Rosjanie stawiają na walkę elektroniczną

25 maja 2016, 17:47
Rosja
Fot. mil.ru

Koncern KRET „Radioelektronnyje technołogii” poinformował o planach przekazania do 2020 r. na uzbrojenie rosyjskiej armii nowego, rewolucyjnego kompleksu walki elektronicznej (WRE).

Prototyp nowego systemu WRE jest już prawdopodobnie gotowy, ponieważ zgodnie z założeniami do 2017 r. mają się rozpocząć jego badania państwowe. Rosjanie poinformowali, że kompleks wszedł już w fazę testów produkcyjnych oraz nie ma zagrożeń co do dotrzymania terminu. Cały system składa się bowiem z kilku modułów połączonych systemem sterowania, z których część jest już w seryjnej produkcji. Rosjanie nie zdradzili jednak, co będzie w strukturze kompleksu, jego nazwy, ani nawet przeznaczenia.

Rosjanie poinformowali jedynie, że będzie on montowany zarówno na platformach naziemnych, morskich i lotniczych oraz, że ma chronić własne wojska oraz obiekty państwowe przed „środkami napadu powietrznego i kosmicznego”.

Jest to kolejna już informacja na temat prac prowadzonych przez Rosjan nad, jak się mówi, rewolucyjnymi systemami walki elektronicznej. To właśnie kompleksy WRE maję według rosyjskiego resortu obrony doprowadzić do zniwelowania przewagi generacyjnej, jaką mają w tej chwili państwa zachodnie. Celem Rosjan ma być stworzenie "zapory elektronicznej", którą w razie konfliktu mają napotkać nadlatujące statki powietrzne przeciwnika.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Reklama
45
środa, 25 maja 2016, 22:55

Poczytajcie o Jugosławii,tam Serbowie wyrolowali lotnictwo NATO.Jak potrafili Serbowie to Ruscy tym bardziej.

bmc3i
czwartek, 26 maja 2016, 22:15

tak, w 1999 Serbowie wyrolowali zachod. 2 zestrzelone samoloty na 40.000 samolotolotów. Strzelanie srednio 17 pociskami SAM do 1 samolotu. Tak, sukces Serbow pelną gębą.

Kiks
czwartek, 26 maja 2016, 01:38

Faktycznie. Bo spadł jeden samolot stealth i postawili kilka makiet? Te legendy o czerwonej potędze.

X
czwartek, 26 maja 2016, 00:41

Co rozumiesz przez rolowanie ? W 1991 Serbowie Zestrzelili F 117, bo ten latał cały czas ta sama trasą ( to napewno błąd Amerykanów) Warto odnotować takim jak ty, że do jego zestrzelenia użyto ponoć aż 6 rakiet, czym już Serbowie się nie chwalą.

edi
środa, 25 maja 2016, 21:05

Jedna rakietka i robi się ćma a ruskie będą biegać jak beduiny po pustyni za wodą. Ie razy można powtarzać że kraj jak Rosja z budżetem mniejszym od Włoch NIGDY już nie będzie mocarstwem a odcięty od zachodnich technologii wróci do epoki kamienia łupanego.

Sarmat
środa, 25 maja 2016, 23:58

No to niech Włochy spróbują najechać Rosję skoro mają takie same PKB, ciekawe czy wygrają...

alex
środa, 25 maja 2016, 20:19

To jakieś nieporozumienie !!! Przecież według Rosjan już posiadaj ten system, bo czytałem wielokrotnie, że stworzyli bańkę elektromagnetyczną w Syrii i wyłączyli cala aparaturę na amerykańskim okręcie tak ze połowa załogi, potrzebowała pomocy psychiatrycznej a druga połowa ,podała się do dymisji. Po drugie, jakie zapóźnienie technologiczne wobec państw zachodnich tu tez musi być jakaś pomyłka przecie cały czas można znaleźć informacje ze już dawno przegonili zachód i wszystkie rosyjskie rodzaje broni nie posiadaj odpowiednika nigdzie na świecie.

zdzich
środa, 25 maja 2016, 20:10

Dodatkowo należy przypomnieć że Rosjanie poinformowali że pracują już nad projektem myśliwca VIII generacji.Opracowali już projekt VI gen. i z rozpędu zrobili również projekt VII gen.Praktycznie jest już pewne ze w przyszłym roku będzie gotowy projekt myśliwca IX gen.Bójcie się wszyscy.Od samych projektów łydki się trzęsą.Brr...

qew
czwartek, 30 czerwca 2016, 14:30

6 generacji latał już na saturna, 7 do sąsiedniej gwiazdy, a 8 do sąsiedniej galaktyki a 9 gdzieś poleciał jeszcze nie wrócił a wszystko zaprojektowali na 1 laptopie ( ,który podłączyli do radaru o mocy 10 megawatów żeby im przeprowadził projekcję jak wyglądają te cuda

ja
piątek, 27 maja 2016, 02:40

Typowa ruska propaganda. U nich zawsze wszystko najlepsze, a jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że nic nie działa, albo działa tylko nikt nie umie tego obsłużyć. Sprawdzone wielokrotnie od 1950r. W każdej wojnie, gdzie ruscy brali udział, albo uzbrojeni przez nich bandyci, zawsze, jeszcze raz ZAWSZE dostawali w skórę. I co, świat się zmienił i teraz to oni mają wygrać? Bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobne.

zdz
środa, 25 maja 2016, 19:45

Tej logice nie da się zaprzeczyć . Szukają sposobu zniwelowana przewagi Zachodu w broni naszpikowanej elektroniką . Jak by im sie powiodło to są zdolni operować nawet starymi T55 , których tysiące zalegają w magazynach . Ale taki system musi emitować bardzo wysoką moc , tak więc obsłudze jajka się zagotują . Ale kogo to obchodzi ...

fx
środa, 25 maja 2016, 20:59

Taki system będzie świecił jak LAMPA 100W. Piękny cel dla rakiet.

fanklub Daviena
czwartek, 26 maja 2016, 11:33

Będzie trudno ruskim. USA dysponuje sprzętem bardzo odpornym na zakłócenia: fakty.interia.pl/swiat/news-strategiczne-wojska-jadrowe-usa-wciaz-uzywaja-miekkich-dyski,nId,2208979

Davien_jest_najlepszy
czwartek, 26 maja 2016, 21:43

jestem daleki od czytania i opiniowania faktów podawanych na interii, to że używają dyskietek o niczym nie świadczy

p
czwartek, 26 maja 2016, 13:10

Rozumiem, że wierzysz w doniesienia z Interii ws. wojsk strategicznych USA i uznajesz je za pewnik:)?

X
środa, 25 maja 2016, 23:55

Rosyjskie systemy do zakłóceń, to wielka niewiadoma, chodzi oczywiście o ich skuteczność typu ,zasięg działania odporność na zniszczenie, tu akurat nie daje temu systemowi dużych szans w starciu powiedzmy z f 35 ,który się przemieszcza po niebie i atakuje rakietami, a do tego jest trudno wykrywalny. Ta ciężarówka, pomimo że jest naszpikowana elektronika (niezbyt nowoczesna jak na ruskie standardy) to stoi w miejscu i bez ochrony systemu powiedzmy s300 ( s400 to to samo, tylko obudowa inna ) nie ma szans, w starciu z bardziej zaawansowana technologia zachodu.

zdz
czwartek, 26 maja 2016, 11:59

Zakłócanie to stara metoda działająca przeciwko komunikacji i wykrywaniu . Z tego co można zaobserwować Rosjanie rozwijają rodzaj broni wysoko-energetycznej , ale nie w zakresie optycznym jak Amerykanie (lasery) tylko radiowym . Jeżeli udało im się wygenerować wystarczające silną i skoncentrowaną wiązkę oraz potrafią ją skutecznie nakierowywać to jakby wsadzili samolot albo pocisk kierowany do mikrofalówki . Radary lotnicze też mogą w ten sposób pracować tylko chyba z mniejszą mocą . System lądowy czy morski można podłączyć do sporej siłowni . Nawiasem mówiąc co konwencje mówią o takim rodzaju broni ?

Tweets Defence24