Rekordowe targi zbrojeniowe MSPO 2018 [TIMELAPSE]

24 września 2018, 16:28
Defence24
Defence24

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce przeszedł w 2018 roku do historii jako wystawa, która zgromadziła 624 firmy z 31 krajów świata, w tym 328 firm z Polski. To wzrost w stosunku do edycji 2017. Kieleckie targi zbrojeniowe odwiedziły 53 delegacje z 46 państw. MSPO 2018 odwiedziło 34 106 gości z całego świata, w tym 16 000 towarzyszące im Dni Otwarte. Oprócz gościa honorowego – Prezydenta Andrzeja Dudy, który wizytował wystawę w Kielcach już po raz trzeci, wydarzenie odwiedzili także między innymi, Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej oraz Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
SOWA
środa, 26 września 2018, 16:09

Jak przemysł może być innowacyjny jeśli jest zaorywany przez polityków. Dobrym przykładem jest likwidacja PZL Wola. Jedna decyzja zaważyła na rozwoju wielu zakładów i opracowywanych technologii. Przecież nie sprzeda się czołgów nie mając własnych napędów bo ich zakup zagranicą jest nieopłacalny. Tak zakończono rozwój PT-91, systemów kierowania ogniem, WZT, pancerzy, systemów samoobrony i identyfikacji skażeń itd. Na nasze miejsce weszli Rosjanie,Ukraińcy, Serbowie, Francuzi i Żydzi. Dzisiaj mówiąc o modernizacji T-72 chce się płakać bo zamiast produkować będziemy kupować i składać sprzęt do czołgu który kiedyś produkowaliśmy.

Vvv
środa, 26 września 2018, 15:18

Stałe bazy kosztem zakupów są debilizmem i działaniem na szkodę własnego państwa. USA miało swoje wojska w Gruzji podczas rosyjskiego ataku i USA ewakulowal ich w pierwszej kolejności. USA wstrzymała coroczne manewry z Korea Południowa aby przypodobać się północy wiec płacenie Amerykanom kosztem waszego wojska jest głupota. W cenie tych baz możemy mieć realne zakupy których obecnie brak i nie będzie bo socjal trzeba płacić

gato
wtorek, 25 września 2018, 16:51

do @łuki I generalnie, z punktu widzenia szefa sztabu WP (byłego) miał rację. Oprócz ilości ważna jest w tym wypadku jakość. A ta była niespecjalna. Nie było żadnych rewelacji własnego przemysłu. Nie było istotnych umów na nowoczesne uzbrojenie dla naszej armii. Coś, co mogło być istotne, było marginalizowane (współpraca Cegielskiego z Koreańczykami przy ew. polonizacji czołgu K-2). Tegoroczne targi odzwierciedlały sytuację w polskim \"kompleksie obronnym\": brak innowacyjności własnego przemysłu i niechęć do podejmowania wiążących decyzji przez rozpolitykowanych decydentów MON-u i wojska. Co do baz, też w pewnym sensie miał rację, bo ich ew. ulokowanie na stałe w Polsce \"rozgrzeszy\" rząd z niepodejmowania decyzji o unowocześnianiu własnej armii. Już słychać, jak minister ON mówi, że ich powstanie to inwestycja w obronę kraju. A skoro tak to widzi, to z pewnością rząd będzie wolał dać kasę na te bazy, niż zamówić wreszcie nowoczesną amunicję, środki ppanc. czy okręty dla MW, bo w ten sposób łatwiej będzie przypodobać się wyborcom.

Piorun z defenderem (wybuchającym, rzecz jasna)
wtorek, 25 września 2018, 09:42

A ja siè obawiam, że MSPO zaczyna się powoli przegżewać.

łuki
poniedziałek, 24 września 2018, 19:37

Różański gadał, że nic tam nie było, natomiast stałe bazy USArmy są złe. Pozdrawiam

Tweets Defence24