Reklama
Reklama

Rheinmetall z kontraktem na amunicję i systemy saperskie. Klient - nieujawniony

31 marca 2017, 14:50
Amunicja Rheinmetall Sabak
Fot. J. Sabak/Defence24.pl

Spółka Rheinmetall Denel Munition of South Africa, otrzymała zamówienie związane z dostarczeniem systemów rozminowania oraz amunicji od nieujawnionego klienta zagranicznego. Łączna wartość umów jest szacowana na ponad 90 milionów euro.

W marcu Rheinmetall Denel Munition of South Africa otrzymał zamówienie na dwa systemy rozminowania Plofadder 160AT MkII oraz towarzyszące mu urządzenia przeznaczone do szkolenia i amunicję o łącznej wartości ponad 28 milionów euro.

Jego działanie opiera się na wykorzystaniu rakietowych ładunków wydłużonych, których użycie tworzy podobną do drabinki strefę rozminowania, która może pokryć obszar zajmowany przez pole minowe w pasie o długości 160-metrów i szerokości dziewięciu metrów. Może on oddziaływać na miny położone na głębokości do 30 cm. Jest montowany na pojeździe Casspir tworząc Plofadder Mine Clearing System. 

Kolejny kontrakt, tym razem dotyczący dostaw amunicji zostanie ogłoszony w drugim kwartale 2017 roku. Jego wartość wyniesie około 65 milionów euro. Rheinmetall podkreśla, że cały czas rozwija ofertę amunicji różnych typów - np. do armat czołgowych, artyleryjskiej, ale też do armat szybkostrzelnych i granatników. Oferta spółki obejmuje również systemy amunicji programowalnej.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
dreamerrr
piątek, 31 marca 2017, 21:31

A ja chcialbym, aby taka amunicja byla produkowana u nas i sprzedawana na caly swiat

yura
sobota, 1 kwietnia 2017, 04:43

Denel to powinien byc przykład dla naszych "orłów" przemysłu obronnego. Czarni potrafią, przynajmniej nie zmarnowali do tej pory zbudowanego przez poprzedników potencjału.

Zbulwersowany podatnik
piątek, 31 marca 2017, 18:21

Chciałbym aby ta amunicja została zamówiona przez nasz MON... Eh marzenia.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama