Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rośnie popularność tarnowskich centrów szkoleniowych

Rozszerzanie stref bezpieczeństwa wokół strzelnic i coraz mniej terenu w centrach miast. Te czynniki wpływają na fakt, że rośnie zainteresowanie samodzielnymi obiektami szkoleniowymi, które można zainstalować praktycznie wszędzie. Dlatego w tym roku tarnowskie Zakłady Mechaniczne sprzedały pięć takich kontenerowych obiektów, które są wykorzystywane do kompleksowego szkolenia, a następnie treningu strzeleckiego i podtrzymywania sprawności w tym zakresie.

Ponieważ zamówienie na dostarczenie sprzętu zrealizowano praktycznie w trzy miesiące przy okazji pracownicy firmy nabyli kompetencji, związanych z bardzo szybką realizacją tego typu zamówień. Co ważne wszystkich pięć strzelnic zostało wyprodukowanych w najnowszej wersji, jeśli chodzi o ich wyposażenie. Zamontowano w nich multimedialne trenażery, wykorzystujące kilkaset projekcji filmowych scen sytuacyjnych. Mają ponadto własne agregaty prądotwórcze, które znacznie poszerzają możliwości lokalizacji sprzętu. 

Obiekty będą wykorzystywane na Śląsku, na Pomorzu i na Mazowszu. Będą z nich korzystać żołnierze wojsk specjalnych oraz żandarmerii wojskowej. - Użytkownicy będą mogli zrealizować kompletny cykl szkoleniowy. Zaczynając od obycia się z bronią  przez strzelania: przygotowawcze, statyczne i dynamiczne po wykorzystanie sekwencjami filmowych i grupowe ćwiczenia ze zmienną linią otwarcia ognia – tłumaczy dyrektor handlowy Zakładów Mechanicznych Tomasz Berezowski.

To bardzo uniwersalny sprzęt, pomagający w pozorowaniu różnych warunków, panujących w miejscu użycia broni. - Zamontowane w obiektach obrotniki umożliwiają korzystanie z kilku pozycji otwarcia tarcz. Natomiast aplikacje filmowe można dodatkowo poszerzać poprzez dogrywanie fragmentów dotyczących  okoliczności konkretnego szkolenia – dodaje kierownik Działu Systemów Kontenerowych Tomasz Kanarek. Bardzo ważne dla odbiorców jest, aby obiekt spełniał wszelkie możliwe normy bezpieczeństwa. Dlatego tarnowskie strzelnice posiadają certyfikaty nie tylko na kulochwyty, ale też na zastosowane rozwiązania techniczne. Są ekologiczne poprzez to, że elementy kulochwytów wykonywane są z granulatu wytworzonego ze zużytych opon samochodowych. Jak dodaje dyrektor Berezowski w dialogu z użytkownikami trwają prace nad modyfikacją technologiczną centrów szkoleniowych. Mają sprawić, że strzelnice zyskają szersze możliwości konfiguracji pod konkretne potrzeby odbiorców.  

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. maniek

    Taka strzelnica powinna być w każdej Gminie, a przynajmniej Powiecie, żeby społeczeństwo było obeznane z podstawową bronią Wojska Polskiego...

    1. Poison

      Nie przesadzaj i może jeszcze 80% ludności broń osobistą ? Nie jesteśmy w USA.

Reklama