Rosjanie zawijają do Tartusu

3 sierpnia 2012, 11:41
Styczeń 2012 roku, grupa rosyjskich okrętów na czele z Admirałem Kuzniecowem zmierza do Syrii- fot. 02varvara.wordpress.com
Okręt desantowy Kaliningrad, przedstawiciel projektu 775, a więc jednostek które zmierzają po zaopatrzenie do syryjskiego portu - fot. Łukasz Pacholski
Reklama

3 sierpnia br. źródła rosyjskie poinformowały, że w ciągu najbliższych dni do Tartusu zawiną trzy okręty desantowe rosyjskiej Floty Północnej operujące obecnie na Morzu Śródziemnym.Dwa z nich zacumują w porcie, trzeci (z powodu braku miejsca przy nabrzeżach) stanie na kotwicy w jego pobliżu. Na pokładzie każdego z nich ma się - według źródeł agencji w sztabie generalnym Federacji Rosyjskiej - znajdować 120 żołnierzy piechoty morskiej. Jednostki te, to przedstawiciele projektu 775.

Wedle dostępnych informacji, po uzupełnieniu zapasów, rosyjskie okręty opuszczą Syrię i skierują się na Morze Czarne, gdzie są spodziewane 12 sierpnia br. - ich celem jest port w Noworosyjsku.

Syryjski Tartus to jedyny rosyjski punkt wsparcia materiałowego poza granicami byłego ZSRR. Jest portem głębokowodnym, może przyjmować okręty podwodne o napędzie atomowym i jednostki nawodne wielkości niszczycieli rakietowych. Ze względu na swój charakter, nie jest bazą wojskową - z tego też powodu rosyjski personel na miejscu liczy około 50 osób.

(PAM)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24