Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PZL-Świdnik wspiera służbę zdrowia i utrzymuje procedury bezpieczeństwa

W hali produkcyjnej PZL-Świdnik w 2016 r. Fot. Maciej Szopa/Defence24
W hali produkcyjnej PZL-Świdnik w 2016 r. Fot. Maciej Szopa/Defence24

PZL-Świdnik podpisał umowę z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie w sprawie wsparcia lokalnego systemu opieki zdrowotnej, aby wspólnie stawić czoła pandemii wywołanej wirusem SARS CoV-2 - poinformował polski producent śmigłowców.

PZL-Świdnik, będący częścią Grupy Leonardo zawarł umowę z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie przekazując 200 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego i laboratoryjnego. Środki te zostaną wykorzystane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie na wyposażenie laboratorium analitycznego w specjalistyczny sprzęt i testy do automatycznej izolacji koronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe będzie zwiększenie liczby testów wykonywanych w kierunku wykrycia obecności SARS CoV-2 u osób z terenu Lubelszczyzny.

Firma już w drugiej dekadzie lutego wprowadziła zapobiegawcze środki ochrony pracowników wykorzystujące pierwsze doświadczenia z działań podjętych przez Leonardo we Włoszech i na innych obszarach geograficznych, tj. jeszcze w okresie poprzedzającym pierwszy zarejestrowany przypadek SARS CoV-2 w Polsce.

Od samego początku Leonardo nieprzerwanie prowadzi swoją działalność operacyjną na wszystkich obszarach geograficznych, podtrzymując niezbędne i strategiczne działania przemysłowe, które są również niezbędne, aby stawić czoła Covid-19 wszędzie na świecie, jednocześnie wdrażając odpowiednio dostosowane środki bezpieczeństwa. Podobnie PZL-Świdnik kontynuuje działania operacyjne, wprowadzając odpowiedni zakres środków bezpieczeństwa. Kierownictwo  monitoruje rozwój sytuacji w Polsce i dostosowuje warunki pracy, aby chronić pracowników podczas pandemii.

Środki przyjęte w zakładach PZL-Świdnik obejmują między innymi indywidualny pomiar temperatury przy wejściu głównym, zainstalowanie dozowników ze środkiem dezynfekującym w pomieszczeniach, większe obostrzenia i ograniczenia dostępu gości, zapewniono maski i rękawiczki pracownikom, wprowadzono wymóg zachowania minimalnej odległość 1,5 m między ludźmi, reorganizacja pracy , zmiany i przerwy na posiłki, podział na strefy w halach produkcyjnych, praca z domu, odpowiednio, tam gdzie jest to możliwe, internetowa usługa medyczna i możliwość zadawania pytań przez pracowników dotyczące SARS CoV-2 i pandemii.

Zarząd PZL-Świdnik współpracuje z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie i stale monitoruje sytuację w celu odpowiedniego dostosowania środków bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (5)

  1. Kkb888

    Zdjecie hala produkcyjna 2016r ... A teraz co tam robią, klocki Lego jak w FSO ? I to jest ta wolność, niezależność... Niedługo guziki do WP będą sprowadzane z USA no bo lepsze i tańsze niż nasze.

    1. Inspektor Łysiak

      Kompozytowe poszycie trochę różni sie od blach aluminiowych ciągniętych na młotka

    2. Orthodox

      Pytanie na poważnie. Czy po ewentualnym wyjściu Włochów że Świdnika, technologia, czy kompetencje zostaną w zakładzie?

  2. Swidniczaneczka

    Suppier certification program nie spelnia70% dostawców a taki helikopter to 300tys części System just in time powoduje dramatyczna obniżke stanów magazynowych i tutaj nie potrzeba tajemnego źródła Pozdrowienia od chłopaków

  3. yaro

    PZL Świdnik w maju wstrzyma produkcję m.in. dlatego, że podwykonawcy już nie pracują. Wiem z dobrego źródła bo tam pracowałem kilka lat.

  4. Perla Lubelska

    Szpital Bożego Jana to taki Szpital z Radomia BIDA PANIE

    1. Medicos

      Denominator to BRUD a bialko lgnie do boazerii i do elementów metalowch w windach Katastrofa w Radomiu A lokalne ZOZY POZAMYKANE ludzie nie maja dostępu do lekarza a spraw pilnych jest tysiące

  5. Gieniek z Gluska

    Zabraklo kasy na ZOZ w Świdniku?

Reklama