Rosja: Przechwycono "znaczną" część wystrzelonych pocisków. Możemy wrócić do kwestii dostaw systemów S-300 dla Syrii

14 kwietnia 2018, 11:39
RUDSKOY_BRIF_550(1)
Fot. mil.ru
Defence24
Defence24

Systemy syryjskiej obrony przeciwlotniczej przechwyciły i zniszczyły "znaczną część" pocisków manewrujących i pocisków typu "powietrze-ziemia" użytych w ostrzale celów w Syrii przeprowadzonym przez kraje zachodnie - oceniło w sobotę ministerstwo obrony Rosji.

Rosyjski resort oświadczył, że armia syryjska użyła przeciwlotniczych systemów rakietowych wyprodukowanych w ZSRR ponad 30 lat temu. "W odparciu uderzenia rakietowego użyto syryjskich środków obrony przeciwlotniczej: S-125, S-200, Buk i Kwadrat" - głosi komunikat ministerstwa.

Rosyjscy wojskowi twierdzą, iż "znaczna część" pocisków zachodniej koalicji została przechwycona i zniszczona, a ogólną liczbę użytych przez nią rakiet szacują oni na ponad sto.

Według ministerstwa obrony Rosji siły koalicji ostrzelały m.in. leżące na wschód od Damaszku lotnisko wojskowe Dumajr. Dwanaście pocisków manewrujących wystrzelonych w kierunku lotniska zostało strąconych przez syryjską obronę - zapewniono w Moskwie.

Ministerstwo podkreśliło, że nadal obserwuje okoliczności nalotów w Syrii, a prezydent Rosji Władimir Putin jest na bieżąco informowany o rozwoju sytuacji, raporty na temat Syrii składa mu szef resortu obrony Siergiej Szojgu.

W oświadczeniu zaznaczono także, że znajdujące się w Syrii rosyjskie środki obrony przeciwlotniczej nie zostały uruchomione podczas nalotów koalicji zachodniej. Wcześniej w sobotę ministerstwo poinformowało, że żaden z pocisków użytych przez koalicję w Syrii nie znalazł się w strefie, za którą odpowiada rosyjska obrona przeciwlotnicza, osłaniająca obiekty w bazach Hmejmim i Tartus.

Przedstawiciel sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji powiedział w sobotę, że Moskwa może powrócić do kwestii dostaw rakietowych systemów obrony powietrznej S-300 dla Syrii i innych państw w świetle ataków dokonanych przez kraje zachodnie na obiekty w Syrii.

"Kilka lat temu, uwzględniając kategoryczne prośby niektórych naszych partnerów zachodnich, zrezygnowaliśmy z dostarczenia Syrii systemów rakietowych S-300. Uwzględniając to, co się wydarzyło, uważamy, że możliwe jest powrócenie do rozpatrzenia tej kwestii nie tylko w odniesieniu do Syrii, ale i do innych państw" - oświadczył generał Siergiej Rudskoj na briefingu w Moskwie.

Rudskoj powiedział, że w ciągu ostatniego półtora roku Rosja "całkowicie odbudowała system obrony przeciwlotniczej Syrii i nadal go udoskonala". Trzonem tego systemu są zestawy przeciwlotnicze produkcji radzieckiej - wskazał.

Przedstawiciel sztabu generalnego zapewnił, że syryjska obrona podczas sobotnich nalotów przechwyciła 71 pocisków rakietowych koalicji spośród łącznie 101. "Świadczy to o wysokiej skuteczności uzbrojenia znajdującego się w Syrii i o świetnym wyszkoleniu syryjskich specjalistów przygotowanych przez naszych specjalistów" - oświadczył Rudskoj.

Rosyjski generał dodał, że systemy obrony przeciwlotniczej, które Rosja posiada w swoich bazach w Syrii - morskiej w Tartusie i lotniczej w Hmejmim - nie zidentyfikowały udziału samolotów Francji w sobotnich nalotach.

Rudskoj powiedział także, że "według wstępnych danych nie ma ofiar (zachodnich bombardowań) wśród żołnierzy syryjskiej armii rządowej i wśród cywilów".

Połączone wojska amerykańskie, brytyjskie i francuskie przeprowadziły nad ranem w sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku 7 kwietnia w mieście Duma we Wschodniej Gucie, na wschód od Damaszku, w którym zginęło ponad 60 osób. Operacja koalicji rozpoczęła się w sobotę o godz. 4 czasu lokalnego w Syrii (o godz. 3 w Polsce). Siły zbrojne USA podały, że celem bombardowań był wojskowy ośrodek naukowo-badawczy w Damaszku, zajmujący się technologią broni chemicznej oraz składy znajdujące się na zachód od miasta Hims.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 109
Reklama
Gosia
środa, 1 sierpnia 2018, 16:03

Jest sprawą raczej oczywistą że Asad który, kiedy wcześniej stracił prawie całą Syrię i nie użył broni chemicznej, to teraz wspomagany przez Rosję odzyskał już prawie cały kraj nie ma potrzeby stosować broni chemicznej przeciw islamistom w zupełnie okrążonym mieście i to jeszcze przeciwko szpitalowi.

C
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 02:12

Towarzysze rosyjscy przechwycili 128 ze 102 wystrzelonych rakiet

Paptyd
niedziela, 15 kwietnia 2018, 05:17

Nie jestem przekonany o tym ,że to Asad użył broni chemicznej. Amerykanie mogą sie mylić (w zasadzie sie mylą lub to cyniczna gra) jest coraz wiecej watpliwości o autora ataku. Asad to morderca jednak nie chce mi sie wierzyć ,że użył broni chemicznej to sie kupy nie trzyma. A swoja drogą propaganda kremla co do skutecznosci ich plot jest zatrwazajaca. Oni nigdy nie przestana kłamać

nikt ważny
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:56

Ode mnie dostaniesz pierwszej ręki takie info. Kiedyś media \"światowe\" informowały o wybuchu bomby w jednym z miast w Pakistanie. Dziesiątki ofiar i takie tam. Ja akurat byłem w tym czasie w tym mieście i dokładnie na tej ulicy gdzie niby wybuchał ta bomba tyle że... nic się zupełnie nie wydarzyło. Ludzie co to z TV biorą informacje uwierzą już w każdą bzdurę. Ten zły, tamte dobry, bronimy demokracji, reżim straszny, zjadają dzieci, broń chemiczna. Większość z tego nigdy nie miała miejsca. Chodzi jedynie o wiarygodne usprawiedliwienia dla bandyterki za najwyższe stawki. Stawki z kieszeni zwykłych ludzi.

lukas123
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 09:11

JA to szczerze wątpie by Assad użył broni chemicznej i że w ogóle została użyta. Genralnie pomimo okurcieństw jakie wyrządził swojemu narodowi to nie ma sensu to co mówią usa czy uk. Nie urzywa się materiałów chemicznych jak się wygrywa. Jak dla mnie to zwykła kontrofensywa infromacyjna usa w celu uzyskania pretekstu do wojny. Co do liczby zestrzelonych rakiet to bym się z tobą nie zgodził. Postwa ruskich i syrii na grożby usa nie była \"paniczna\" co oznacza, że wiedzieli z czym mają do czynienia. Pewnie ruscy wysłali parę namiarów na lecące rakiety usa i dlatego tyle rakiet syria zestrzeliła. Ja tam szczerze obstawiałem, że może kilku nie zestrzelą.

Loa
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:06

Skoro masz ataki USA na duży kompleks laboratorium chemicznego i nie masz ani 1 ofiary i nie masz skażenia od kilku beczek chemii to znaczy, że masz ustawkę i USA też do dziś mają wątpliwość kto użył chloru. Bo przecież gdyby nawet wykadź, że użyto chlor to jak wykazać, że to armia Syryjska. Niby jest mowa o helikopterze, z którego tą bombę beczkową zrzucili, ale mało o nim wiemy. A co będzie jak ktoś tym razem użyje beczki z chlorem z pickupu Toyota? USA ma za każdym razem odpalać 100 rakiet ... to się wypstryka z rakiet od prowokacji; zachęci jednych by poświęcali swoje dzieci jako broń-ofiary.

pragmatyk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 01:57

Mógł użyć broni chemicznej aby przyśpieszyć upadek Dumy .Chloru uzywał juz kilka razy , to jakieś baryłki-pojemniki z cieczą .Dowodem na to ,że mu się udało była następnego dnia kapitulacja bojowników broniących miasta.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:20

Panie paptyd nad Ghuta lataja jedynie Rosjanie i Asad wiec jezeli to nie on zrzucił ta bombe chemiczna to kto pozostał? Sam sobie odpowiedz.

xd1
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:48

a pamiętasz jak na synaju aresztowano ekipę kręcącą skutki nalotów rosyjskich w syrii

Davien
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 12:19

Mówisz o tych Rosjanach co ich zgarneli przy przygotowywaniu kolejnego fake\'a dla Putina:)

dfg
niedziela, 15 kwietnia 2018, 17:11

Asad tłucze czym się da. Jak brakuje normalnej broni to zrzuca nawet bomby beczkowe. Jeśli miał chlor czy sarin to go użył. On nie walczy przeciw ISIS. On walczy dla siebie o utrzymanie przy korycie. Przeciw wszystkim kto jest mu przeciwny i kto może zagrozić jego wygodnej egzystencji u władzy. A Rosja to naturalny sprzymierzeniec każdego dyktatora izolowanego przez zachód. Dzięki izolacji z zachodu Rosja jest dla nich jedynym oknem na świat, sojusznikiem, źródłem broni i potencjalnym chętnym do postawienia bazy gwarantującej reżimowi pomoc militarną.

ka9q
niedziela, 15 kwietnia 2018, 04:10

Jeśli tyle pocisków zniszczono to poprosimy o zdjęcia szątków i po sprawie.

małe be
niedziela, 15 kwietnia 2018, 19:53

a co to da? przecież można pozbierać te wokół rażonych celów.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:21

A niby skąd Rosja ma zdobyc tyle szczątków manewrujących by je pokazać Trochę po Tomahawkach to w Szajrat by znależli ale z Storm Shadow i JASSm troche trudniej. A jeszcze trzeba to przewieżć w te miejsca gdzie niby je zestrzelono bo tak akuat żadne rakiety nie latały:)

Instruktor
niedziela, 15 kwietnia 2018, 01:15

Po tym ataku, nie sądzę zeby ktokolwiek byl dalej zainteresowany S400. Rosjanie od miesięcy twierdzili że niebo nad Syrią jest ich.

Wania
sobota, 14 kwietnia 2018, 22:30

Rosja jak zawsze kłamie. USA zwołało konferencje i pokazało, że nie zniszczono żadnej rakiety... Skuteczność rosyjskiej techniki wynosi 0. Odpalono 40 rakiet przeciwlotniczych. Większość po ataku. Żadna nie trafiła w cel.

Palmel
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:23

A najgorsze jest TO ZE STARE muzealne SYSTEMY które są min. w Muzeum lotnictwa w Krakowie S-125 ZESTRZELIŁY TE POCISKI KTÓRE POLSKA KUPIŁA ZA 250 MLN DOLARÓW

Piotr
środa, 25 kwietnia 2018, 14:14

buahahaha ! jedynie mogą sobie postrzelać na WIWAT :p Dobrze że Polska kupiła te pociski :P a swoją propagandę wiesz gdzie możesz sobie wsadzić... :P

pragmatyk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 02:05

Jeżeli Sadat miał jakieś stare systemy ,to Rosjanie już je 10 razy zmodernizowali ,bo to było w ich interesie.Operatorów też szkolili Rosjanie jak sami się chwalą.Może z wyjątkiem tych najnowszych pocisków manewrujących USA ,czy Francji ,pozostałe Buki potrafią strącać .Dla nas mała pociecha ,ze rosyjskie manewrujące Cruisy też byśmy potrafili niszczyć.

anda
niedziela, 15 kwietnia 2018, 11:50

no to pooglądaj filmiki z Syrii, dużo już ich jest, jak ichniejsi złomiarz znoszą szczątki rakiet z pól i sadów a że strąciła je opl to widać po po wybuchu pocisku w celu tak dużych fragmentów by nie było.

Exs
niedziela, 15 kwietnia 2018, 22:13

Od kiedy Rosja jest w Syrii to sądząc po doniesieniach złomu i trupów tam dostatek

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:23

Tia panie Anda tyle że te szczątki Kalibrów i Tomahawków sprzed 4 lat to raczej kolejne CGI Rosji która nawet pocisków nie rozróznia. A ci złomiarze to skąd : Specnaz czy terrorysci z Hezbollahu?:)

Wania
niedziela, 15 kwietnia 2018, 17:33

Syryjska kpl wystrzeliła ok 40 starych i dużych rakiet. Żadna nie trafiła bo większość odpalona po ataku. I już wiesz skąd ten złom. A Rosją jak zawsze kłamie. Mieli zestrzelić wszystko i jak zawsze nic z tego.

pragmatyk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 02:07

Nie rozumiem tego amerykańskiego generała ,po co strzelano po ataku ,czyżby były nadliczbowe?

Fagn
niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:07

1.Udowodnij że to szczątki zachodnich pocisków 2.Nawet jeśli to udowodnij że nie miały one głowic WRE które zakłóciły rosyjskie i syryjskie radary i siłą rzeczy nie miały trafiać z cele. Fakty są takie:wszystkie cele zostały kompletnie zniszczone,nie ma dowodów na przechwycenie chocby jednej rakiety a rosyjskie pogróżki sprzed kilku dni o strącaniu alianckich rakiet i niszczeniu ich nosicieli okazały sie kompletna bujdą przez co nawet w Rosji jest duża krytyka Putina że okazał się mięczakiem.

Piotr
środa, 25 kwietnia 2018, 14:18

wiesz... Putin to by chciał strącić zachodnie rakiety - tylko to jest tak, jakby chciał się ścigać w F1 tuningowaną ładą :)

prawieanonim
niedziela, 15 kwietnia 2018, 12:32

Ja oglądałem filmiki z Syrii i kompletnie nic z nich nie wynika. Rzekome przechwycenie rakiety wygląda jak strzał obrony przeciwlotniczej na ślepo. Pocisk leci prosto jaki po sznurku jakby nie miał namiaru na cel. Eksplozja na końcu jest za mała jak na trafienie rakiety z półtonową głowicą. Wygląda raczej jak autodestrukcja po wyczerpaniu paliwa.

Marek
sobota, 14 kwietnia 2018, 21:11

Przechwycono je oczywiście przy pomocy siatki na motyle...

Willgraf
sobota, 14 kwietnia 2018, 19:18

Strącono 96% rakiet! S400 Jest nie do przełamania!

sylwester
sobota, 14 kwietnia 2018, 23:09

przecież opl rosyjska nie została aktywowana a syryjczycy maja s-200

MRSS
niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:13

S-200 niszczy 96% rakiet, S-300 wszystkie. Po uruchomieniu S-400 wrogie rakiety atakują nosiciela. ;)

Davien
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:04

A w S-600 mają zamontować systemy celownicze z Ka-52 więc nawet wroga nie bedą potrzebowac by strzelac:)

asad
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:38

Wszystkie cele przechwyciły 100% rakiet.

BUBA
sobota, 14 kwietnia 2018, 19:17

Zezłomować polskie S-125 SC/M, S-200C, KUBy i Osy...jak najszybciej - opinie z forum Defence...ruski złom...a jednak da się go dobrze wykorzystać...jak się potrafi i to przeciwko nowoczesnemu wyposażeniu. Ciekawe jak Rosjanie ocenią efektywność Storm Shadow i JASSM.

Piotr
środa, 25 kwietnia 2018, 14:25

dokładnie - zezłomować i to jak najszybciej, na wiwat to sobie postrzelamy w sylwestra :P ewentualnie osy by zostawił, tylko trzeba wymienić rakiety.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 09:06

Panie BUBA najpierw nie przedstawia dowód ze w ogóle zestrzelono cos bo jak na razie to syryjska OPL była skuteczna odwrotnie:)

Eamon
sobota, 14 kwietnia 2018, 23:23

Osy bym zostawił ale szybciutko kupił u Niemców rakiety. Mają gotowe IRIS-T tylko brać , albo MICA te dwusystemowe. Reszta cóż.

mi6
sobota, 14 kwietnia 2018, 18:26

Syryjczycy twierdzą że zestrzelili 13 pocisków, Rosjanie że Syryjczycy zestrzelili 71 to mówi wszystko o wartości tych informacji... a swoją droga dlaczego Rosjanie jak ognia unikają użycia swoich systemów OPL? czyżby się bali że okażą się mało skuteczne i nie będzie się czym chwalić?

były
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:04

Widać żaden nie był w wojsku i nie był na ćwiczeniach gdzie do grada strzelano z szyłki i... trafiano (chłopaki z Czerwieńska z tamtego okresu mieli 100% trafień). Czad nie? Ale nie wam potrzeba rakiet za miliardy żeby strzelać do rakiet za miliardy. NO to i rachunki się wam nie zgadzają.

paweł
środa, 25 kwietnia 2018, 14:26

tak tak jasne - tylko ty byłeś w wojsku :P My mamy mieć się czym bronić , a nie ruski złom !

Patcolo
niedziela, 15 kwietnia 2018, 15:39

I to jest kluczowe pytanie.

Logik
sobota, 14 kwietnia 2018, 17:54

Kłamać to też trzeba umieć, gdyby chociaż napisali że Pancyry przechwyciły kilka rakiet to może by ktoś uwierzył. Ale S 200, S 125, BUK, KUB? Żaden z tych systemów rakietowych nie ma nawet teoretycznej możliwości zestrzelić pocisku manewrującego bo ten po prostu za nisko leci poniżej pułapu operacyjnego tych rakiet. Może Pancyr z działek na ostatnich kilku km przed celem mógłby przypadkiem coś trafić ale na pewno nie S 200 - rakieta która jest tak wielka i \"zwrotna\" że miałaby poważny problem trafić w Airbusa 330 jakby ten zbyt gwałtowny manewr wykonał :). Czyli można spokojnie zakładać że Rosji nie udało się zestrzelić ani 1 rakiety bo by takich bzdur nie wymyślała jakby miała się czym pochwalić. Kolejny \"sukces\" \"bańki antydostępowej\" :).

Hanys
sobota, 14 kwietnia 2018, 23:19

Przecież tomahawk to powolny, poddźwiękowy cel, mniej manewrowy niż myśliwiec (delikatnie mówiąc) więc żaden problem dla S-125 a nawet S-200 nie mówiąc już o BUK... Nie jest tajemnicą, że Rosjanie przeprowadzili wiele modernizacji tych zabawek w Syrii i no... wychodzi na to, że te amerykańskie rakiety, przynajmniej niektóre, nie były takie mądre i nowe jak zapowiadał Trump, to jest technologia 30-letnia, nie wiele nowsza niż te radzieckie opl :)

były
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:05

Da rady z szyłki tomka pociągnąć. Kwestia metody, taktyki i doświadczenia.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:27

panie Hanys, ani S-200 ani KuB nie sa w stanie zwalczać nisko lecacych celów Z S-200 potrafi to na upartego jedynie Dubna ale tych nie ma w Syrii Wystrzelono łacznie ok 40 rakiet z zestawów S-200/KUB/S-125 tyle ze kilkanascie minut po zakończeniu ataku Wszystkie syryjskie systemy są jednokanałowe, a sami syryjczycy twierdzili że zestrzelili maks 13 rakiet. Do tego jakies dziwne było to zestrzeliwanie bo tam gdzie miano to wg Rosjan zrobic to Tomahawki . JASSM, Storm Shadow nie latały? Wiec co niby zestrzelono??

pragmatyk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 02:14

A Buków nie było? ,przecież mają one antenę specjalnie podniesioną do celów niskolecących. Pewno prawdy sie nie dowiemy.

Davien
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 12:23

BUK-i podobno tez były , Syryjczycy twierdzą ze zestrzelono 13 rakiet a jako miejsca zestzreleń na okragło tu wypisuje takie rejony gdzie manewrujących nie było.

