaproszenie mieszkańców , którzy wolą ruskich od reżimu z Kijowa.

Davien
wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:36

Ruskich nikt nie zapraszał na Krym i do Donbasu, sami tam wlezli i okupuja te tereny.

tłuczki należy edukować, tylko czy to coś da?
wtorek, 6 kwietnia 2021, 15:41

Do siebie mieli się zapraszać?

LOLOK
wtorek, 6 kwietnia 2021, 11:37

nikt ich nie zapraszal po i poco jak oni tam mieszkali od setek lat

Eee tam
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:34

No jak Rosja ćwiczy z Białorusią czy nawet Chinami u siebie to ci jakoś nie przeszkadza?

poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:11

Na szczęście jest bardak który zawsze walczy o pokój i który w tej walce przemielił dziesiątki milionów istnień lekko licząc

Davien
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 17:52

Jakie celne i udane podsumowanie Rosji.

Kot
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 16:00

Mam nadzieję E faszystowska Rosja która mąci w Europie , Kaukazie i bliskim wschodzie, oraz ich trole w Polsce znikną. Ileż można słuchać tych zakłamanych infantylnych poszczekiwan godzących w zdrowy rozsądek i przyzwoitość.

wert
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 15:35

co tutaj robisz? Nie lepiej wrócić do swoich? Do krainy pokoju, dobrobytu i wiecznej szczęśliwości?

Bronek
poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 15:29

Oj hanysku kochasz Rosję więc jedz do niej

Tweets Defence24