Rosyjscy szeregowi i podoficerowie dostaną podwyżkę

17 lipca 2019, 12:58
1_123-1200
Fot. mil.ru

Jak podaje rosyjska gazeta "Krasnaja Zwiezda", poczawszy od 1 września bieżącego roku żołnierze i podoficerowie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej mają otrzymać podwyżki pensji.

W trakcie zamkniętej części spotkania w rosyjskim ministerstwie obrony szef tego resortu Siergiej Szojgu miał powiedzieć, że podwyżka pensji dla żołnierzy i podoficerów została już zatwierdzona przez prezydenta Władimira Putina - przyjął on przyjął propozycję ministerstwa, mającą na celu zwiększenie zabezpieczenia socjalnego dla żołnierzy niższych szczebli będących na służbie kontraktowej.

W związku z tymi postanowieniami, od 1 września mają ulec zwiększeniu wynagrodzenia dla rosyjskiego korpusu szeregowych i podoficerów. Od 1 października mają także zostać zwiększone środki przeznaczane na inne rodzaje zabezpieczenia socjalnego żołnierzy, takie jak mieszkania wojskowe, których poziom ma zostać zwiększony do zbliżonego do oficerskich.

Dodatkowo, w celu zwiększenia atrakcyjności służby w rosyjskich siłach zbrojnych, planuje się rozszerzenie liczby osób mających prawo wyboru pomiędzy dwuletnią służbą kontraktową, a normalną, zasadniczą służbą wojskową. Obecnie przepis ten dotyczy jedynie poborowych o wykształceniu średnim zawodowym lub wyższym, ale według najnowszych informacji ma to ulec zmianie tak, by objąć nim inne grupy osób.

Planowane jest też wprowadzenie prawa do swobodnych wyjazdów wakacyjnych dla kontraktowych szeregowych i podoficerów, a także kadetów wojskowych bez względu na miejsce i rodzaj ich służby.

Od kilku lat systematycznie kontynuowany jest program podwyższania wynagrodzenia żołnierzom SZ FR wszystkich stopni w celu zwiększenia atrakcyjności służby wojskowej dla potencjalnych kandydatów, a także zwiększenia efektywności i morale służących w nich obecnie żołnierzy.

Reklama
Tweets Defence24