Rosyjskie media o otruciu Aleksieja Nawalnego

21 sierpnia 2020, 14:19
800px-Alexey_Navalny
Fot. MItya Aleshkovskiy, Wikimedia Commons
Reklama

Aleksiej Nawalny został otruty z powodu swojej działalności politycznej - ocenia w piątek publicystka niezależnej "Nowej Gaziety" Julia Łatynina. Zbliżony do kręgów rządowych dziennik "Izwiestija" twierdzi, że opozycjonista mógł wpaść w śpiączkę z powodu cukrzycy czy leków antydepresyjnych.

"Nie mam wątpliwości, że próbowano go zabić i że powodem była jego działalność polityczna. Widocznie w Rosji bardzo szybko wyciągnięto wnioski z pokojowej rewolucji trwającej na Białorusi" - pisze Łatynina.

Opozycja względem Putina była zawsze na celowniku 

Publicystka "Nowej Gaziety" i znana komentatorka polityczna przypomina o wypadkach, których ofiarą padli w przeszłości rosyjscy dziennikarze i aktywiści opozycji, m.in. w 2004 roku Anna Politkowska, która straciła przytomność po wypiciu płynu w samolocie. "Lotnisko to niebezpieczne miejsce dla opozycjonisty i niezależnego dziennikarza" - zauważa Łatynina.

"Za każdym razem tym próbom zabójstwa towarzyszy oszałamiająca propaganda. (Aleksandra) Litwinienkę otruł (Borys) Bieriezowski, albo może otruł się sam. (Siergieja) Skripala otruli sami Anglicy. Otrucie (Wiktora) Juszczenki - to PR" - wylicza Łatynina.

Dziennik "Izwiestija" podał w piątek rano, powołując się na źródła, że lekarze "na razie nie znaleźli w organizmie Nawalnego żadnych trucizn, lekarstw ani narkotyków". Źródła gazety utrzymują, że Nawalny miał wcześniej problemy z trawieniem, odżywiał się nieregularnie i niezdrowo, przy czym sam oceniał te dolegliwości jako dyskomfort trwający kilka dni i nie zwracał się do lekarza. "Źródła dodają, że są też informacje, że u blogera wykryto podwyższony poziom cukru we krwi" - piszą "Izwiestija".

"Podwyższony poziom acetonu i cukru we krwi, a także zmiany metaboliczne w mięśniu sercowym mogą mówić o możliwej śpiączce cukrzycowej" - konstatuje dziennik, powołując się na medyka pogotowia. Gazeta - nadal powołując się na anonimowe źródła - podaje, że lekarze z Omska konsultowali się ze specjalistami, którzy nie wykluczyli toksycznego wpływu "środków oddziałujących na system nerwowy, być może antydepresantów".

Rządowa "Rossijskaja Gazieta" nie poświęciła Nawalnemu żadnego materiału.

Jeden z głównych moskiewskich dzienników, "Kommiersant", cytuje politologa Jewgienija Minczenkę, którego zdaniem ciężka choroba Nawalnego zaszkodzi wizerunkowi władz Rosji. Przed konsekwencjami ostrzega także inny politolog Aleksiej Makarkin. "Skutki polityczne będą dość poważne. To nie zostanie zapomniane. Nawalny to człowiek, który wywołuje bardzo silne emocje u ludzi, choć trudno jest czymś jeszcze ich zadziwić" - mówi Makarkin.

Zdaniem ekspertów Kreml, aby nie pogorszyć swego wizerunku, powinien zapewnić maksymalne warunki w celu powrotu Nawalnego do zdrowia i przeprowadzenia obiektywnego śledztwa - podsumowuje "Kommiersant".

Rodzina odcięta od kontaktów z niemieckimi lekarzami 

Rodzina i współpracownicy rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego poinformowali w piątek, że nie pozwolono im spotkać się z lekarzami niemieckimi, którzy odwiedzili w piątek szpital w Omsku, gdzie znajduje się Nawalny, pogrążony w śpiączce.

"Niemieccy lekarze właśnie zostali wywiezieni ze szpitala. Ja i Iwan Żdanow (prawnik współpracujący z Nawalnym - PAP) próbowaliśmy zatrzymać samochód, ale odpychali nas funkcjonariusze w cywilu" - napisała na Twitterze rzeczniczka Nawalnego Kira Jarmysz.

Później Jarmysz dodała, że niemieccy medycy, specjaliści z zakresu intensywnej terapii "po oględzinach Aleksieja Nawalnego doszli do wniosku, że może on być transportowany i że wyposażenie ich samolotu pozwala bezpiecznie przewieźć go niezwłocznie do Berlina".

Naczelny lekarz szpitala w Omsku powiedział dziennikarzom, że decyzja o pozostawieniu Nawalnego w Omsku była podjęta razem z niemieckimi medykami, jednak "to jawne kłamstwo" - oświadczyła Jarmysz.

Jej zdaniem przebywający w szpitalu "ludzie w cywilu przeprowadzili całą operację specjalną", by nie pozwolić żonie Nawalnego - Julii, skontaktować się z przybyłymi z Niemiec lekarzami.

Julia Nawalna powiedziała, że funkcjonariusze służb specjalnych i policji nie wpuścili jej na oddział reanimacji. Na opublikowanym w internecie nagraniu widać, że mężczyźni ubrani po cywilnemu, nie w strojach lekarskich, nie pozwalają jej wejść do pomieszczeń, gdzie leży jej mąż.

Unia Europejska zaniepokojona, ale wierzy w dobrą wolę Moskwy

Wierzymy, że rosyjskie władze dotrzymają obietnic, by zgodnie z życzeniem jego rodziny Aleksiej Nawalny został bezpiecznie i szybko zabrany za granicę na leczenie - oświadczyła w piątek rzeczniczka szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella Nabila Massrali.

Sam Borrell w czwartek pisał na Twitterze, że jest zmartwiony doniesieniami o podejrzeniu zatrucia Nawalnego. "Jeśli zostanie to potwierdzone, osoby odpowiedzialne muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności" - podkreślił.

Hiszpan nie podniósł jednak tej sprawy w czwartkowej rozmowie z szefem dyplomacji Rosji Siergiejem Ławrowem, która dotyczyła sytuacji na Białorusi. Jego rzeczniczka tłumaczyła nazajutrz na konferencji prasowej w Brukseli, że Borrell zareagował publicznie na doniesienia dotyczące stanu zdrowia rosyjskiego opozycjonisty tuż przed rozmową z Ławrowem.

"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanem zdrowia Aleksieja Nawalnego po wczorajszych doniesieniach o podejrzeniu próby otrucia. Życzymy mu szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Oczekujemy szybkiego, niezależnego i przejrzystego dochodzenia" - powiedziała Massrali.

Jak zaznaczyła KE ufa, że rosyjskie władze dotrzymają obietnic, by zgodnie z życzeniem jego rodziny Nawalny został bezpiecznie i szybko przetransportowany za granicę na leczenie. Wyraziła przy tym wdzięczność niemieckim służbom medycznym za propozycję zabrania Nawalnego do tego kraju na leczenie.

"Delegatura UE w Moskwie jest w bliskim kontakcie z biurem pana Navalnego. Będziemy nadal uważnie śledzić rozwój sytuacji" - zapowiedziała.

Lekarze Omska, gdzie znajduje się Nawalny twierdzą, że opozycjonista nie może być zabrany ze szpitala gdyż nie pozwala na to jego stan. Do tego syberyjskiego miasta w piątek rano przyleciał samolot medyczny z Niemiec, który miał zabrać 44-latka na leczenie za granicą.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 160
Reklama
Davien
wtorek, 25 sierpnia 2020, 09:38

No i wiadomo juz że Nawalnego otruto uzywając neurotoksyny

Hanabunda
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 16:55

Putinowskie trolle są gorsze jak cały kowid na Świecie..

wtorek, 22 września 2020, 01:48

Dojladnie

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:20

Nie chodzi o zabicie Nawalnego, tylko o pomoc w jego wyjeździe z Rosji. Powrót do ojczyzny skończy się dla niego tak jak to było w przypadku Ś. P. Anny Politkowskiej czy Aleksandra Litwinienki. Ciekawe jest to co przed śmiercią napisał Putinowi Litwinienko. " Możesz mnie skutecznie uciszyć. Ale szum protestów z całego świata będzie dźwięczeć ci w uszach do końca twoich dni. Zapłacisz za to wysoką cenę. Pokazałeś, że nie masz szacunku do życia, wolności czy jakiejkolwiek z cywilizowanych wartości. Nie jesteś godzien zajmować swojego urzędu, nie jesteś godzien zaufania cywilizowanych ludzi". No trolle co wy na to ?

Trolle
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 08:55

A my na to, że świat ma zdrajcę Litwinienkę w 4 literach i tylko ty o nim pamiętasz. Pewnie był z tej samej gminy co ty.

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:23

Nie wiem po co ruskie trolle z uporem maniaka piszą te głupie komentarze. Zrozumiałbym to, gdyby pracowali na akord i bez względu na to co napiszą, mają za to płacone. Fakty są oczywiste. Bez sensu jest powtarzanie z uporem maniaka bolszewicką wersję wydarzeń. Po raz kolejny Putin pokazał prawdziwą kremlowską twarz. Wowa z wiekiem jest coraz bardziej nerwowy i śnią mu się zapewne nocne koszmary. Kreuje się na Cara Rosji, a niczym się nie różni od wystraszonego Łukaszenki z bronią w kuloodpornej kamizelce. Ruskie trolle zachęcam do zapoznania się z początkami kariery Cara Rosji w Petersburgu i jego drogi na Kreml. Może coś w tych waszych mózgownicach się odmieni. Jeszcze chwila i przeczytam na forum, że Nawalny sam się otruł, aby wzniecić pomarańczową rewolucję w Rosji.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:34

No nie udało się ...to może z okna wyskoczy ? Albo z motocykla seria (lekarze z Moskwy stwierdzą przedawkowanie ołowiu) ...Miło że Rosja psuje sobie wizerunek -- szkoda że za tym nie idą konkretne sankcje ...Biden da im popalić ...

Prawsa
niedziela, 23 sierpnia 2020, 12:58

Kolejna ofiara kremla, jedna z milionów. Politkowska, Nawalny,Skripal, Litwinienko- i dalej Czeczenia,Gruzja, Ukraina- zachód tym się nie przejmuje i handluje z niedźwiedziem.

T
wtorek, 22 września 2020, 01:39

To co się dzieje w Rosji to jest niepojęte. Jak świat może na te morderstwa, które są dokonywane na przeciwnikach Putina patrzyć i np sytuacja w Czeczeni, sposób w jaki zaaranżowali powód do atakU na Czeczenię, Gruzja, i Ukraina... Układy układziki, kasa się leje strumieniami na jego prywatne konto .... ktoś przeciwny ???? Kula w lep lub herbatka o wybornym smaku np nowiczoku zafundowana w Rosji, Anglii gdziekolwiek wróg Putina przybywa akurat

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:43

Skripalowi i Litwinience to się należało. Nawet ojciec Litwinienki powiedział, że za zdradę ojczyzny się należy. O ile Rosja miała cokolwiek z tym wspólnego, bo Litwinienko, ochroniarz Bieriezowskiego, dostał od niego 200 000 USD i domagał się więcej albo groził ujawnieniem wałków Bieriezowskiego a Żydzi są mściwi i to do 7 pokolenia... :)

Precz z Putinem
wtorek, 22 września 2020, 01:30

Hahaaaaaa dobre , dobre ... Chyba sam Putin to pisał. Wszyscy przeciwnicy Kremla giną , są zabijani w biały dzień .... trutką lub kula w łeb jak ktoś ma więcej szczęścia to mniej cierpi. Zasady dla Putina nie istnieją! Żaden naród z tym człowiekiem nie powinien wchodzić w jakiekolwiek układy. NIGDY!

Wania
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:36

Litwinienko nie był podwójnym agentem. I nie był zdrajcą. Więc nie kłam. Skirpal został w Rosji skazany za działalność szpiegowską i odsiedział część wyroku. Został wymieniony za rosyjskich szpiegów w tym gwiazdę rosyjskich szpiegów złapana w USA. Na całym świecie taki wymieniony szpieg jest nietykalny dla służb. To jest niepisany kodeks - staje się cywilem niegroźnym bo rozpracowanym. Rosja jako pierwsza naruszyła tę zasadę, co spowodowało odzew całego świata w postaci wyrzucania dyplomatów rosyjskich. Z drugiej strony nikt nie chce współpracować teraz z rosyjskimi służbami w zakresie ścigania terroryzmu. Z narodem bez zasad się nie współpracuje.

Adam
wtorek, 22 września 2020, 01:23

Masz 100% racji!!!!

kabaret
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 07:56

Pierwszy płaskoziemca tego forum zawsze na posterunku :)

Fanklub Daviena
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:21

O ile wiem, to nigdzie na świecie nie ma tylu zwolenników płaskiej Ziemi co w USA... :)

www
niedziela, 23 sierpnia 2020, 09:32

„Już dziś możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie wykryto oksymaślanów, barbituranów, strychniny, trucizn konwulsyjnych czy syntetycznych. W moczu znaleziono alkohol i kofeinę (dokładniejszy wypis wydano osobom towarzyszącym pacjentowi)” – wyjaśniło ministerstwo." --- wygląda na to, że się naćpał czegoś

Tatekx
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:46

Polonu

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:35

Obecnie teorią na topie, którą zapewne potwierdzą niemieccy lekarze, jest to, że przesadził z botoksem i dlatego ma zatrucie jadem kiełbasianym... Faktycznie analizując zdjęcia i patrząc na jego wiek, to chyba się szprycuje botoksem... :D

wtorek, 22 września 2020, 02:06

To Putin tak powiedział ze przez Botox:) i rozpowszechnił irracjonalna propagandę , inne Państwa, niezależne laboratoria stwierdziły truciznę.

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:28

Patrząc na zdjęcia Nawalnego wiem na pewno, że w przeciwieństwie do większości Rosjan wódki w takich ilościach nie pije i dzięki temu zrozumiał to, czego większość w Rosji jeszcze nie rozumie lub boi się zrozumieć.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 11:24

A jakby inaczej? "Jest silny i odważny beztroskich ludzi bije. Nie pali papierosów i wódki nie pije". :)

Protadek
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:56

W kwestii praworządności w Polsce , to wpisy Kolegów , chyba tak dla żartów ? W wersji oficjalnej , z UE przebija troska o praworządność w Polsce. Ale w tej kuluarowej , włączając w to stanowisko Sędziów ETS , wymiana Polskich Sędziów , na maszyny losujące , lub Niemieckich anarchistów , miała by pozytywny wpływ na praworządność , oraz jakość orzecznictwa.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:23

O widzę zaciemnianie sytuacji przez spychanie na inny tor uwagi...stara sztuczka Olginowców ...

fifi
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:40

Bądź czujny!W tobie cała nadzieja :)!!

mm
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:13

Nie ma to jak wiedza z kuluarów. Ja jej nie posiadam, zatem biorę Twoje doniesienia za fakt, nie mam powodu inaczej. Nie wiem tylko jak te niby pozytywne zmiany mają się do osobowej obsady sądów dokonywanej za pis. Robią to chyba tak dla żartów? Pomijając kuluarowe mądrości, trzeba sporej niewiedzy w temacie by pisać o jakiejś istniejącej, ugruntowanej opinii o sędziach jako takich. Jeśli już to o polityce orzeczniczej. O zmianach legislacyjnych, niespójnych, rujnujących system prawny. Przykład pierwszy z brzegu: projekt konfiskaty majątkowej przeprowadzanej w trybie pozasądowym. Czy kuluary powiedzą: niewinny nie ma czego się obawiać?

ito
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:23

Co za bzdury. Gdyby chcieli go mieć martwego to by mieli (był cały czas w Rosji!)- a co za problem zorganizować przekonywujący wypadek samochodowy- i to przed licznymi, nie budzącymi wątpliwości wideorejestratorami rzeczywiście zupełnie cywilnych i przypadkowych kierowców? A gdyby ktoś przypadkiem przeżył zawsze mógłby umrzeć w drodze do szpitala. Trucie? Wolne żarty. Tym bardziej, że jak na razie wersja omskich lekarzy jest całkiem spójna- nie jadł, napił się jakiegoś alkoholu i kawy (kofeina w moczu), przed wylotem herbatka (niesłodka?)-> źle się poczuł- zapaść? Facet jest cukrzykiem? To akurat moja teoria usuwająca potrzebę jakiegoś skomplikowanego trucia.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:33

Ściema z Twej strony . Nie udało się . Za mało wypił i nie umarł albo raczej nie zapadł na zawsze w śpiączkę (bo pewnie taki był cel ) . Porażki się zdarzają - Skripala też truli i lipa wizerunkowa . To nie to co kiedyś Papieże truli biskupów (nawet jeden z żuków jakiego truciznę wykorzystywano nazwano Biskupim :) ) wtedy skuteczność była porządna .

Heheheh
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:00

A "faszysty" urządziły Katyń

A.
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:11

I Polska jest winna wybuchu II WŚ :)

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 07:23

Czasami się kogoś otruwa "ostrzegawczo". Albo się na niego nasyła zbirów co go pobiją, ale też nie zabiją. Mafia ma różne sposoby radzenia sobie z konkurencją i nie zawsze najbardziej opłaca się zabić. Dla Putina najlepiej jakby Nawalny się "nawrócił" bo śmierć generuje dużo większe szkody wizerunkowe. Dlatego się Nawalnego targa po sądach, wrzuca do aresztów (przebywa tam regularnie czasami po kilka razy w roku). Czy się go podtruwa (już drugi raz w tym roku). Zabicie kogoś tak znanego jest dla mafii Putinowskiej problemem, bo wiedzą oni, że media na całym świecie będą o tym pisać. To nie jakiś podrzędny dziennikarz śledczy tropiący korupcje u oligarchów czy inny lekarz narzekający na niedofinansowanie szpitali że wyrzucisz go z okna i po kłopocie. Mafia czy to Putinowska, czy jakakolwiek inna nie może działać zbyt ostentacyjnie.

fifi
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:43

Tak czy owak...zawsze Putin :).

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:31

A Prawo Rzymskie nakazuje szukać "kto skorzystał"... A kto by skorzystał? Poszukajmy kto w opozycji zająłby miejsc spalonego i skompromitowanego oraz zgranego Nawalnego (skazany za okradzenie Yves Rocher, której był moskiewskim przedstawicielem), który nie może już liczyć na więcej głosów niż dostał, więc trzeba się go pozbyć jak Palikota czy Petru w Polin. Szukaj kto tam będzie teraz grał rolę Trzaskowskiego (też zgrany, ciekawe jaka będzie nowa gwiazda opozycji w Polin) i liczył na głosy na fali oburzenia "otruciem przez reżim"... Po co Putin miałby pozbywać się Nawalnego jak taki skompromitowany operetkowy opozycjonista jest dla niego tak wygodny? To taka sama brednia jaką byłoby np. otrucie przez PiS Wałęsy bo nawoływał do "marszu miliona na Warszawę" - przecież Bolek jest dla PiS bezcenny - jak im spada w sondażach to właśnie mogą dać Bolka przed kamery by powiedział coś od siebie, np. "Każdemu Pan Bóg daje na życie krzyż na miarę jego wielkości. Mój krzyż jest ogromny". Taką samą rolę w Rosji dla Putina pełni Nawalny. Nawalny obskoczył w życiu więcej partii niż chyba sam Jasiu Rokita - kim Nawalny nie był - i był nacjonalistą skinheadem, i wolnorynkowcem "rosyjskiego Balcerowicza" Niemcowa a teraz jest postępowym "Europejczykiem LGBTowcem"... Rosjanie z niego szydzą, bo całkiem stracił wiarygodność. Dlaczego więc Putin miałby się go pozbywać, zamiast dalej puszczać do telewizji, by mógł w imieniu opozycji nakłaniać Rosjan do oddania Krymu, rozbrojenia i kapitulacji przed Zachodem? Pozbycie się go jest akurat na rękę tylko opozycji, która ma problem jak pozbyć się takiego skompromitowanego i sprzedajnego lidera, bo jak go wykopią i rozstaną się w gniewie, to taki sprzedawczyk jak nic może zmienić front kolejny raz, iść do Putina i opowiadać przed kamerami o antyrosyjskich szkoleniach opozycji przez CIA i jej finansowaniu, niebezinteresownym, przez Zachód... Ba, likwidacja mogłaby być na rękę i zachodnim specłużbom jakby np. domagał się kasy za milczenie zamiast ujawnienia który "dyplomata" USA jest oficerem prowadzącym których agentów wpływu wśród opozycji... Pomyśl! :)

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:39

Idąc tym tokiem myślenia, w Rosji strumień pieniędzy płynie w jednym kierunku. Każdy kto może w istotny sposób zaburzyć przepływ tego strumienia jest eliminowany. I to jest zasadnicza odpowiedź na twoją tezę, dlaczego władzy ( tej na Kremlu, czy w Chabarowsku ) nie wchodzi się w drogę. Taki jest obecny układ.

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:09

Nie zgadzam się. Nawalny ma 4 miliony subskrybentów na Youtubie i każdy jego filmik ma średnio po 1-2 miliony wyświetleń. Dlatego nie zgadzam się że Rosjanie z niego szydzą. A jeżeli nawet ma on grube zajadłych przeciwników to musisz się ze mną zgodzić że ma też ogromną rzeszę zwolenników. I teraz wyobraź sobie jak to bije w Putina autorytet gdy raz za razem filmiki o korupcji na najwyższych szczeblach władzy ogląda 1-2 miliony ludzi. To Putin jest głównym beneficjentem otrucia Putina bo to Putina arcy-wrogiem jest Nawalny. A więc twoja maksyma o Prawie Rzymskim wskazuje na nikogo innego jak samego szefa mafia czyli cara Putina.

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:41

Tak, na pewno... A "wybory" na prezydenta wg pejsbuka w Polin wygrał Trzaskowski... "W internetowym głosowaniu wybory wygrała Konfederacja"... Ty naprawdę jesteś taki naiwny, by wierzyć w "łapki", lajki pejsbuka, ilość śledzących twittera i podobne brednie? Nie czytałeś jak przed wyborami PiS i PO (i pewnie inne partie również) wynajmowały firmy od takich rzeczy? W Rosji jest ok. 100 mln internautów. 4 mln subskrypcji, Nawalnego, większość dętych przez firmy PR, to dużo? I skąd wiesz, że to jego zwolennicy? Ja zwolennikiem Daviena nie jestem i jego brednie czytam by się pośmiać. Tak jak dawniej czytałem wypowiedzi Petru (niestety ostatnio ich brak, ale na szczęście dalej produkuje się Wałęsa). Gdyby kanał youtuba stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla Putina to zwyczajnie w Rosji zostałby wyłączony. I nie idź we wnioskowanie logiczne - zwyczajnie nie masz o logice pojęcia i do niej zdolności. Nawiasem pisząc to o Prawie Rzymskim to nie maksyma, tylko zasada w to prawo wpisana... :)

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 23:11

Czyli twoim zdaniem ktoś gdzieś wynajął 50 tysięcy trolli, którzy założyli 4 miliony kont na YouTube i co tydzień te 50 tysięcy wynajętych trolli loguje się na swoje konta, a każdy ma ich po blisko setkę, i ogląda filmiki od początku do końca tak, żeby zaliczyło jako obejrzany, po czym klika łapkę w górę tak? Tak to twoim zdaniem wygląda? Że gdzieś w Stanach jest wielka hala wielkości 10 boisk piłkarskich i tam jeden troll koło drugiego w rzędach po 100 biurek siedzi i przełącza te konta na YouTube cały dzień i na każdym ogląda filmiki Nawalnego. A ci co przychodzą na jego wiece w Rosji to emerytowani agenci CIA, bo przecież zwykli Rosjanie go nienawidzą (bo i za co mieliby go niby lubić? Za walkę z korupcją? Jakby sam kradł jak Putin to co innego). W sztabie Nawalnego też pracują sami agenci CIA, bo przecież nie zwykli Rosjanie. Tylko żona Nawalnego to Rosjanka, choć Żydowskiego pochodzenia no i jej ojciec pracował w CIA. Dajże już spokój z tymi teoriami spiskowymi.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:04

Za dużo zachodu - po co tyle kosztów i zabawy jak jego oficer prowadzący może wklepać te liczby prosto na serwerze YouTube...

tyu
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 12:13

Hahahahahah!!! Żyjesz w innym świecie jeżeli myślisz że do komercyjnej firmy ot tak po prostu przychodzi sobie oficer prowadzący i wklepuje dane prosto do serwera. Oderwane od rzeczywistości to jest co ty prawisz tu chłopie. Matrix albo Orwell jakiś serio :)

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:42

A Che Guevarę czytasz ?

Fanklub Daviena
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 09:06

Nie - tylko streszczenia na portalu antypolskiej agentury żydowski-niemieckiej, czyli Krytyce Politycznej. :)

ito
niedziela, 23 sierpnia 2020, 11:24

Jaki problem? Umiera, huczek trwa dwa- trzy tygodnie (powiedzmy miesiąc- jak po śmierci Politkowskiej)- i z bańki. Żyje- ciągle ląduje na pierwszych stronach. Ostrzeżenie mające skłonić do nawrócenia to się daje tak, żeby się mógł nawrócić- ot, żonę salmonella, albo inna sepsa trafiła. Albo ze schodów spadła (to już mało subtelne, ale może być przydatne- oskarżenie o przemoc domową i te rzeczy). Po otruciu należało się spodziewać wywiezienia za granicę- gdzie wyjdą dowolne (prawdziwe lub nie) substancje w moczu/krwi. Bardziej to otrucie służy jego współpracownikom niż Putinowi- a więc jeśli rzeczywiście został otruty to właśnie współpracownikom bym się przyglądał.

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:54

Nie koniecznie. Czasami sprawy się ciągną latami jak na przykład z "Magnitsky Act". Poza tym to że media czy zwykli ludzie zapominają relatywnie szybko, to nie zmienia faktu że ogólna reputacja kraju spada. Zawodowi politycy mogą powoli zmieniać swoją opinie na temat kraju Putina pod wpływem takich akcji. Ponadto stereotypy jakie mamy na temat danego kraju to też jest właśnie taki zlepek małych różnych informacji. Im większa pula negatywnych na temat danego kraju tym gorsza ogólna reputacja. Co do ostrzeżenia. Tutaj mam na myśli nie tylko dla samego Nawalnego, le też i wszystkich innych opozycjonistów. Putin chce wysłać prosty sygnał: "akcpetowane są dwie postawy społeczne: sprzyjająca władzy lub nie lubiące jej ale bierna/apatyczna" on po prostu chce dać własnym obywatelom lekcje bezsilności. Pokazać jak bezsensowne jest bycie w opozycji w Rosji. To część większej gry. Wszyscy wiemy że postawy obywatelskie w Rosji nie są mile widziane.

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:09

"Magnitsky Act" z postępowaniem Rosji nie ma nic wspólnego. Tak jak ustawa Jackson-Vanik wprowadzająca na Sowiety w 1972 sankcje gospodarcza za "zakaz emigracji Żydów" nie miała nic wspólnego z emigracją Żydów. Żydzi sobie już dawno z Sowietów wyjechali (dlatego komunizm tam upadł i Rosja jest teraz kapitalistyczna, natomiast Sowiety w oczach rosną w USA i UE gdzie wyemigrowali) a ustawa dalej obowiązywała. Po prostu USA (i Wielka Brytania) są zwolennikami teorii H.Mackindera i jako Rimland będą w każdy sposób i każdą metodą jak tylko mogą zwalczać i szkodzić Heartlandowi (czyli m.in. i Polsce) i pretekst do tego nie ma znaczenia i nie jest nawet potrzebny, bo USA tego nie zaprzestaną dokąd nie zostaną pokonane lub nie podbiją i nie będą okupować Eurazji. Za Jelcyna prawie im się udało, już Brzezinski kreślił mapy 17 "niepodległych państw, których bezpieczeństwo będą gwarantować stacjonujące tam wojska USA", już Fukuyama głosił Pax Americana i "koniec historii", już syjonaziści znad Potomacu zredagowali "Project for the New American Century" z planem eksterminacji każdego, kto sprzeciwiłby się amerykańskiej okupacji, dominacji w jakiejkolwiek dziedzinie i płacenia trybutu USA czy choćby miał tupet być w czymś lepszy od USA, już Clinton zamówił i wydrukował w Szwajcarii banknoty "Niepodległej Syberii", o której M. Albright (przedstawiająca się, zależnie gdzie wylądowała, jako prawieczeszka, prawieserbka, prawiepolka, Amerykanka, Żydówka itp.) powiedziała "to niemoralne by tak wielkie bogactwa należały tylko do jednego narodu", ale "niestety" wstydliwie ich nie odebrał, bo pojawił się ten mały wredny Putler, Nemezis Anglosasów, przez którego Rosja po raz kolejny rozbiła anglosaskie mrzonki o panowaniu nad światem... :D

Davien
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:28

Funku ty już zupełnie odleciałęś:))

Autor widmo
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:57

Nie wiem, czy znasz a może pamiętasz czasy PRLu ? Im większy kit narodowi wciskasz, tym naród zaczyna się bardziej orientować. I tego jesteśmy dzisiaj świadkami. Każda władza ma to do siebie, że ze względu na sposób funkcjonowania jest zawsze gorzej zorientowana w sprawach bieżących niż naród i dlatego popełnia błędy. Wystarczy długofalowy kryzys w państwie i władza ma pozamiatane. Nie ważne, czy to jest Polska, Białoruś, Chiny, USA czy kremlowska Rosja. Karabin w ręce i kamizelka kuloodporna już nie pomoże.

fifi
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:46

Sprawy się ciągną latami,bo o to właśnie chodzi.Jesteście jak dzieci :).

Yugol
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:09

Akurat Rosji z kryzysem w sąsiadującej Białorusi kolejny otruty dysydent jest nie na rękę. Obstawiam na trzecią stronę podwykonawcę CIA lub MI 6 bo znane towarzystwa niecierpliwią się aby przejąć kolejne kilka milionów ludzkich zasobów.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:38

O koleina ściema z Olgino . (a o Mosadzie Towarzysz zapomniał :)

Zgniły zachód atakuje!
sobota, 22 sierpnia 2020, 22:31

Da towarzyszu... pewnie ugryzla go imperialistyczna stonka którą CIA poprzez wrogów ludu przemycila do Sojuza.

Dkrkrk
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:01

Przemyciła bezczelnie ! Bo zrzucona z pokładów B-52!

mietek
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:05

tiiaa, oczywiście, a świstaki zawijają sreberka

autor widmo
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:56

Na biegunkę najlepszy węgiel i stoperan.

Papa Pe
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:04

Z ostatniej chwili. Zwiad wojskowy przebazowanych jednostek specjalnych donosi, że w okolicach przejścia granicznego w Brześciu stacjonuje rój dronów, gotowych w każdej chwili do ataku na Łukaszenkę.

Sanitar
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:02

Akurat ani to ani to. Stoperan itp. powodują tylko że zakażona zawartość jelit powoduje w ich świetle dalsze namnażanie bakterii/wirusów.

From Trzaskowski With Love
sobota, 22 sierpnia 2020, 13:09

A co się stało 10.04.2010? I czy to było by możliwe bez współudziału POlskiej strony?

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:45

Chaos organizacyjny i śmietnik w organizowaniu tej wizyty jest nie do zaplanowania - kretynizm pilotów jacy słysząc Pull Up lecą na zderzenie we mgle ...picie piwa na 30 min przed uderzeniem w kabinie przez wszystkich z załogi i stewardessę (jest na zapisie z kabiny -- jak potem butelki wynosi jeszcze :) . To zwykły stan Wojska -- wszystko Tajne czyli można nawet dokumenty z jednego Tu-154 dać do lecącego (tak jakbym od żony wziął samochód ale swoje papiery do niego dopuszczające do jazdy wziął ze swojego z garażu :) . Ale z teorii spiskowych lubię się nabijać wiec rozwiń myśl ...

Roror
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:02

Kto to wie

Przedszkolaki są sprytniejsze niż Unia!!!
sobota, 22 sierpnia 2020, 09:48

Unia Europejska.... "wierzy"??? ROSJI??? To aż tak niewiarygodne, że musiałem aż dwa RAZY t O przeczytać. A potem zacząłem się śmiać!! Otruli Litwinienkę, Skripalli, Juszczenkę, toczy się śledztwo o zabójstwo antyrosyjskiego dysydenta w Bułgarii, Rosja jest zamieszana w zabójstwo antyrosyjskiego i antyputinowskiego aktywisty w Niemczech, a Unia w i e r z y w "dobre intencje" Rosji???

yaro
sobota, 22 sierpnia 2020, 09:38

Nwalny został zabrany prywatnym samolotem na wniosek rodziny do Berlina, do kliniki, więc jeśli to było otrucie to nie da się tego zatuszować bo Niemcy nie będą mieli żadnego interesu w tym by tego nie ujawniać. Może def24 przestało by wyrokować czy został otruty czy nie bo nie jesteście ani prorokami ani wróżbitami i poczekajcie spokojnie na to co ogłoszą lekarze z niemieckiej kliniki.

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 07:25

Obecność wszelkiej maści sił Rosgwardii, FSB, GRU i innych, i rozmowa z ordynatorem "w cztery oczy" jak i późniejsze lekkie opóźnienie w wydaniu nawalnego każe sugerować, że pewnie kazali lekarzom trzymać go tak długo aż organizm wydali truciznę.

fifi
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:50

Idzmy na całość, Putin kazał go podmienić,dlatego to tak dlugo trwało, sobowtór poleciał do Berlina,oryginał gnije w gułgu.I jak :)?

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:52

100/100 mogli też podawać płukania non-stop aż analiza wykazała brak trutki ...a wtedy można wydać "pacjenta" bo trucizna tylko w organach została z jakich nikt próbek nie pobierze ...

Dkdkdk
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:15

Może zrobili w Omsku dializę i intensywną płynoterapię, ale cześć "trucizn" i tak wydala się później, pewnie o tym też pomyśleli towarzysze

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:56

Jestem przekonany że agenci służb specjanych są na tyle profesjonalni w swoim fachu że już tak dobrali trucizne i czas spędzony w szpitalu by trucizna zdążyła się wydalić.

Davien
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:30

Nie zawsze, w sprawie Skripalów była jedna wielka kompromitacja GRU.

ryba fugu
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:01

nic nie ogłoszą bo przetrzymano go na tyle aby trucizna uległa rozpadowi

złośliwy
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:42

Chcą być jednym z pierwszych głoszących dobrą nowinę. Jest trup.Żenujące.

usbon
sobota, 22 sierpnia 2020, 08:49

Nawalny agent CIA, nie spełnił swojej roli jako żywy, więc moze być wiele wart jako martwy, "demokratyczny" zachód znów bedzie go uważał jako męczennika w walce o "demokrację". Tylko dlaczego otruci Skripale zmartwychwstali, dziwne.

carl fath
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:52

Ale bomot, towarzyszu...

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:40

Bomot? W jakim to języku i co to znaczy, Genosse?

fifi
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:55

Z francuskiego ,zręcznie powiedziane :)?Chyba w tym wypadku bez ładu i składu. U łowców towarzyszy dość częsta przypadłość.

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:28

"Z francuskiego ,zręcznie powiedziane" - na pewno nie... Wtedy byłoby "bon mot". No chyba, że to francuszczyzna a'la Wałęsa... :)

carl fath
niedziela, 23 sierpnia 2020, 18:11

Po Polsku, jak chcesz tu pisać to naucz się, trolku...

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:38

"Bomot" nie występuje w Słowniku Języka Polskiego. Może jest w jakimś słowniku gwar wiejskich czy grypsery więziennej, ale nie używam więc nie wiem... "trolka" też nie ma... I nie "Po Polsku", tylko "Po polsku", bo przymiotniki piszemy w jęz. polskim małą literą. Jeszcze chcesz się błaźnić pouczając innych w tematach o których nie masz bladego pojęcia? Z dedykacją dla ciebie cytat z Marka Twaina: "Lepiej milczeć i tylko wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości"... :)

carl fath
wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:31

Występuje w słowniku ludzi kulturalnych, a gwarą i grypserą to ty mówisz i nawet nie wiesz, trolki są i trolują. Po Polsku bo Polska, Polski itd piszę się z wielkiej litery przynajmniej szanujący ojczyznę piszą, naucz się tego. Jak chcesz się błaźnić to zacytuj to sobie, to twój "poziom". Widać jakim jesteś "specjalistą od "trucia ludzi" Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Nie znasz Języka Polskiego czy tylko w gimnazjum niczego się nie nauczyłeś ? A może udajesz Polaka i dlatego tak trolujesz i spamujesz ? Zapisz się do szkoły bo już cię wyzywają od "klubików" i wyśmiewają twoje "mądrości". Za moich czasów takie zachowanie było nie do pomyślenia ale widać jakie czasy takie obyczaje...

andys
sobota, 22 sierpnia 2020, 08:31

1. Bardzo bym sie zdziwił , gdyby Łatynina powiedziala coś innego! ""Nie mam wątpliwości, że próbowano go zabić i że powodem była jego działalność polityczna. Widocznie w Rosji bardzo szybko wyciągnięto wnioski z pokojowej rewolucji trwającej na Białorusi" - pisze Łatynina." Nawalny rzeczywiscie uzyskał pewna popularnosc , ale dlaczego władza miałaby sie go bać - nie rozumiem. 2. W walce politycznej potrzebna jest "ofiara sakralna", lub , jako minimum-"sakralny poszkodowany". Teraz temat bedzie wałkowany na wszystkie sposoby, w dużej odległości od prawdy. 3. Zaczynaja sie domysły, plotki, niedopowiedzenia-np. źli rosyjscy lekarze specjalnie nie chcieli wypuscic Nawalnego z Rosji (oczywiscie, w domysle , na rozkaz z Kremla). Pojawila sie informacja, że samolot do Berlina wystartował dzisiaj rano, gdyz piloci, zgodnie z przepisami musieli odpocząć po przylocie do Omska - lot trwa ok. 6 godzin. 4. W sumie wyjazd Navalnego do Berlina, to dobra wiadomosc dla Rosjan - teraz kazdy, kto źle sie poczuje w samolocie bedzie leczony w Niemczech. Moze zakres tych niemieckich , lekarskich interwencji w Rosji ulegnie rozszerzeniu.

Davien
piątek, 21 sierpnia 2020, 21:31

To angielska prowokacja, każdy to widzi

nowy
piątek, 21 sierpnia 2020, 20:58

ciekawe UE blokuję nam fundusze bo praworządność jest ponoc zagrożona, a w Rosji zabijają ludzi a Angela i Makaron są tylko zaniepokojeni?

Davien
sobota, 22 sierpnia 2020, 10:50

A Rosja jest w UE???

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:38

Oceniając po wpływie na decyzje UE to zdecydowanie bardziej niż Polska... :)

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 14:56

Agenturalnie - tak . Spójrz na MON RP i zakupy od czapy albo niekończące się dialogi-papierologiczne z podręcznika GRU "jak w Komisjach rozmyć odpowiedzialność i uwalić wzrost potencjału bojowego przeciwnika"...

Hdhddh
niedziela, 23 sierpnia 2020, 13:17

Właściwie jest

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:31

Biorąc pod uwagę że w UE są legalne partie komunistycznyczne rządzą socjaliści z pod czerwonego sztandaru z krypto socjalistami nazywajacymi się chadekami to raczej UE jest mentalnie w Rosji

mm
sobota, 22 sierpnia 2020, 10:07

Pisząc, że praworządność jest ponoć zagrożona dowodzisz elementarnych braków w wykształceniu. Łączenie w Twoim poście różnych, niezwiązanych ze sobą zdarzeń, tłumaczy z kolei te braki. Nie masz zdolności analitycznych niezbędnych w procesie kształcenia. Nie ma co się obrażać, tak to już bywa. Jednak powinieneś rozważyć czy powinieneś narażać innych na czytanie swojej twórczości.

adam
sobota, 22 sierpnia 2020, 04:16

A czy Rosja jest w UE i bierze jakieś dopłaty i czy zobowiązała się przestrzegać reguł panujących w unii?

Matołusz
piątek, 21 sierpnia 2020, 22:28

Rosja nie jest członkiem UE.

Prawdai
niedziela, 23 sierpnia 2020, 16:17

Jest członkiem

Smiechow
piątek, 21 sierpnia 2020, 20:10

Zasypujecie mnie dla zmyły różnymi scenariuszami ..a może tak było ,a może siak..,by odsunąć od podejrzeń scenariusz najbardziej prawdopodobny : Nie udała się SBU prowokacja z wagnerowcami ,bo ktoś wsypał..,to zrealizowali plan B.

tyu
sobota, 22 sierpnia 2020, 11:26

Zastanów się chwilę. Przeprowadzenie operacji specjalnej na terenie obcego państwa kosztuje ogromne ilości zasobów. Trzeba mieć siatkę agentów, rozpoznanie itp. itd. Każda operacja obarczona jest ryzykiem zarówno permanentnej utraty tychże zasobów, jak i ewentualnych reperkusji i utraty twarzy. Utrata twarzy byłaby nawet podwójna, bo jest to działacz prodemokratyczny. W dodatku jest to działacz, który regularnie ośmiesza Putina i jego klikę, buduje społeczeństwo obywatelskie w Rosji (np. promouje crowdfunding) i generalnie jest wszystkim na rękę tylko nie Putinowi. I ty mi chcesz powiedzieć że Ukraina - wielki wróg Rosji - ryzykowała by własne zasoby i twarz by... pomóc Putinowi tak? Oszalałeś? Jak ja bym był Ukrainą to bym jeszcze dofinansował Nawalnego bardziej, niech rozwala Rosję od środka dalej, a nie próbował go zabić.

Smiechow
sobota, 22 sierpnia 2020, 16:07

Widocznie nie czytałeś nic o prowokacji SBU w sprawie wagnerowców .Jest ze szczegółami opisana w mediach niezaleznych... i dlatego ta sprawa tak nagle ucichła ,a Łukaszenka zwolnił najemników . Nawet w medium oficjalnym (chyba wp.pl) pisali ,ze to Żeleński osobiście wstrzymał akcję ,lub był zdrajca kret w szeregach SBU i postanowiono wszystkich wtajemniczonych posadzić przed wykrywaczem kłamstw . Jakoś ukraińskie słuzby nie mają lęku przed kompromitacją :)

Davien
niedziela, 23 sierpnia 2020, 08:27

Widzisz biedaku ale to Pieskow i Putin potwierdzili ze wysłali wagnerowców na Białorus wiec rozumiem że sa oni na garnuszku SBU???

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 22:19

"Widzisz biedaku ale to Pieskow i Putin" - możliwości są dwie. Albo masz urojenia albo żyjesz w alternatywnym wymiarze i jakieś kwantowe zakłócenia we Wszechświatach łączą cię z Defence24 w naszym Wszechświecie, bo tutaj nikt nie słyszał Pieskowa i Putina potwierdzających, że wysyłali wagnerowców na Białoruś. Być może stałe fizyczne i inne prawa fizyki różnią się w alternatywnych Wszechświatach i to by tłumaczyło dlaczego w twoim Wszechświecie USA tworzy produkty działające sprzecznie z prawami fizyki w naszym Wszechświecie. Osobiście jednak obstawiam, że masz urojenia. :)

Davien
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:33

Widzisz żałosny trollu ale Pieskow potwierdził wysłąnie Wagnerowcó do Minska, skad mieli leciec do stambułu podobno:0 A Pieskow to rzecznik Putina:)) Ale jak widać tak juz odleciałęs że nawey czytac nie potrafisz:)

tyu
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:26

Może trzymajmy się sprawy, a nie próbujemy jedną rzecz tłumaczyć drugą. Ja rozumiem, że SBU pewnie jakieś akcje wywiadowcze przeciwko Rosji prowadzi (w końcu jest małą ale jednak wojna). Ale zabicie lub otrucie Nawalnego po prostu nie mieści się w żadnej logice. Bo wiesz nam też na rękę jest, że Rosja ma problemy. To nasz wywiad też posądzisz o otrucie Nawalnego? A może Litewski wywiad posądzisz? Albo Amerykański. Albo nie już wiem pewnie Chiński wywiad to zrobił. Widzisz absurd? Nawalny jest arcy-wrogiem Putina, bo przyśpiesza erozje jego autorytetu. Putin jest autokratą, który już wielu zabił przeciwników i wielu jeszcze zabije. W Rosji jak i na Białorusi nie ma dyskusji na temat tego CZY władza jest dobra, bo za samą sugestie, że jest zła można pójść do paki z zarzutem "ekstremizmu". No jak to nie jest 2+2 że Putin zlecił otrucie to ja nie wiem jak cię przekonać naprawdę.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:08

100/100. (autokrata to za mało ...Dyktator - tak )

Davien
sobota, 22 sierpnia 2020, 10:51

Wow czyli wg ciebie Putin jest na garnuszku SBU?? Bo Wagnerowcy to jego prywatna armijka.

Listopadowy Kurzy Jastrząb
sobota, 22 sierpnia 2020, 20:20

Masz informacje z pierwszej ręki Davienku? Potwierdzając, lub zaprzeczając podaj źródła. Dziękuję.

Davien
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:34

Od Pieskowa, a co? Poszukaj sobie to tez znajdziesz a nie badz taki mazgaj:)

złośliwy
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:46

Davien,może ogranucz swoj zapał do podawania parametrów sprzetu.Reszta jest wyraźnie nie na twoją głowę.

Adam S.
sobota, 22 sierpnia 2020, 10:40

No tak, SBU likwiduje wrogów Putina, żeby umocnić jego władzę. "scenariusz najbardziej prawdopodobny". Aż tak głupiego wpisu dawno tu nie widziałem.

Smiechow
sobota, 22 sierpnia 2020, 12:37

Nawalny jest maskotką Putina ,bo uwiarygadnia jego względny pluralizm .Za takim jak Nawalny rosyjskie służby chodzą krok w krok ,pilnując by mu włos z głowy nie spadł . Jest mocno reklamowany przez zachodnie media ,ale w Rosji ma znikome poparcie i nie zagraża Putinowi . Jest filmik na youtube ,gdzie ów opozycjonista w moskiewskim metrze próbuje rozdawać ulotki . Gdyby nie milicja ,która jakimś cudem..hehe pojawiła się jak spod ziemi ,to by go tam pasażerowie zlinczowali .Jezeli jest to trafny scenariusz ,to znaczyłoby jedno : klęska służb rosyjskich ,które nie zdołały ochronić Nawalnego i sukces ukraińskich.

tyu
sobota, 22 sierpnia 2020, 15:34

Jest taką maskotką Putina, że ten nigdy nie wypowiada nawet jego nazwiska. Nawet zapytany wprost o niego zawsze odpowie "ten człowiek" nigdy "Nawalny" tak jakby z jakiegoś dziwnego powodu za wszelką cene niechciał zwracać niczyjej uwagi na niego. Nawalny nie może być maskotką Putina, bo po prostu mu szkodzi jak kret w ogrodzie i tyle. Demaskuje skandale korupcyjne, pokazuje ogromne majątki, łapówki, kolesiostwo, a nawet seks skandale itp. Pamietaj że legitymizacja Putina bierze się po części z niepisanej obietnicy, że zaprowadzi on porządek i przeciętnym ludziom będzie się żyło lepiej. Jak myślisz jak ludzie mają uwierzyć, że Putin się stara, gdy jakiś Nawalny co raz ośmiesza a to Miedwiediewa a to Dripaske. To myślisz w Putina autorytet nie bije wcale? Nie udowadnia czegoś co pod skóra wszyscy w Rosji wiedzą, mianowicie że każdy kradnie i w łapę bierze? Zobacz też jak wkurzył się w swoim czasie rosyjski generał Wiktor Zołotow, gdy Nawalny mu wyciągnął brudy korupcyjne. Tak się wkurzył owy generał-złodziej że aż chciał się z Nawalnym bić na gołe pięści!

Smiechow
sobota, 22 sierpnia 2020, 18:44

Organizacja Nawalnego jest na liście "zagranicznych agentów " finansowana dolarami przez USA ,więc "opozycjonista" robi to ,co mu pracodawca zza Wielkiej Wody zlecił ,czyli - brużdzić Putinowi .Potem idą w swiat raporty Nawalnego rozpowszechniane przez ",demokratyczne ,niezależne ,obiektywne" hehe..media ..w rodzaju : Putin najbogatszym człowiekiem na świecie ,po nim Łukaszenka ,który ma rzekomo milardy ukryte za granicą ,dalej Marudo ...długo ,długo nic i Bill Gates ,a na koncu Rockefeller. Te same media pisały za pomocą swoich "opozycjonistów" o ogromnym majątku Gierka ukradzionym robotnikom i chłopom miast i wsi ..,który jak się potem okazało zostawił pokoik w bloku na 10 piętrze .

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:17

Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie a dokładnie Michaił Iwanowicz (postać z mordką Putina w oficjalnych dokumentach gdzie jego dowód tożsamości był konieczny a jest właścicielem wielu spółek i terenów a zawsze działa przez pośredników jacy przypadkowo są kumplami Putina) Putin jest też właścicielem Rosji może każdego otruć wsadzić do więzienia czy kazać pozbawić majątku to Car . Rosją być może nie da się inaczej rządzić bo inaczej zaraz się rozlatuje na niezależne państwa . Czego Rosji życzę -- bo wtedy łatwiej by było na mniejszych terenach pomagać ludziom i być bliżej nich .

Davien
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 14:35

Akurat Rozpad Rosji nie ejst nikomu potrzebny i zgoła nieporzadany bo w powstałym wtedy bardaku za duzo rzeczy może pójść żle.

tyu
niedziela, 23 sierpnia 2020, 09:17

Czy jest wspierany czy nie, to nie zmienia to faktu, że nie jest on "koncesjonowaną opozycją" jak go przedstawiałeś post wcześniej. Co do jakości materiałów Nawalnego polecam obejżeć by się przekonać, że gościu jest dobry w tym co robi i już. Zresztą nie jest odkryciem że w Rosji kradną, jednak on wprowadza nową jakość bo potrafi konkretne osoby za rękę złapać i jeszcze nakręcić fajny filmik który trafia do milionów.

sża
sobota, 22 sierpnia 2020, 08:09

Bardzo prawdopodobne. Jest taka stara rzymska sentencja "Ten popełnił zbrodnię, kto na niej najwięcej zyskał".

Baltazar
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:46

Nikt nic nie wie, ale wszyscy wszystko wiedzą. To już robi się nudne. Poczekajmy na wyniki badań berlińskich lekarzy.

tyu
sobota, 22 sierpnia 2020, 11:29

Celowo GRU, Rosgwardia, FSB, cholera wie kogo tam jeszcze od razu wysłali do tego szpitala "zasugerowały" grzecznie lekarzom, żeby jednak Nawalny pobył w szpitalu trochę dłużej (aż organizm wydali toksyny by nie dało się nic potwierdzić) i nie przekazywali dokumentacji lekarskiej nikomu a najlepiej ją zniszczyli w "trosce o dobro pacjenta".

Wincent
sobota, 22 sierpnia 2020, 06:46

... rozumiem, że czekasz na kopię aktu zgonu? Wyników badań berlińskich lekarzy nie będzie bo były to tylko oględziny. Nawalny, żywy, nie opuści nigdy Omska

fifi
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:58

I stało się Witia.Może znajdz sobie inne hobby.

mc.
piątek, 21 sierpnia 2020, 20:54

Rosyjscy lekarze stwierdzili "schizofrenię bezobjawową" - i to wystarczy by go zamknąć w "psychuszce". Dalsze badania są niepotrzebne. Komu nie podoba się Car PUTIN jest chory i trzeba go trzymać w zamknięciu.

Wojciech
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:25

Przy cukrzycy jak ma się zjazd to nie krzyczy się z bulu.

say69mat
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:16

Hmmm ... jeżeli zawartość herbatki Nawalnego - przez przypadek - znajdzie się w sieci wodociągowej dowolnej metropolii bądź aglomeracji??? Myślę, że to zagadnienie uświadamia nam tragedia rosyjskiego dysydenta i jego bliskich. Zatem co się dzieje drogie 'pisiorki' w temacie rekonstrukcja OC??? Może już najwyższy czas przestać ganiać za 'kasią' i tęczowymi przebierańcami, tyko wypada się wziąć do żmudnej i ciężkiej pracy ;)))

Fanklub Daviena
niedziela, 23 sierpnia 2020, 17:42

A to w jakieś aglomeracji cywilizowanego państwa nie monitoruje się na bieżąco toksyczności wody w wodociągach? :)

kmdr
piątek, 21 sierpnia 2020, 21:39

OC to od obrony cywilnej ,to już dawno chwastem zarosło i było już tak za czasów "zielonej wyspy"Słońca Peru". A i światli Towarzysze z LSD też się tym nie przejmowali. Co nie przeszkadza umieszczaniu symbolu OC na każdym pojeździe wojskowym jeszcze tylko na taczkach nie ma. Ujęcia wody są nie pilnowane. Z drugiej strony wodociągi są tak stare ,że istniej wielkie ryzyko ,że jak coś nasypią i rura pęknie to się zmarnuje.

kmdr
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:02

Wiedząc jaka jest sytuacja na Białorusi , jakie są ruskie realia złapać się na "herbatkę po kremlowsku"gdzie on miał rozum.

Wołodia P.
piątek, 21 sierpnia 2020, 17:44

To nie moja ręka! :)

Wolodia
piątek, 21 sierpnia 2020, 19:24

Ani moja

jm
piątek, 21 sierpnia 2020, 17:15

A ja sądzę, że zjadł grzyby. Bo gdyby ich nie zjadł byłby posiekany kulami. To ze starego kawału o ZSRR, Badżmy normalni, wiadomo bandyckie władze tego kraju się cofną się przed żadna zbrodnią. Mają to w genach.

autor widmo
piątek, 21 sierpnia 2020, 19:56

No proszę, w nieco innej formie,ten sam tekst na Inrerii.I co ja mam sobie o tobie pomyśleć?.

9980
piątek, 21 sierpnia 2020, 22:30

Ale czytasz prasówkę.

mc.
piątek, 21 sierpnia 2020, 20:56

Ze ZSRR jest wieczny. Zwłaszcza w głowach homo sovieticus.

złośliwy
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:01

Widły, siekiery...geny.

sża
piątek, 21 sierpnia 2020, 17:04

Czyli w Rosji są jednak niezależne media, wbrew temu co tu niektórzy wypisują.

Ale
piątek, 21 sierpnia 2020, 19:17

są ale i co chwila klepsydry o ich dziennikarzach

sża
sobota, 22 sierpnia 2020, 08:04

To ile tych klepsydr było?

Aaaa, to sorry...
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:08

Spoko. Wierzymy ci.

Chabarowskaja Narodnaja Respublika
piątek, 21 sierpnia 2020, 17:02

16 listopada 2019 roku znaleziono w pociągu martwego 41 letniego Nikitę Isajewa (Никита Исаев), opozycjonistę o ciętym języku mocno krytykującego reżim Putina na kanałach federalnych. Nie był nam tak znany jak Nawalny, co innego w Rosji. Ponoć na koronawirusa zmarł były gubernator Czuwaszji, który ośmielił się (heh) pozwać Putina do sądu za odsunięcie od sprawowania funkcji gubernatorskiej. Po sądach włóczony jest inny bywalec popularnych politycznych show-Nikolaj Platoszkin-o poglądach lewicowych, acz popierający anszlus Krymu, politykę imperialną Kremla (taki narodowy-socjalista). Podpadł sobie krytykując coraz swawolniej rządzący dwór (heh). Po sądach włóczony jest aktor Michaił Jefriemow za spowodowany wypadek. Pikanterii dodaje fakt jego bycia zasłużonym dla rosyjskiej kultury, poglądów krytycznych wobec reżimu i pastwienia się nad nim medialnych propagawnodzistów putinowskich. Do tego dochodzi niedawna sprawa gubernatora Chabarowska Siergieja Furgała. Putin w bunkrze najwidoczniej nie boi się wirusów tylko przewrotu pałacowego...I to na razie tyle wieści z oficjalnych rosyjskich mediów.

placek23
sobota, 22 sierpnia 2020, 11:51

Chcesz powiedzieć, że jeśli aktor Jefriemow ma poglądy krytyczne wobec reżimu, to z założenia wolno mu siadać po pijanemu za kierownicę i zabijać człowieka na drodze, a reżim go niewinnie włóczy po sądach i pastwi się nad nim propagandowo? Ciekawe rozumowanie.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:27

Porządny Aktor może nawet autobus rozjechać i będzie niewinny ! W RP Najsztub też został uniewinniony a Ja bym dostał wyrok taki że hej ...

tyu
sobota, 22 sierpnia 2020, 11:37

W Rosji albo się akceptuje rządu Putina albo się ma problemy ze zdrowiem. Dziennikarz śledczy Jurij Szczekoczichin (badał korupcje) - otruty ze skutkiem śmiertelnym w 2003. Były oficer FSB Aleksander Litwinienko - otruty ze skutkiem śmiertelnym w 2006. Anna Politkowska - otruta w 2003 (przeżyła), później zastrzelona w 2005. opozycjonista Władimir Kara-Murza jr dwukrotnie otruty (narazie tylko "ostrzegawczo bo jeszcze żyje). pisarz Dmitrij Bykow - otruty raz też ostrzegawczo. Siergiej Skripal - otruty ewidetnie z intencją by zabić ale "nie wyszło". Nawalny w lipcu 2019 też już był w szpitalu po otruciu. Lekcji Putina nie zrozumiał za darmo dostał kolejne "korepetycje". Generalnie ta lista idzie w setki. I będzie szła dalej. Bo Putin.

ubawiony
piątek, 21 sierpnia 2020, 18:00

Znani?Nam?Mykolaj,nikt o nich w Polsce nie słyszał.

Podwójnie ubawiony
sobota, 22 sierpnia 2020, 09:53

Bardzo "wartosciowy inaczej" komentarz. Jesteś z tych, którym wystarczy, że zamkną oczy i z "czystym sumieniem" twierdzą, że nic się nie wydarzyło bo oni "nic nie widzieli"?? Ha ha ha

Ubawiony czy Biskup Polowy ?
sobota, 22 sierpnia 2020, 00:32

Zmieniasz Nick ale onuce twoje czuć na kilometr.

armia zbawienia
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:02

Wy zdaje się cierpicie na taką samą dolegliwość, nickomania.

Ubawiony
piątek, 21 sierpnia 2020, 21:53

W Polsce słyszałem. Wania

:)
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:03

Powaznie Mykola?To ty jesteś tym drobniutkim złodziejem nicków?

sża
sobota, 22 sierpnia 2020, 15:03

Pracowałeś u nas na budowie?

Onuca 4
sobota, 22 sierpnia 2020, 21:42

W rosji ? Jestem zbyt drogi wołodia?

Ho, ho. jak to dobrobyt się tam zrobił
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:45

O jest i ten co mu onuce spadają. Ale, żeby aż cztery? Po co tyle nosisz, nie wystarczą dwie. Druga parę oddaj bliźniakowi tzn. "olanemu"

sża
sobota, 22 sierpnia 2020, 08:04

Pracowałeś w Polsce na budowie?

Lord Godar
sobota, 5 września 2020, 20:34

A co ? Chciałeś przyjechać do nas do Polski i się załapać na budowę ?

nie pier...
piątek, 21 sierpnia 2020, 20:54

Iwan rób myk stąd do tej swojej dziury zwanej kaliningradem

rezerwat
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:59

Przez Braniewo?

złośliwy
piątek, 21 sierpnia 2020, 17:02

Coś koło 2% poparcia.Jeśli jest inaczej zaoewne ktoś mnie POprawi.

yaro
piątek, 21 sierpnia 2020, 19:57

A Łukaszenka 80%. Putin w niektórych regionach miał ponad 100%.

Dkdkdj
niedziela, 23 sierpnia 2020, 16:20

111%

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:30

Eee w Groznym miał 124% ... Tak Go kochali za 2 Wojnę Czeczeńską . Tam Demokracja jest zbędna o tylko topienie kasy i szkoda drzew na papier ...

Pamiętam!
sobota, 22 sierpnia 2020, 09:54

Zgadza się. Swego czasu w Leningradzie dostał równo 102%. Takie rzeczy tylko w Rosji!!

yaro
piątek, 21 sierpnia 2020, 16:36

Polskie media typu WP cytują, że to nie otrucie, w krwi i moczu trucizny nie stwierdzono.

Bond
sobota, 22 sierpnia 2020, 09:22

Znowu na Sputniku, przeczytałeś, u Litwinienki też rosyjscy lekarze polonu nie stwierdzili na podstawie zdjęć. WP zacytowało informację z Omska, czyli Kacapii, w innych artykułach, otwarcie piszą o otruciu, tego trollu nie zauważyłeś?

kmdr
sobota, 22 sierpnia 2020, 02:13

Niektóre trucizny można wykryć dopiero w badaniu próbek z biopsji i to po uszkodzeniach tkanek nie zbiochemu.

Rhotax
niedziela, 23 sierpnia 2020, 15:31

Dokładnie . Wypłukali a z tkanek nikt nie pobierze -- dlatego go dłużej w Omsku trzymali ...

halny
piątek, 21 sierpnia 2020, 19:55

Tak cytują tych biednych lekarzy co chcą żyć a nie nagle wyskoczyć na główke przez okno. Myśl kacapku

:)
sobota, 22 sierpnia 2020, 19:05

Alez wy macie wyprane łepetynki.Do białego. Wypisz wymaluj bolszewik.Ze znakiem przeciwnym.

Co za dno
sobota, 22 sierpnia 2020, 09:56

Ogarnij się, zacytowano jak zawsze... "prawdomówną" WP!! Umiesz czytać po polsku?

Davien
sobota, 22 sierpnia 2020, 14:56

WP cytuje wypowiedzi rosyjskich lekarzy z Omska, az tak trudno ci zrozumiec ????

QDark
piątek, 21 sierpnia 2020, 19:39

Da da, ale już za granicę nie wolno mu wyjechać. Sasza wam już dawno mózgi poumierały..

yaro
sobota, 22 sierpnia 2020, 08:00

da, da i wyjechał ....

Tweets Defence24