Reklama
Reklama
Reklama

Rosyjski MSZ: USA podważają integralność Syrii; Indyjsko-pakistański incydent w Kaszmirze; Stoltenberg: NATO gotowe zwiększyć obecność w Iraku

13 lutego 2018, 15:36
39967418062_baf60a917e_z
Fot. МИД России / Flickr.com / CC 2.0.
Defence24
Defence24

Geopolityczne podsumowanie dnia we wtorek.

Rosyjski MSZ: USA podważają integralność Syrii

Jak poinformowała agencja RIA, rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że Stany Zjednoczone działają jednostronnie i w „niebezpieczny sposób”, podważając integralność terytorialną kraju. Siergiej Ławrow dodał, że Rosja popiera uczestnictwo Kurdów w syryjskim procesie pokojowym.


Indyjsko-pakistański incydent w Kaszmirze

W niedzielę doszło do ataku na obóz indyjskiej armii w regionie Dżammu i Kaszmir, w wyniku którego zginęło sześciu żołnierzy. Według władz w New Dehli sprawcami ataku są pakistańscy żołnierze.

„Dane wywiadowcze wskazują, że terroryści byli kontrolowani przez mocodawców z drugiej strony granicy” – powiedział minister obrony Indii, Nirmala Sitharaman. Pakistan zaprzecza zarzutom. „Wielokrotnie widzimy, jak Indie przypisują sobie rolę, sędziego (…) i kata” – napisało w swoim oświadczeniu pakistańskie ministerstwo spraw zagranicznych.


Stoltenberg: NATO gotowe zwiększyć obecność w Iraku

We wtorek sekretarz generalny NATO powiedział, że Sojusz jest gotowy, aby odpowiedzieć na apel wystosowany przez USA w sprawie rozszerzenia obecnie prowadzonej misji szkoleniowej w Iraku.

W styczniu szef Departamentu Stanu gen. James Mattis zwrócił się do NATO z apelem o utworzenie w Iraku większej misji NATO. Chodzi przede wszystkim o zadania szkoleniowe oraz rozwój uczelni wojskowych i budowę doktryny dla irackiego ministerstwa obrony. Obecnie w Iraku przebywa mniej niż 20 przedstawicieli NATO, zajmujących się działaniami z tego zakresu.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama