Rosyjska armia zwiększa możliwości remontowe

28 lipca 2019, 07:30
REM-KS_on_BAZ-6910_chassis_(2)
REM-KS / Fot. Wikipedia Commons / Vitaly V. Kuzmin
Reklama

Jak informuje rosyjski resort obrony, siły zbrojne FR kładą ostatnio duży nacisk na poprawę swoich możliwości w zakresie ewakuacji oraz prowadzenia napraw środków walki. Obejmuje to zarówno tworzenie nowych oddziałów remontowych, jak i modernizację techniczną starych.

Z administracyjnego punktu widzenia, początkiem zmian było sformowanie nowego pułku w Centralnym Okręgu Wojskowym (jest to największy z pięciu okręgów wojskowych - obejmuje on 40% powierzchni FR i 39% jej ludności, jego centrum dowodzenia znajduje się w Jekatynburgu) w ub. r. Drugi jest obecnie formowany we Wschodnim Okręgu Wojskowym. Docelowo, w każdym okręgu wojskowym, powstanie nowa jednostka tego typu w sile pułku składającego się z dwóch batalionów przystosowanych do rozwinięcia w dużej odległości od miejsca stacjonowania.

Po zakończeniu formowania tych jednostek, podstawową działania takiego batalionu będzie współdziałanie pojazdu diagnostycznego MTR-K i pojazdu ewakuacji i ratownictwa technicznego REM-KS.  Pierwszy z nich jest jeszcze w fazie prób. Wiadomo, że oparty będzie na platformie MRAP K-4386 Taifun-WDW. Oznacza to, że będzie dysponował napędem na cztery koła i hydropneumatycznym zawieszeniem. Ma dysponować ładownością ok 3 ton, oraz zasięgiem rzędu 800 km. Pozostawiony zostanie karabin 12,7 mm Kord oraz BSP Orłan-3. Ma mieć możliwość prowadzenia diagnostyki sprzętu i podstawowych napraw.

image
MTR-K w podstawowej wersji / Fot. mil.ru

REM-KS oparty jest na podwoziu ośmiokołowym BAZ-6910-021. W wersji tej, zastosowano silnik wysokoprężny TMZ-8424.10-033 o mocy 470 KM i momencie obrotowym 1760 Nm. Może on poruszać się z maksymalną prędkością do 80 km/h, pokonywać wzniesienia o nachyleniu 30° i ciągnąć pojazd o masie do 38 ton. Wyszkolona załoga jest w stanie rozpocząć ewakuację pojazdu w ciągu 12 minut od przybycia na miejsce. Pojazd ma budowę typu modularnego i istnieją możliwości modyfikacji jego wyposażenia w zależności od zakresu zadań który ma wykonywać. Do obrony służy załodze karabin 7,62 mm PKT.

image
REM-KS / Fot. Wikipedia Commons / Vitaly V. Kuzmin

 Obecnie, w związku z zastosowaniem nowego podwozia w systemie przeciwlotniczym S-500 trwają prace nad nowym pojazdem ewakuacji i ratownictwa technicznego REM-KS. Mają one obejmować budowę nowego jakościowo podwozia i zabudowy. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Pipin
poniedziałek, 29 lipca 2019, 08:28

My nie mama takich problemów. W razie wojny w czasie marszu będziemy dzwonić do serwisu.

normalny
poniedziałek, 29 lipca 2019, 08:12

Widać że specjalnością Rosjan są wojska lądowe: nośniki kołowe i gąsienicowe wszelkich typów mają pierwszej klasy.

Zbigniew
niedziela, 28 lipca 2019, 16:20

Każdego dnia widać wyraźnie że Putin konsekwentnie szykuje odbudowane wojska pancerne do wyruszenia w drogę, skupienie się teraz na rozwinięciu zdolności remontowych w drodze potwierdza powyższą teorię.

Kapustin
poniedziałek, 29 lipca 2019, 11:03

Po tym jak na Wostoku zepsuło się 23% parku maszynowego Przypominam ze Putin obserwował manewry osobiście Co próbowano ukryć przez ustawienie pojazdow w okopy , szybki pas taktyczny

Bartek 1
poniedziałek, 29 lipca 2019, 00:24

Każdego dnia widać bardzo wyraźnie, że Rosja nie ma kasy na wyścig zbrojeń i jest zmuszona pudrować swój złom, mając cichą nadzieję, że może się ktoś na to nabierze i się przestraszy.

Zatroskany
niedziela, 28 lipca 2019, 12:06

W sam raz do t-34,62. Oraz stg-44

Tweets Defence24