Rosja: ranni marynarze są w szpitalu na Krymie

26 listopada 2018, 10:10
Zrzut ekranu 2018-11-26 o 11.09.13
Fot. mil.gov.ua
Defence24
Defence24

Trzej ukraińscy marynarze, którzy zostali lekko ranni po naruszeniu przez ich okręty granicy Rosji, są w szpitalu w Kerczu i ich stan jest stabilny - podała w poniedziałek rosyjska agencja TASS, powołując się na źródła medyczne.

Zobacz także
Reklama

"Ich stan jest stabilny, nie pogarsza się, wszystko jest w porządku, czują się dobrze" - powiedział rozmówca rosyjskiej agencji. Dodał, że śledczy są w szpitalu.

W niedzielę dwa ukraińskie kutry oraz holownik, które płynęły z Odessy do ukraińskiego portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim, zostały ostrzelane, a następnie zajęte przez rosyjskie siły specjalne.

Rosja oskarżyła ukraińskie jednostki o naruszenie granicy i wpłynięcie na rosyjskie wody terytorialne. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) potwierdziła w niedzielę wieczorem, że zatrzymała trzy okręty Ukrainy i że użyto wobec nich broni.

Zajęte jednostki ukraińskie znajdują się w Kerczu, porcie na Krymie. MSZ Ukrainy zażądało od Rosji uwolnienia 23 członków załogi tych okrętów. Ukraina informowała o sześciu marynarzach rannych w wyniku rosyjskiego ostrzału, Rosja - o trzech.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Rzyt
poniedziałek, 26 listopada 2018, 11:38

Dobra chłopaki już z Polski leci helikopter i ich przewieziemy do nas na leczenie za nasze

Tweets Defence24