Rosja: Ogłoszono zwycięzcę w wyścigu gąsienicowych maszyn inżynieryjnych

10 lipca 2016, 09:03
Rosyjskie siły zbrojne zorganizowały wyścig maszyn inżynieryjnych BAT. Fot. www.mil.ru

Rosjanie wybrali ekipę, która będzie reprezentowała rosyjskie siły zbrojne podczas międzynarodowych zawodów wojsk inżynieryjnych „Inżyniernaja formuła”.

Z wielką powagą rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o zakończeniu odbywających się w całej Rosji eliminacji do zawodów wojsk inżynieryjnych „Inżyniernaja formuła”, które będą się odbywały w ramach międzynarodowej olimpiady wojskowej „Armiejskije mieźdunarodnyje igry-2016”. W tym celu zorganizowano nawet wyścigi gąsienicowych pojazdów do kopania rowów.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem pierwsze miejsce zostało podzielone pomiędzy zespołem ze 187. regionalnego centrum szkoleniowego wojsk inżynieryjnych rosyjskich sił zbrojnych (MRUC) z Obwodu Wołgogradzkiego oraz reprezentacją Wschodniego Okręgu Wojskowego (WOW). Obie ekipy uzyskały wynik 36 minut 11 sekund. Trzecie miejsce zajęła grupa wydzielona przez Południowy Okręg Wojskowy (POW) z czasem 39 minut 17 sekund.

Wyszczególniono również najlepsze załogi w poszczególnych kategoriach. W wyścigu gąsienicowych maszyn do kopania rowów MDK-3 zwyciężyła załoga ze 187. MRUC. Konkurs maszyn gąsienicowych do wykonywania przejść drogowych BAP-2 wygrali saperzy z WOW. Ścigając się na gąsienicowych maszynach inżynieryjnych najlepsi byli żołnierze z WOW, natomiast w przeprawie przez rzekę na transporterach pływających PTS-2 dominowali marynarze z Floty Północnej.

Ostatecznie zadecydowano, że rosyjskie siły zbrojne będą reprezentowane przez ekipę przygotowaną przez Wschodni Okręg Wojskowy.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
45
wtorek, 12 lipca 2016, 20:58

Ruscy to mają pomysły.Oglądalem na yt pojedynek T-34/85 z T-90.Był remis 4:4.Autorzy tak dobrali konkurencje że dali szansę dziadkowi.Najlepsze było to że komentator tłumaczyl dlaczego wygrał dany czołg.Oczywiście strzelania nie było.Jedną z konkurencji była szybkość wręczenia bukietu kwiatów dziewczynie stojącej z boku czołgu Wygrała34 bo jak uruchomiła silnik od razu zadziałał mechanizm obrotu wieży 90-tka straciła prawie minutę na auto test elektroniki zanim mogli właczyc mechanizm obrotu.Fajna zabawa takie coś przydało by się robić MON-owi.Koszt tego niejest duży,tylko pomysł i zabawa fajna.

Tweets Defence24