Reklama
Reklama

Rosja stworzyła Gwardię Narodową

6 kwietnia 2016, 11:14
Fot. Vitaly V. Kuzmin/wikipedia/CC BY-SA 3.0
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret, na mocy którego wojska wewnętrzne MSW Rosji przekształcone zostały w Gwardię Narodową. 

Dekret głosi, że "w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwa i obywateli, obrony prawa i swobód człowieka i obywatela" prezydent postanowił przekształcić wojska wewnętrzne MSW Rosji w wojska Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej.

Wojska Gwardii Narodowej będą wchodzić w skład Federalnej Służby Gwardii Narodowej. Służba ta - jak wynika z dekretu - będzie miała na celu "wypracowywanie i realizację polityki państwowej oraz normatywno-prawnych regulacji w sferze działalności wojsk Gwardii Narodowej", a także w sferze obrotu bronią, działalności prywatnych firm ochroniarskich i obrony pozaresortowej.

Jak donosi the Moscow Times, Gwardia Narodowa przejmie między innymi zadania oddziałów specjalnych policji, takich jak OMON i SOBR.

Dyrektor nowej Federalnej Służby będzie także naczelnym dowódcą Gwardii Narodowej.

PAP - mini

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
OT
środa, 6 kwietnia 2016, 15:59

Czy my też tworzymy , jakoś ucichło o SAMOOBRONIE . ale już niedługo za górami za lasami było sobie COŚ ?

Max Mad
środa, 6 kwietnia 2016, 18:16

A my wojska wewnętrzne którym możemy zmienić nazwę by stały się nagle Gwardią?

Kris
środa, 6 kwietnia 2016, 14:15

Rosja już niedawno zmieniła milicję na policję, teraz wojska wewnętrzne na gwardię narodową, Dobrze by było, dla tego państwa, gdyby zmiany były długofalowe, restrukturyzujące, gruntowne, tak aby te formacje rzeczywiście zreformować. Niestety nigdy nie pozwoli na to rosyjski sposób myślenia i styl uprawiania polityki, która już od samej góry opiera się na kłamstwie, krwi i kolesiostwie. Rosja zwyczajnie nie chce zmian, chyba że takich, które cofnęłyby ten kraj do lat 60, wielu Rosjan o tym marzy, władza również

Dana
środa, 6 kwietnia 2016, 13:17

Same shit, different name. Nic nowego nie stworzyła. W ten sposób można tworzyć nowe armie zmieniając ich nazwy i przydziały, ale od mieszania herbata nie zrobi się słodsza...

Urko
środa, 6 kwietnia 2016, 17:17

Ta zmiana nazwy to kamuflaż, by nikt nie zauważył rzeczywistych celów tej całej reorganizacji, czyli zwiększenia uprawnień formacji, która jak to już zapowiedziano: ma zwalczać głównie tzw. terrorystów i dosłownie "wrogów wewnętrznych". Coś pokombinowano ze specjalnym regulaminem użycia broni dla "gwardzistów". Putin chyba sam to wymyślił. Dzisiaj przytaczano fragment, że gwardia nie będzie mogła strzelać do kobiet w widocznej ciąży, inwalidów, oraz dzieci, chyba że wymienieni będą stawiać "zbrojny opór"... Nie wiem co z tymi, którzy akurat nie są inwalidami albo w ciąży?

PiotrEl
środa, 6 kwietnia 2016, 13:16

Przyszły potencjalny przeciwnik naszej OT! :D Miejmy nadzieję, że pozostanie "potencjalnym".... I cóż tam mamy od 170 do 190 tys. żołnierzy zawodowcy albo kontraktowi. Wszelka broń ręczna, artyleria, śmigłowce z Mi-24 włącznie, samoloty transportowe, transportery opancerzone, bojowe wozy piechoty itd. itp.

dropik
czwartek, 7 kwietnia 2016, 10:25

Kombinujesz bez sensu. to goście co mają pozwolić utrzymać sie Putinowi lub jego spółdzielni przy władzy. Za wszelką cenę.

Max Mad
środa, 6 kwietnia 2016, 18:18

Wewnętrzni zajmują się utrzymaniem "spokoju" w Rodinie, choć faktycznie mogli by być wykorzystani do oczyszczenia tyłów z różnej maści "grup bandyckich".

GUSTAW
środa, 6 kwietnia 2016, 13:15

Rosja w sposób racjonalny .. przekształciła wojska MSW......a Polacy ...swoje Wojska Nadwiślańskie ..zlikwidowali ...a byłby dobrą bazą do stworzenia czy to Gwardii Narodowej czy czy to formacji z zakresu prewencyjno-kryzysowego , czy być ośrodkami do szkolenia wojsk OT ....

Tigr
środa, 6 kwietnia 2016, 13:03

Pan Putin zaczyna potykać się o własne nogi. Przede wszystkim kopiuje nazwę typu wojsk z Ukrainy, a to już błąd sam w sobie.Tak naprawdę w tej chwili największą jego bolączką jest zapewnienie sobie fizycznego bezpieczeństwia w wypadku zamieszek. OMON i SOBR to nie żadni oddani mu putin-patrioci, ale prości chłopcy z prowincjonalnych części Rosji, którzy nie będą przelewać własnej krwi za wodza. Stąd myślę próba stworzenia czegoś bardziej "elitarnego", podpartego hasłami narodowymi (choćby w nazwie). Przypuszczam, że Gwardia Narodowa zatrudni wielu czeczenów, którzy są najpodatniejsi na fanatyczną propagandę. To jednak nie spotka się z pozytywną reakcją samych rosjan. Kolejnym problemem będzie uniknięcie biurokratycznych i korupcyjnych "strat" przy formowaniu nowego organu. Przedstawiciele obecnych struktur siłowych są przede wszystkim komformistami i efektywne działanie struktur nie jest im na rękę.

dropik
czwartek, 7 kwietnia 2016, 10:27

Zobaczymy jak będzie ale ten pomysl nie ma nic wspolnego z GN z UA .

Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama