Rosja: Podwodny pojazd „Biestier-1” w służbie [Foto]

7 lutego 2016, 10:40
fot. mil.ru
fot. mil.ru
fot. mil.ru
fot. mil.ru

Do 79. okrętowego zespołu awaryjno – ratowniczego rosyjskiej Floty Oceanu Spokojnego wprowadzono nowy pojazd podwodny „Biestier-1”.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że 1 lutego br. na okręt „Ałagez” dostarczono głębokowodny pojazd ratowniczy AS-40 „Biestier-1” (projektu 18721). Na okręt przybyła również cała obsługa składająca się z 6 marynarzy, którzy wcześniej przeszli odpowiednie przeszkolenie na okręcie ratowniczym Floty Bałtyckiej „SS-750”.

Statek „Ałagez” będzie tymczasową bazą dla „Biestier-1” do momentu dostarczenia do Floty Pacyfiku docelowego „okrętu-matki” „Igor Biełousow”. Dopiero wtedy będzie można wykorzystać w pełni możliwości pojazdu - schodzącego nawet na głębokość 700 m.

Pojazd podwodny "Biestier-1" był szerzej opisywany na łamach Defence24.pl.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
mar.petrow
niedziela, 7 lutego 2016, 23:30

zanurzy się raz.. :)

olo
niedziela, 7 lutego 2016, 16:12

Jak kiedyś mieli masę OP to nie mieli zabawek a jak teraz mają 3 na krzyż OP to zrobili sobie zabawkę.

Tomasz Stelmach
niedziela, 7 lutego 2016, 23:04

Czyżby ludzkie życie tak niewiele dla ciebie znaczyło? Ten pojazd na ratować ludzi z uszkodzonych okrętów podwodnych. Podejrzewam ze nie tylko ludzi ale i urządzenia szyfrujące, kody itd. Wyszkolenie załogi OP jest drogie a ich umiejętności unikalne jak umiejętności pilotów czy żołnierzy jednostek specjalnych. Poza tym sama świadomość marynarzy OP, że jeśli ich okręt zostanie uszkodzony i zatopiony, to będą mieli szansę przeżyć i się uratować jest dla nich bardzo ważna.

Tweets Defence24