Logik
niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:53

To pokaż mi jak S 200 zestrzeliwuje coś na wysokości 20-30m? Na takiej wysokości to ta rakieta jest zagrożeniem sama dla siebie i szybciej uderzy w ziemię niż jakikolwiek cel, to samo dotyczy reszty tego radzieckiego złomu, ale S 200 to przykład najbardziej ekstremalny bo i rakieta największa.

szer. Downicz
sobota, 14 kwietnia 2018, 17:47

Z tej setki odpalonych rakiet jakiekolwiek szkody wyrządziły jedynie 3. (słownie trzy) a na przykład wszystkie 12 tomahawków których celem była baza lotnicza w Hims zostało zestrzelonych. Kompromitacja, albo ustawka. Skłaniam się ku temu drugiemu stwierdzeniu, tak czy siak, mleko się rozlało. Świat na pewno będzie chciał jeszcze dużo szczegółów poznać odnośnie tej afery chemicznej...

pragmatyk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 02:18

To zbydlęcenie ludzi Sadata a nie afera chemiczna , śmiglowiec zrzucił dwie beczki ,jedna to chlor ,a druga mieszanka sarinu i chloru.To nie był pierwszy raz gdy w ten sposób Asad przechylał szalę walki na swoją stronę.

drobna uwaga
wtorek, 17 kwietnia 2018, 13:14

@pragmatyk Ty Wacek ale Sadat był prezydentem Egiptu, nota bene pozbawionym życia za \"pokój\" z Izraelem, pomerdało Ci się z Assadem ?! Proponuję tobie zmieszać chlor z sarinem :) najlepiej łopatą i zobaczysz co z tego wyjdzie, albo i nie zdążysz zobaczyć ..

dr. Nauk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:06

Chemia (taka Nauka) mówi że to nie możliwe. Tego akurat dowiedziałbyś się kiedyś na III roku studiów.

drobna uwaga
wtorek, 17 kwietnia 2018, 16:21

@dr. Nauk E, tam dla @pragmatyk wszystko jest możliwe, nawet mieszanie chloru z sarinem i to do tego łopatą :) ps. im wszystkim się wydaje że chlor ma konsystencję piasku, a sarin galaretki wiśniowej, a to wszystko można bez ryzyka w betoniarce, albo mikserem pomieszać i nalać do pustej butli po gazie propan-butan, bo to koniecznie musi być \"bomba beczkowa\", bo taka \"bomba beczkowa\" ma mityczną moc rażenia, wogóle się dziwię,, że USA jeszcze nie wpadło na pomysł aby wogóle Raptory przenosiły bomby beczkowe :) Niestety edukacja schodzi na psy, kiedyś Chemii od 5 klasy szkoły podstawowej się uczyło, teraz dopiero na studiach ...

Wania
niedziela, 15 kwietnia 2018, 17:36

Są dostępne zdjęcia satelitarne. Trafiły wszystkie. Natomiast klęska Rosji jest przytłaczająca. Mimo obietnic nic nie zastrzelili.

kazik
sobota, 14 kwietnia 2018, 17:28

A zapowiadali zniszczenie wszystkich rakiet i ich nosicieli. Teraz wstydzi się przyznać że mieli pietra. I wygasili cały złom podczas nalotu.

sylwester
sobota, 14 kwietnia 2018, 23:13

prędzej to Amerykanie sie dogadali z ruskimi w sprawie nalotów , coś podejrzewam że gdyby istotnie Asad użył broni chemicznej to rosjanie nie mieli by nic przeciw takiej akcji na cele z bronią chemiczną

pragmatyk
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 02:20

Rosjanie byli na miejscu zbrodni ,ale w świat poszedł komunikat ,ze nic sie nie stało .Cynizm Rosji niema sobie równych.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:28

Sylwester, Rosjanie zablokowali wysłanie komisji ONZ która miała zając sie sledztwem w Doumie wiec jak widać zdecydowanie nie chcą wyjaśnienia tego ataku, no przynajmniej dopuki nie zakończa inscenizacji.

onz
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:45

Bzdury. W piątek do Syrii przybyli międzynarodowi eksperci wysłani przez ONZ. Planowo od soboty mieli zacząć śledztwo (chyba się planowo rozpoczęło) i mieli na to pełną zgodę władz Syryjskich. Nie siej idiotycznych FAKE-NEWSÓW koleś.

peter
wtorek, 17 kwietnia 2018, 23:17

ONZ Fake news to sieja twoi kumple Wczoraj misja OPCW podala ze nie sa wpuszczani do miasta Wejdz sobie na OPWC i poczytaj

Whiro
sobota, 14 kwietnia 2018, 17:20

Nie rozumiem. Jeśli stare radzieckie systemy spisały się tak wspaniale to po co Rosji s 300 , s400 a za niedługo s500? Przecież gdyby syryjska OPL miała jeszcze s300 i s400 to pewno zestrzelili by 110% wystrzelonych rakiet zachodu.

Gts
niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:44

Wg rosjan oni zestrzelili 200% rakiet. Wypisuja ze sa filmiki jak syryjczycy zlom zbieraja z pol, zapominaja npiasac ze ten zlom to rakiety systemow S-300 i S-400 ktroe zostaly wystrzelone po ataku i spadly na te pola.

yaro
sobota, 14 kwietnia 2018, 22:31

No dobrze gadasz, ale w takim razie po co nam Patriot jeśli stare radzieckie takie skuteczne ;)

BUBA
sobota, 14 kwietnia 2018, 22:09

Pociski klasy Tomahawk były łatwymi celami już w Serbii. Podobnie jest z Kalibrami które były w Syrii przechwytywane za pomocą starej wyrzutni Igła. Użycie takiej broni to kwestia skali.... Raczej najciekawsza jest efektywność broni stelth - Storm Shadow, JASSM, SCALP - obstawiam że te pociski raczej przełamały OPL niż Tomahawki.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 09:11

BUBA ani S-200 ani KUB nie sa w stanie zwalczac nisko lecacych manewrujacych, Tomahawk to nie Kalibr który poniżej 150m nie lata Wszystko to sa systemy jednokanałowe wiec to co wypisuje Rosja to można miedzy bajki włozyc PS Tomahawków było 66 cała reszta to pociski stealth wiec o ile te 13 zestrzelonych jest mozliwe, to ....

ka9q
niedziela, 15 kwietnia 2018, 04:06

Technologia Tomahowk-a nie stoi w miejscu, nie wiemy, co zmieniono i jak ta ,,wielka salwa\" to tak na prawdę sprawdzenie zmian, przypuszczam, że dla strony amerykańskiej udane.

Thor
sobota, 14 kwietnia 2018, 17:06

Ruskie trele morele... Znów propaganda sukces... A w sumie co mają mówić???...przyznanie się do porażki skutkowało by tym, że nikt więcej ruskiego złomu pplot nie kupił....

CIA
sobota, 14 kwietnia 2018, 16:10

Rosja, odsłaniając reżim w Syrii, pracuje na swojego \"chemicznego Władimira\". Z drugiej strony, działania u wybrzeży Polski i Szwecji wskazują na rozpoznawanie umieszczonych na dnie systemów monitoringu ruchu wrogich okrętów.

Polanski
niedziela, 15 kwietnia 2018, 00:05

A jak chcesz je rozpoznać? To systemy pasywne.

rick
sobota, 14 kwietnia 2018, 16:09

te stare z 1979 r. (z)buki(SA-11 Gadfly) to się co najwyżej nadają do niszczenia/mordowania cywilnych bezbronnych linerów Air Malaysia nad Ukrainą na wysokości 10 km a nie 10 m...

Raa
niedziela, 15 kwietnia 2018, 00:34

3? Na filmach wybuchow jest kiladziesiat...

gru
sobota, 14 kwietnia 2018, 16:06

Tia. Oczywiscie ta czesc populacji ktora oglada RT bedzie w te brednie wierzyla jak w prawde objawiona.

Sailor
sobota, 14 kwietnia 2018, 15:58

Oczywiście, a niektóre nawet zostały zestrzelone ze starożytnych proc.

Krzysztof K.
sobota, 14 kwietnia 2018, 15:21

Mam pytanie,ktore nasunelo mi się jako studentowi W.S.B.: Dlaczego ONZ nie wysłało niezależnej komisji, która potwierdziłaby fakt dokonania ataku chemicznego przez siły Asada?

suawek
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:56

Rosja zablokowała

anda
niedziela, 15 kwietnia 2018, 01:22

komisja przyjechała do Syrii i pracuje

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:31

Do Syrii przyjechała nie komisja ONZ mająca przeprowadzić śledztwo bo Rosja ja zablokowała bo nie skończyli jeszcze fabrykowania dowodów i ich podkładania ale komisja OPCW mająca jedynie stwierdzic sam fakt uzycia broni chemicznej wiec daruj sobie kłąmstwa.

Kkk
sobota, 14 kwietnia 2018, 22:14

Rosja zablokowała:)

bender
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:28

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz zresztą...

Szymon
sobota, 14 kwietnia 2018, 21:55

No Rosja ma prawo weta

Łukasz
sobota, 14 kwietnia 2018, 21:55

Rosja zawetowała w ONZ wszczęcie dochodzenia, w związku z czym ONZ przeprowadziło żadnych badań.

Paweł
sobota, 14 kwietnia 2018, 15:15

Tych bredni nie da się czytać . Są filmy ukazujące jak rakiety wybuchają po uderzeniu w cel. A Rosjanie dalej swoje.

Kazik
niedziela, 15 kwietnia 2018, 01:45

No przecież wszystkich nie przechwycili i one dotarły do celu... Tak trudno myślenie włączyć?

bender
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:27

Żeby być dokładnym to żadnej nie przechwycili.

Mohylew 1581
sobota, 14 kwietnia 2018, 14:53

Zestrzelili chyba an-2.

Davien
sobota, 14 kwietnia 2018, 14:24

Jak zwykle przechwycono wiekszośc pocisków, tylko zadnych dowodów na to nie pokazano. Czyżby jak w Szajrat gdzie wbrew propagandzie w cel trafiły wszystkie p[ociski:)

anda
niedziela, 15 kwietnia 2018, 00:10

A pokaż dowody że coś zniszczono, oprócz pustych hal. To, że była to ustawka to każdy polityk potwierdzi, USA zabrnęło za daleko i musiało coś zrobić, co ugrał Putin to się dowiemy ale później a najważniejsze, że nikt prawdopodobnie nie zginął. A co do Szajrat to ostatnio w TV nawet nasi spece powiedzieli, że do Szajrat doleciało niewiele pocisków, a te które doleciały nie spowodowały większych szkód oprócz paru dziur - no jak to usłyszałem to z rażenia mało się nie udławiłem.

jacor
niedziela, 15 kwietnia 2018, 14:06

Każdy zdrowo myślący człowiek zastanawia się nad tym czy to nie ustawka bo dość dziwnie to wszystko wygląda ale forumowi spece chcieli by wojny chyba najlepiej światowej .

Waste
sobota, 14 kwietnia 2018, 22:33

Jak zwykle wszystkie pociski trafiły w cel, tylko żadnych dowodów na to nie pokazano. Czyżby jak w Szajrat gdzie wbrew propagandzie te pociski, które trafiły, nie wyrządziły żadnych dramatycznych szkód?

Davien
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 17:13

Panie Waste baza Szajrat została prawie całkowicie zniszczona poza pasem startowym który ocalał jedynie dlatego że nikt w niego nie celował. A co do propagandy to zapraszam do obejrzenia zdjeć tej bazy po ataku ( żródło ISI) tylko zebys się nie załamał.

yaro
sobota, 14 kwietnia 2018, 22:32

dowodów na trafienie 103 pocisków w cele tez nie pokazano ...

Wania
niedziela, 15 kwietnia 2018, 22:51

Są zdjęcia celów przed i po. Doszczętnie zniszczone. Rosyjskiej propagandzie nie ma co ufać.

Davien
niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:37

Całkowicie znoszczone trzy cele mówią same za siebie wiec....

Jaś
sobota, 14 kwietnia 2018, 14:18

Rosyjskie raporty na temat \"zestrzeleń\" są dokładnie tak samo wiarygodne, jak wyniki ich ostatnich wyborów.

Gts
niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:49

Nie tylko ostatnich. Nawet te ich filmiki z roznych konfliktow pokazuaj samych aktorow grajacych role poszkodowanych ktorzy pragna zyc w pokojowej Rosji.

Polanski
sobota, 14 kwietnia 2018, 14:16

Ciekawe, że odgrażali się zestrzeleniem wszystkich pocisków niezależnie od tego w kogo będą wycelowane. Assad mógłby się pochwalić taką skutecznością w stosunku do Izraela. Na razie daleko do tego. Czyżby Żydzi mieli lepszą broń niż Amerykanie i Francuzi?

Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama