Repetowicz: Iran działa racjonalnie, ale zestrzelenie ukraińskiego samolotu to kompromitacja [SKANER Defence24]

28 stycznia 2020, 12:14

Witold Repetowicz ekspert w zakresie Bliskiego Wschodu, w programie SKANER Defence24 charakteryzuje politykę Iranu w świetle ostatnich wydarzeń, w tym śmierci gen. Kasama Sulejmaniego. 

Witold Repetowicz ekspert w zakresie Bliskiego Wschodu, w rozmowie Skanera Defence24 charakteryzuje politykę Iranu w świetle ostatnich wydarzeń, w tym śmierci gen. Kasama Sulejmaniego. Jego zdaniem Teheran reaguje proporcjonalnie na wymierzane mu ciosy, nie jest też „czarnym charakterem” jak często opisują go zachodnie media.

Zdaniem Witolda Repetowicza Iran nie jest państwem szalonym czy nieobliczalnym. Jak powiedział „gdyby ajatollahowie chcieli zasypać Bliski Wschód rakietami to już by to zrobili”. Dodaje, że udowodnił to m.in. odwetowy ostrzał baz amerykańskich w Iraku, w którym Iran pokazał jednak, że ma spore możliwości. Z kolei zestrzelenie ukraińskiego samolotu - będące kompromitacją strony irańskiej - określił jako efekt niekompetencji i braku kooperacji Gwardii Republikańskiej, a nie szaleństwa.

Repetowicz podkreślił, że nie można porównywać Sulejmaniego do Osamy ibn Ladina czy Abu Bakra al-Bagdadiego, a jego sylwetka została przedstawiona w zachodnich mediach karykaturalnie.

To porównanie jest całkowicie błędne. Tamci dwaj to byli terroryści, natomiast celem Sulejmaniego nie było robienie zamachów na jarmarkach bożonarodzeniowych czy wbijanie się samolotem w Word Trade Center, to nie był ten modus operandi. Z drugiej strony Bagdadi czy ibn Ladin nie spotykali się z głowami państw, z politykami. Po śmierci ibn Ladina czy Bagdadiego żadne państwa nie składały oficjalnych kondolencji, a tu uczynił to nawet członek NATO czyli Turcja.

Witold Repetowicz

Repetowicz przypomniał, że Sulejmani był nie tylko wojskowym, ale też „sprawnym dyplomatą i brokerem wielu układów na Bliskim Wschodzie”. Wymienił tu m.in. doprowadzenie do porozumienia między Bagdadem a Kurdami, którzy wiele mu w ten sposób zawdzięczali. Metoda jaką Amerykanie pozbyli się Sulejmaniego określił jako bardzo niebezpieczny sposób działania, ponieważ „inne podmioty choćby Rosja też mogą powołać się w przyszłości na ten casus”.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 63
Judta
wtorek, 4 lutego 2020, 15:38

Ujawnione przez Ukrainę nagrania mogą potwierdzać domysły że zestrzelenie pasażera było celowe... I cały misterny plan j....noł... To jest już bandyckie..

yaro
sobota, 1 lutego 2020, 10:40

Klęska Saudyjczyków i Hadistów w Marib. Husyci z pewnością rozpoczęli rok głośnym zwycięstwem w Marib, gdzie koalicja pod wodzą USA poniosła ciężkie straty w ludziach i sprzęcie, a husyci uwolnili 2500 kilometrów kraju. Według oficjalnego oświadczenia husytów przejęto lub zniszczono do 400 sztuk sprzętu - czołgów, wozów piechoty, wozów piechoty pancernej, MLRS i różnych dział. Straty zabitych, rannych i więźniów Hadistów i Saudyjczyków sięgają 3500 osób. Kilka brygad faktycznie straciło skuteczność bojową z powodu dezorganizacji spowodowanej stratami lotniczymi i materiałowymi. Wydawałoby się, że haniebna porażka w Najran była trudna do wykonania, ale Saudyjczycy i Hadiści ją ponieśli. Warto również zauważyć, że Arabia Saudyjska, próbując powstrzymać katastrofę, zbombardowała wycofujących się Hadistów podczas nalotów, co spotęgowało panikę.

yaro
sobota, 1 lutego 2020, 08:30

Saudyjczycy i spółka w najnowszej ofensywie Huti stracili lekko licząc jakieś 60 pojazdów, w tym czołgów i wozów bojowych, piękny amerykański sprzęt rozstrzelany przez armię jeżdżącą na rozlatujących się Toyotach. Taki fakty pokazują tylko, jak głęboko sprzęt made in USA jest przereklamowany.

yaro
czwartek, 30 stycznia 2020, 08:03

Z innych ważnych informacji, koalicja pod wodzą USA dostaje bęcki w Jemenie i to konkretne: "W centrum Jemenu prosaudyjski front całkowicie się załamał. W ciągu ostatniego tygodnia, w wyniku kontrofensywy, husyci zajęli obszar 2500 kilometrów kwadratowych w trzech prowincjach (zaznaczonych na zielono na mapie). W rzeczywistości rząd Mansour Hadi w ciągu tygodnia stracił obszary, których zajęcie zajęło im 5 lat. Gubernator prowincji Al-Jawf opowiedział się także po stronie husytów. Stolica tej prowincji, miasto Al-Hazm, jest prawie otoczone i może zostać zdobyte w każdej chwili.

hermanaryk
piątek, 31 stycznia 2020, 19:05

Husyci? Pamiętam, pamiętam - z wojen z krzyżakami. A jak tam ich wozy taborowe? :)

tadeusz100
środa, 29 stycznia 2020, 22:04

Jak by na to nie patrzeć to mamy do czynienia z terroryzmem państwowym i to na świecie będzie się powtarzać.

yaro
środa, 29 stycznia 2020, 21:31

Z jeszcze nowszych informacji --- trwa ucieczka islamistów z Sarakib, prawdopodobnie SAA jest już nicałe 4 km od miasta. Twitty islamistów informują o zajętych przez armię rządową osadach, a SAA jeszcze tego nie potwierdziła. Terroryści zaczęli wykorzystywać dzieci co świadczy o ich upadku i upadku ich morale. HTS pada, wystarczyło pozwolić Asadowi tylko działać a skutki już widać. Erdogan zarzuca Rosji zerwanie umowy z Astanu. No coś się wydarzyło o czym jeszcze nie wiemy, wczoraj w nocy Turkmeni chcieli się przebić do Idlib konwojem z ciężkim sprzętem, jakieś nieznane samoloty zrobiły z nim porządek, było wielu zabitych i konwój zawrócił, a dziś takie wieści. Czekamy na rozwój wypadków ....

Robert
środa, 29 stycznia 2020, 23:51

Też czekam z niepokojem. Na filmach agencji SANA i Ruptly widać opustoszałe miasteczka. Być może na każdym rogu będzie portret Asada, ale jako Polaka bardziej mnie martwi, czy Turcja wytrzyma ten napływ uchodźców, czy też zaleją oni Europę. W sumie, jak bym był Rosjaninem też bym się cieszył, że Europa w tym Polska będzie miała kolejne problemy. Ale jestem Polakiem, więc nie bardzo się cieszę z kolejnej fali syryjskich uchodźców.

yaro
środa, 29 stycznia 2020, 21:21

Wg. doniesień Syryjczycy zdobyli Maarr Dibsi, 8km na południe od Sarakib, a według najświeższych, jeszcze niepotwierdzonych są już 3,5km na południe od miasta, z którego islamiści mają uciekać. Jeśli to wszystko prawda, to przy tym tempie do rana w Sarakib portrety Baszara będą na każdym rogu. ---- Sułtan Erdogan właśnie lekko pokłócił się z Rosją, że zezwoliła na tę ofensywę. Na twicie jest piękne video z ataku 120 pocisków grad. Coś Turcy Ruskim podpadli bo tempo SAA jak w operacji Bargation na Białorusi. Bawo Asad!

Judta
środa, 29 stycznia 2020, 20:04

Pan Witold jest stronniczy w temacie Iranu, proszę prześledzić wpisy np na Twitterze w sytuacjach kryzysowych jakie są u Pana Witolda. Zabicie gen Sulej itd.. Mam wrażenie że nie jest obiektywny. Może taki być oczywiście ale to on kreuje też info..

yaro
środa, 29 stycznia 2020, 21:36

100% ale to już nic nie pomoże, Pan Witold zapewne obecnie śledzi rozwój wypadków w Syryjskiej prowincji Idlib -- bo właśnie SAA pogrąża bandytów z HTS i całe proroctwa Pana Repetowicza o Syrii biorą właśnie w łeb. Znów Rosjanie wykonali woltę i pomogli przygotować SAA ofensywę która jeśli się zakończy ustawi Syrie w innej rzeczywistości. Poczekamy jeszcze jak potem Rosjanie podstawią nogę tej bandzie z USA co okrada syryjskie złoża ropy naftowej w Dej as Zor a tak się stanie bo już było 5 incydentów z Rosjanami, na razie Rosjanie odpuścili eskalację bo już było tak, że jeden Ka-52 i jeden bojowy Mi-8 wisiały nad amerykańska blokada drogi.

Davien
czwartek, 30 stycznia 2020, 01:23

Yaro co do HTS to akurat całkowita zgoda ze ich gonia bo to terrorysci ale akurat z siłami USA na polach naftowych to zabawa byłaby zupełnie inna i zapewne byłaby powtórka z Wagnerowców ale tym razem bez pytania czy sa tam rosyjscy żołnierze.

pytajnik
czwartek, 30 stycznia 2020, 08:52

Davien powiedz tu nam na forum --- kto zaopatrywał HTS w broń ?

Davien
piątek, 31 stycznia 2020, 02:12

HTS to najprawdopodobniej Rosja( Kornety-M) a co?

pytajnik
piątek, 31 stycznia 2020, 16:08

Ha ha tam nie .a kornetów tylko sam sprzęt z USA ... HTS i Rosją Davien jak zwykle parodysta ....

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 22:03

Doprawdy??No popatrz a dowody mówia inaczej ale jak widac dalej dla ciebie to czarna magia:)

Yugol
środa, 5 lutego 2020, 19:30

A widziałeś dowód na TVP jak pewien hydraulik z USA rozpoznał swojego skradzonego pickupa na tv wiadomościach. W rękach ISILowców nawet reklamy na drzwiach nie usunięto i pewnie Rosjanie go ukradli i wspomogli opozycję co???

yaro
czwartek, 30 stycznia 2020, 08:31

Niech USA wraca do domciu a Asad raz dwa sobie tam poradzi i to bez większego rozlewu krwi ....

Davien
piątek, 31 stycznia 2020, 02:13

Taak, tak jak radził sobie w Aleppo czy Doumie mordujac razem z Rosja tysiące cywilów??

Palmel
środa, 29 stycznia 2020, 13:49

a zestrzelenie Irańskiego samolotu w 1988 a przez Ukrainę w 1999 czy 2000 roku nad Krymem to chwalebne czyny

Wojciech
środa, 29 stycznia 2020, 02:59

Panie Repetowicz, czy pan jesteś niewidomy? Widział pan tras jaką leciał zestrzelony ukraiński samolot czy tylko powtarza pan bajki? Ten samolot po włączeniu autopilota SKRĘCIŁ na północ od miejscowości Parand w kierunku jednostki obrony przeciwlotniczej o dobre 10-12 stopni. Nie poleciał prosto na południe od Parand jak lataja wszystkie samoloty tylko na północ. Ten samolot został WYSTAWIONY żeby go Irańczycy zestrzelili bo o to właśnie chodziło.

bender
środa, 29 stycznia 2020, 10:20

Ciekawa sprawa: za każdym razem, jak rosyjska rakieta strąci pasażera, to ZAWSZE jest to wynik prowokacji. Na Sachalinie - prowokacja, na Ukrainie - prowokacja, no i teraz w Iranie znów wraża prowokacja? Jeśli strącenie było wypadkiem, to na pierwszy rzut oka widać brak zintegrowanego systemu OPL. Samolot startuje z niedalekiego lotniska, ruch lotniczy nad Iranem duży nie jest, a nadal dla miejscowego dowódcy wyrzutni Torów pojawienie się pasażera było zaskoczeniem.

JSM
środa, 29 stycznia 2020, 18:31

Pojawienie sie pasażera tam gdzie on nie ma prawa sie znajdować ZAWSZE będzie problemem dla dowódcy baterii przeciwlotniczej w sytuacji kiedy jego jednostka jest postawiona w stan najwyższej gotowości. Co do tego, że lot 752 NIE LECIAŁ swoim korytarzem powietrznym nie ma żadnej dyskusji. Widzi to każdy kto obejrzy zapis tego lotu i porówna z innymi lotami. Również z tymi do Kijowa. Różnica nie jest na pierwszy rzut oka znacząca ale w rzeczywistości jest to bardzo wyraźne zejście z kursu, które w żaden sposób nie może się przytrafić "przez przypadek". Po włączeniu autopilota samolot leci "jak po sznurku" z dokładnościa do 100 metrów a nie 25 KILOMETRÓW!

bender
czwartek, 30 stycznia 2020, 20:28

Codziennie pomiędzy 5 a 7 rano jest jakieś 10 lotów z tego lotniska. Normalnie można oszaleć od nadmiaru ruchu na radarze.

Wojciech
środa, 29 stycznia 2020, 18:18

Nic nie było przypadkiem. Przeczytaj jeszcze raz, postaraj się zrozumieć i popatrz na mapę tego lotu. I porównaj z tym jak latały i lataja inne samoloty z tego lotniska. Wszystko jest dostępne w sieci, choćby na FR24. Sam zobaczysz, że ten samolot NIE LECIAŁ korytarzem prosto tak jak wszystkie samoloty tylko skręcił. I nie skręcił w lewo tylko w prawo, prosto w kierunku gdzie jest jednostka obrony przeciwlotniczej.

Robert
środa, 29 stycznia 2020, 09:27

Po co tak nerwowo. Wystarczy spojrzeć na trasy innych samolotów, które lecą w kierunku Ukrainy, Rosji w każdym razie na NW. Wszystkie one po starcie skręcają w prawo. Samoloty lecące do Moskwy czy Baku przelatuję nad Parand lub na północ od Parand. To że ten lot był jakiś wyjątkowy to ruska bajka. Zamiast powtarzać bzdury za sputnikiem wystarczy zobaczać na fl24 jak latają inne samoloty w tym kierunku. Na przykład lot W584 IKA-VKO. Oczywiście są jeszcze bajki o włamaniu do transpodera, ale przecież lot był i jest na fl24. A już pisanie o przeprogramowaniu interrogatora to już zupełne science fiction. Bo zwyczajnie interrogatora samolot cywilny nie ma.

Wojciech
środa, 29 stycznia 2020, 18:20

Kłamiesz. W584 IKA-VKO omija Parand OD POŁUDNIA, panie agencie wpływu.

Robert
środa, 29 stycznia 2020, 23:43

Człowieku, obejrzyj sobie kilka lotów wstecz i nie wypisuj głupot.28.1.2020 leciał na południe od Parand, ale 26.1.2020 leciał na północ od Parand a 23.1.202 dokładnie nad osiedlem Parand. Żeby można było wklejać obrazki to bym Ci wkleił. A samoloty lecące do Baku skręcają w prawo praktycznie tuż po zejściu z pasa startowego. Jeśli przeanalizujesz ze dwadzieścia lotów to zobaczysz, że latają na wszystkie sposoby i jakoś nikt ich nie zestrzelił. Wiem, że dużo prościej jest ubliżać niż się pomyśleć i sprawdzić, ale spróbuj. A poza tym nie wiem czyim agentem wpływu miałbym być.

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 22:06

Robert, do tego wyciekło że Iran od samego poczatku wiedział o zestzreleniu Boeinga bo cała akcje widział pilot iranskiego pasazera a wieża kontroli wielokrotnie wywoływała B-737. Wyciekły nagrania i Iranczyków szlag trafia.

hym108
środa, 29 stycznia 2020, 00:11

W Polsce obiektwana wiedza nie jest prawie mozliwa na temat Iranu, odkad jestemsy w orbicie USa

asd
wtorek, 28 stycznia 2020, 17:12

Przecież amerykanie przyznali się że wzłamali transponder samolotu pasażerskiego , żeby ten "przedstawił" się jako wróg.

bender
środa, 29 stycznia 2020, 10:10

To jest tak głupie, że aż zabawne. Oczywiście nie masz pojęcia o czym piszesz.

?
wtorek, 28 stycznia 2020, 22:54

Kiedy i gdzie? Jakieś źródło?

klerykał
wtorek, 28 stycznia 2020, 22:04

w jaki sposób można "wzłamać" transponder samolotu pasażerskiego żeby przedstawił się jako wróg? Które linie lotnicze są "wrogie"? Wiesz ty dziecko co to transponder?

AWU
wtorek, 28 stycznia 2020, 17:00

„inne podmioty choćby Rosja też mogą powołać się w przyszłości na ten casus”. Z całym szacunkiem, morderstwa organizowane przez Rosję z użyciem polonu czy nowiczoka raczej pozbawiają Kreml moralnego prawa wypowiedzi. Główna różnica Amerykanie wyeliminowali Sulejmaniego otwarcie natomiast Rosjanie będą kłamać i zaprzeczać do upadłego.

Smuteczek
wtorek, 28 stycznia 2020, 19:10

Problem polega na tym ze Rosja mimo wszystko ale wypiera sie takich sztuczek. Wiemy ze je stosuje ale nie przyznaje sie. Wujo Sam oficjalnie przed kamerami przyznaje ze to on i ze tak jest dobrze. Nastepnym razem Rosja wiec nieb edzie musiała stosowac polonu ale odpali rakiete i pozniej powie w telewizji ze zlikwidowała sciganego od dawna terroryste. Co z tego ze za granica

bender
środa, 29 stycznia 2020, 10:09

Nie jestem zdziwiony, że usprawiedliwiasz rosyjskie trucicielstwo materiałami radioaktywnymi. Za to zdumiewa mnie, że nie pamiętasz, że przecież odpalają rakiety w Syrii, tylko ze skutkiem takim sobie. W sensie propagandowo ładnie wygląda jak startują, ale potem słabo z trafieniami. Dlatego głównie zrzucają niekierowane bomby i jakoś zawsze uda im się trafić szpital lub szkołę. Natomiast Mr. Sulejmani dostał pocisk z drona samemu będąc za granicą. Myślisz, że co on robił w Bagdadzie? Kupował daktyle?

to już kwestia czasu
środa, 29 stycznia 2020, 14:06

Sulejmani był w Iraku na zaproszenie irackich władz i miał się spotkać m. in. z irackim premierem-co to na amerykańską prowincję nie docierają wiadomości?. Ale głowa do góry "bender". W Syrii idzie dobrze, ofensywa SAA wspierana przez rosyjskie samoloty idzie jak z nut. Codziennie terroryści z dawnej Al-Kaidy tracą teren. Dalej w tym tempie to a początkiem lata już ślad po nich nie zostanie i przyjdzie czas na wyproszenie wojsk okupacyjnych USA, które zabezpieczają wydobycie ropy .

Davien
czwartek, 30 stycznia 2020, 01:27

No popatrz ale to przeciez niedawno w Idlib amerykańskei pociski odparowały dowódzców jednej z grup Al Nusry:) Az Rosjanie podniesli krzyk jakby to w Hmiejmin trafili:) A akurat al Nusrze to Rosjanie dostarczali najnowsze pociski Kornet-M co ładnei wyszło własnei w Idlib:) Ale dobrze ze w końcu sie wzieli za terrorystów a nie za zabijanie cywili i bombardowanie szkół i szpitai jak robili to do tej pory.

yaro
sobota, 1 lutego 2020, 08:33

odparowały swoich bo gdyby ich złapał Asad czy Rosjanie to cała prawda o ISIS i pomocy tym bydlakom przez USA wyszła by na jaw, a tak odstrzelili własne "dzieci" i pozamiatali niewygodne fakty.

Davien
poniedziałek, 3 lutego 2020, 22:07

Yaro, ale to przeciez nie USA ale Rosja wrzeszczała na cały swiat, ze jak to,nikt ich nie uprzedził, jak, atak itp:)) Jak widac fakt skasowania doradców ze Specnazu zabolał:)

rycky
środa, 29 stycznia 2020, 12:00

USA nigdy nikogo nie zamordowała, CIA nigdy żadnego puczu nie zorganizowała, nigdy żadnego naukowca, inżyniera czy polityka nie pasującego USA. Jedni warci drugich. Wypadek generała, jednego z najlepszych naszych naukowców o ile dobrze pamietam szefa naszego programu nuklearnego to także był "zwykły wypadek komunikacyjny". Tak sie temperuje "przyjaciół" i pokazuje ich miejsce w szeregu. Co zatem robi sie z wrogami? Sulejmani był oficjalnie w państwie trzecim. Teraz faktycznie może się zacząć era polowania bez ograniczeń. USA przekroczyło tym zamachem granice do tej pory nieprzekaraczalną.

Davien
czwartek, 30 stycznia 2020, 01:30

Rycku, zanim Sulejmani zginał w towarzystwie znanego wysokiej rangi terrorysty z hezbollahu i pzywódcy własnej bojówki co atakowała Amerykanów to zdąrzył juz przygotowac atak w którym zginał obywaltel USa, zdarzyłkierowac atakiem na ambasadę wiec daruj sobie.

CdM
piątek, 31 stycznia 2020, 12:13

W towarzystwie przywódcy formacji będącej oficjalnie częścią armii irackiej, na terenie w kraju, w którym Amerykanie przebywają na zaproszenie jego rządu... przy okazji zginęło jeszcze kilka osób, których jedyną winą była np. praca jako kierowca... ale to bez znaczenia, prawda, oczywiście zupełnie inaczej by było, gdyby to by byli obywatele USA... to są te standardy, które mają skłaniać świat do American Way? Demokracji, praw człowieka itd? Ja jestem przyjacielem USA. Życzę im dobrze, uważam, że generalnie to USA stworzyło pewien ład, jasne, daleki od doskonałości, ale w którym kilka pokoleń na Zachodzie żyło w dobrobycie i względnym pokoju; ład do którego niedawno sami dołączyliśmy, i wiemy jak wyglądają alternatywy. Dlatego smutno mi patrzeć na to, co teraz się dzieje.

Davien
niedziela, 2 lutego 2020, 01:43

Panie CdM, wiec twierdzi pan ze armia iracka wypowiedziała USA wojnę atakując nieco wczesneij bazę amerykańska i napadając na ambasade USA?? To jak to w końcu było, moze się zdecyduj? Aha, po smeirci Sulejmaniego Iran nie zaatakował USa ale odpalił pociski w IRACKIE bazy wojskowe al Asad i Erbil. Aha panei CdM wiec co tam robił traktowany jak dobry przyjaciel jeden z najwyzszych ranga terrorystów z hezbollahu?

dfdsfdsgfds
środa, 29 stycznia 2020, 09:17

Mataczysz, gdy tym czasem sprawa tutaj jest bardzo prosta. Wcześniej został zabity amerykański biznesmen. Ameryka, zawsze twierdziła, że nie wolno zabijać Amerykanów i że w takim przypadku będzie odpowiedź. Jeśli chodzi o Rosję nie zabijała (w sprawie ich agentów w Wielkiej Brytanii) obcych tylko swoich, gdyby zabijała obcych musiała by się liczyć z odpowiedzią, podobnie na odwrót - to są znane rzeczy w polityce.

Milutki
wtorek, 28 stycznia 2020, 16:17

Turcja jako jedyny członek NATO graniczy z Iranem i relacje Turcji z Iranem są inne niż reszty NATO, muszą być inne bo to sąsiedztwo istniało przed Paktem Północnoatlantyckim i będzie istnieć po nim, USA w przyszłości mogą wyjechać z Bliskiego Wschodu a oba kraje zostaną ze sobą . Turcja jako jeden z niewielu krajów rozmawia po przyjacielsku zarówno z Iranem jak i USA, takie relacje stabilizują region. Turcja jest też dzięki temu wiarygodnym krajem, ma swoją politykę i nie będzie iść bezkrytycznie za wolą USA która jest ostatnio nieprzewidywalna i kapryśna.

yaro
wtorek, 28 stycznia 2020, 14:10

Zgadza się działa racjonalnie, oficer który zestrzelił ten samolot jest w więzieniu, oficer który zestrzelił cywilny samolot Irański podczas ćwiczeń w zatoce dostał medal .... USA do dziś nie przeprosiło Iranu za ten incydent ....

Davien
wtorek, 28 stycznia 2020, 21:40

Yaro, a czy wsadziliscie do wiezień załoge SB-2 która dla zabawy zestzreliła samolot pasazerski z Estonii, czy wsadziliscie tych co zestzrelili szwedzkiego DC-3 w 1952r i strzelali do próbujacych ratowac rozbitków swedzkich Catalin? Wsadziliscie do wiezień tych co zestrzelili KAL-007 czy ząłogę rosyjskeigo Buk-a co zestrzeliła MH-17?? A turecki pilot to trafił do więzienia jako podejrzany o udział w sfingowanym przez Erdogana zamachu wiec ...

rycky
środa, 29 stycznia 2020, 11:50

Co ma załoga jakiegoś sowieckiego samolotu i jej postepowanie do postepowania Iranu czy pstępowania USA wobec swych żołnierzy? Iran postepuje jak widać racjonalnie a USA nagrodziło piaratów czy terrorystów, jak zwał tak zwał, w każdym razie morderców . Sprawy KAL-007 na twym miejscu bym nie ruszał bo jak ci sie przypomni fakty to zrobisz z siebie i..... . Powiedz dlaczego nie przypomnisz wcześniejszych przygód koreańskich samolotów pasażerskich z naruszaniem przestrzni powietrznej ZSSR. KAL-007 to nie pierwszy ustrzelony taki koreański samolot. Jakoś koreańscy piloci lubili sie "gubić" w przestrzeni ZSRR i nie lubili reagować na ostrzeżenia.

Davien
czwartek, 30 stycznia 2020, 01:35

Rycku i znowu zmyslasz na potege:) Były dwa naruszenia przez maszyny koreańskei, oba zakończone atakiem na samolot, tyle ze w pierwszym przypadku akurat to był istotnie przypadek bo celowali koło skrzydła a trafił w nie i samolot dał rae wyladowac:) A KAL-007 został zestrelony z premedytacjamimo ze doskonale wiedzieli że to pasażerski B-747, do tego badanie czarnych skrzynek obaliło rosyjskei mity o celowym zboczeniu z kursu. A co do iranu to jak na razie nie wiadomo czy ukarali załoge tego TOR-a bo jakos dziwna cisza zapadła po tym wydarzeniu i przyznaniu się dowódcy strazników Rewolucji. Zestzrelenie Iran Air to tez przypadek,bo doszło do pomylenia maszyny z F-14 i za to nikt nie został nagrodzony ale za ratowanie fregaty Roberts i znacznei wczesniejsze działania. I USA sie przyznało a Rosja w sprawie MH-17 do tej pory kłamie i mataczy wiec daruj sobie.

yaro
czwartek, 30 stycznia 2020, 08:43

Rosja w sprawie MH-17 do tej pory kłamie i mataczy wiec daruj sobie. ---- do dzisiejszego dnia nie poinformowano rządu Malezji o wynikach śledztwa --- sam sobie daruj .... rząd Malezji oficjalnie wypowiedział się, że nie obwinia o to Rosji ...

Davien
piątek, 31 stycznia 2020, 02:16

Yaro i znowu kłamiesz na całego:) Rzad Malezji sie oficjalnie przyłaczył do procesu sadowego jaki Holandia wytoczyła Rosji wieć dawno takiej wtopy nie miałes:)

yaro
środa, 29 stycznia 2020, 09:24

Davien a może jeszcze wyciąg na tapetę zestrzelone samoloty z II WŚ i będzie pełny komplecik :D

Davien
czwartek, 30 stycznia 2020, 01:36

Yaro,a co zabolał fakt ze Rosjanie z premedytacja zestzrelili min 4-5 maszyn pasazerskich?

yaro
czwartek, 30 stycznia 2020, 08:44

Nie bo nawet gdyby to USA jest jeszcze gorsze ...

Davien
piątek, 31 stycznia 2020, 02:17

Doprawdy?? To moze podaj kiedy USA celowo i z premedytacja zestzreliwało maszyny pasazerskie ? No czekam.

Ignorant
wtorek, 28 stycznia 2020, 13:54

Bez przesady z ta kompromitacja. Po prostu ktos do spolki z kims innym przeprowadzil cyberatak probujac sprowokowac wielkoskalowy konflikt USA z Iranem.

Sternik
środa, 29 stycznia 2020, 03:02

To nie był cyberatak. Ten samolot miał specjalnie błędnie zaprogramowany autopilot żeby skręcił zaraz po starcie w kierunku baterii p-lot. To wystarczy, szczególnie kiedy cała obrona przeciwlotnicza jest postawiona w stan najwyższej gotowości. A teraz pytanie pomocnicze: ską wylecia ten samolot i gdzie mogli mu przeprogramować autopilot? I kto rządzi w tym kraju?

Ignorant
środa, 29 stycznia 2020, 13:29

To co napisales to polowa. Druga polowa po stronie OPL. Dlatego napisalem, ze to spolka.

SIG P365
środa, 29 stycznia 2020, 12:21

Lol, czy naprawdę trzeba ustawić nos samolotu dokładnie w kierunku celu aby odpalić harma czy jasma? Durne usprawiedliwienie...

Davien
środa, 29 stycznia 2020, 09:34

Sternik,może daruj sobie kłamstwa rosyjskiej propagandy i popros o nowy gotowiec:)

Sceptyk
wtorek, 28 stycznia 2020, 13:47

Nic dodać, nic ująć. Nareszcie krótko, treściwie i bez propagandowego zadęcia.

Tweets Defence24