Reklama
Reklama

Rosyjscy szeregowi i podoficerowie dostaną podwyżkę

17 lipca 2019, 12:58
1_123-1200
Fot. mil.ru

Jak podaje rosyjska gazeta "Krasnaja Zwiezda", poczawszy od 1 września bieżącego roku żołnierze i podoficerowie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej mają otrzymać podwyżki pensji.

W trakcie zamkniętej części spotkania w rosyjskim ministerstwie obrony szef tego resortu Siergiej Szojgu miał powiedzieć, że podwyżka pensji dla żołnierzy i podoficerów została już zatwierdzona przez prezydenta Władimira Putina - przyjął on przyjął propozycję ministerstwa, mającą na celu zwiększenie zabezpieczenia socjalnego dla żołnierzy niższych szczebli będących na służbie kontraktowej.

W związku z tymi postanowieniami, od 1 września mają ulec zwiększeniu wynagrodzenia dla rosyjskiego korpusu szeregowych i podoficerów. Od 1 października mają także zostać zwiększone środki przeznaczane na inne rodzaje zabezpieczenia socjalnego żołnierzy, takie jak mieszkania wojskowe, których poziom ma zostać zwiększony do zbliżonego do oficerskich.

Dodatkowo, w celu zwiększenia atrakcyjności służby w rosyjskich siłach zbrojnych, planuje się rozszerzenie liczby osób mających prawo wyboru pomiędzy dwuletnią służbą kontraktową, a normalną, zasadniczą służbą wojskową. Obecnie przepis ten dotyczy jedynie poborowych o wykształceniu średnim zawodowym lub wyższym, ale według najnowszych informacji ma to ulec zmianie tak, by objąć nim inne grupy osób.

Planowane jest też wprowadzenie prawa do swobodnych wyjazdów wakacyjnych dla kontraktowych szeregowych i podoficerów, a także kadetów wojskowych bez względu na miejsce i rodzaj ich służby.

Od kilku lat systematycznie kontynuowany jest program podwyższania wynagrodzenia żołnierzom SZ FR wszystkich stopni w celu zwiększenia atrakcyjności służby wojskowej dla potencjalnych kandydatów, a także zwiększenia efektywności i morale służących w nich obecnie żołnierzy.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
zkpwr
środa, 17 lipca 2019, 23:59

W wypadku konfliktu zbrojnego przyrzec im że na czas pobytu w obozie jenieckim ich składki ZUS będą opłacone, jak również 5-tkę Kaczyńskiego i 6-cio pak Schetyny , i wojna wygrana :)) A my i tak potrzebujemy taniej siły roboczej na co zezwala Konwencja w przypadku jeńców szeregowych/podoficerów?

robo
środa, 17 lipca 2019, 16:48

a jakieś cyfry? Mowa tu o 3/13 czy też 30 złotych/mies w przeliczniku?

Urko
czwartek, 18 lipca 2019, 04:38

Wbrew powszechnej opinii rosyjscy żołnierze są bardzo atrakcyjnie wynagradzani. Tzn od mniej więcej 2012 roku gdy dostali hurtową podwyżkę 3x. Oczywiście tylko zawodowi i kontraktowi, poborowi dalej żyją w nędzy. Kontrakt to minimum 3000zł (bez podatku) ale poborowy najpierw musi odsłużyć minimum 6 miesięcy nim mu pozwolą na podpisanie "umowy o pracę". Służba w ciężkich warunkach, np. w Arktyce albo na okręcie podwodnym podwyższa tę kwotę o 1,5-3x. Jeśli się komuś podoba, to Rosjanie chętnie przyjmują do swojej armii ludzi z całego świata i dają szybko im obywatelstwo. Między innymi właśnie powstał kolejny dekret ułatwiający uzyskanie obywatelstwa dla Ukraińców....

hym108
środa, 17 lipca 2019, 20:02

Nie mam pojecia. Ale na Krymie zolnierze Ukrainscy przechdzacy do sil zbrojnych Rosji ponoc chwalili wieksze wynagrdznie. Chyba 2 krotnie wiecej.

maksio maxio
środa, 17 lipca 2019, 16:29

Teraz po tych podwyżkach co trzeci rosyjski żołnierz będzie mógł kupić sobie buty. Źródło : ichni GUS.

Marek1
środa, 17 lipca 2019, 15:27

W MON muszą w końcu pojąć, że bez analogicznych kroków dla szeregowych i podoficerów WP publiczne obietnice oficjeli o zamiarze zwiększenia liczebności SZ do 200 tys. żołnierzy pozostaną wyłącznie medialnymi pierdoletami bez pokrycia i szans na realizację. No, ale w końcu celem priorytetowym obecnej "elity" jest utrzymanie się przy władzy, a nie jakieś tam wzmocnienie potencjału WP.

Paweł 87
środa, 17 lipca 2019, 22:58

Wzmocnieniem potencjału byłoby przede wszystkim szkolenie podstawowe 26 tygodniowe które eliminowalo by te słabe ogniwa a nie przyjmowanie jak leci jeszcze trochę to zaczną przyjmować bez rąk i nóg byle na kwiecie się ilość zgadzala

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama