Rosja sprawdza gotowość na Krymie

17 września 2019, 09:13
psznnd_rogachev101200
Flota Czarnomorska / Fot. mil.ru
Reklama

Około 3 tys. żołnierzy rosyjskich z jednostek Floty Czarnomorskiej wzięło w poniedziałek udział w sprawdzianie gotowości bojowej na anektowanym Krymie. Sprawdzian przeprowadzono w ramach ćwiczeń na poligonie Omuk na półwyspie.

W ramach ćwiczeń oddziały piechoty morskiej i obrony wybrzeża rosyjskiej Floty Czarnomorskiej mają przetrenować prowadzenie działań bojowych związanych z zajęciem i obroną wybrzeża. Częścią ćwiczeń będzie strzelanie artyleryjskie i lądowanie desantu.

Podczas ćwiczeń używanych będzie około 300 jednostek sprzętu wojskowego. W poszczególnych elementach ćwiczeń udział wezmą okręty Floty Czarnomorskiej, samoloty lotnictwa wojskowego i samoloty rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego. Po aneksji Krymu w 2014 roku Rosja włączyła półwysep do tego okręgu wojskowego, obejmującego także regiony Federacji Rosyjskiej graniczące z Ukrainą i podmioty FR na Kaukazie Północnym.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
ktos
środa, 18 września 2019, 08:14

Ale w jednym sie nie roznimy... u nas tez przy okazji manewrow sprawdza sie gotowosc kleru do walki. U nich widze tez na okrecie pop stoi.

Tweets Defence24