Lotnicze zakłady wspomagają służbę zdrowia

9 kwietnia 2020, 11:57
92702565_2984044571656321_5553827703720771584_n
Ratownicy medyczni z Mielca, fot. Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
Reklama

Medycy, personel szpitala oraz ratownicy medyczni z Mielca uzyskali w trakcie trwania obecnej pandemii koronawirusa wsparcie materiałowe oraz finansowe ze strony PZL Mielec oraz amerykańskiego koncernu Lockheed Martin. 

Firma PZL Mielec wsparła w okresie pandemii koronawirusa Specjalistyczny Szpital im. E. Biernackiego w Mielcu. Dzięki tej pomocy wyposażenie placówki wzbogaciło się o prawie 1400 maseczek, przyłbice ochronne oraz 100 l specjalnego płynu do dezynfekcji. Co więcej, jak zaznaczono inżynierowie z PZL Mielec wykorzystują również technologię druku 3D do tworzenia kolejnych przyłbic ochronnych dla medyków i innego personelu szpitalnego.

Zaproponowano również specjalne osłony z pleksi, które będą wykorzystane podczas przeprowadzania zabiegów w tej placówce medycznej. Szpital uzyskał również wsparcie od właściciela PZL Mielec, amerykańskiego koncernu Lockheed Martin. Na potrzeby szpitala przekazał on kwotę 50 tys. dolarów. Została ona przeznaczona na zakup samochodu transportu sanitarnego, a także środków ochrony osobistej oraz pralko-suszarki.

Specjalistyczny Szpital im. E. Biernackiego nie jest jedyną strukturą związaną z ochroną zdrowia, która w trudnym okresie pandemii, uzyskała wsparcie od PZL Mielec i Lockheed Martin. Drukowane w technologii 3D przyłbice z PZL Mielec trafiły bowiem także do stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu i tamtejszej Szkoły Ratownictwa Medycznego. Co więcej, udzielone wsparcie finansowe pomogło sfinansować zakup urządzenia niezbędnego do dezynfekcji karetek. 50 tys. dolarów od Lockheed Martin dla Pogotowia wykorzystano do zakupu respiratora, defibrylatora oraz niezbędnych dla ratowników medycznych środków ochrony osobistej.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
myśleć i działać
piątek, 10 kwietnia 2020, 12:36

Robić respiratory a nie kupować w szczycie ceny. Lockheed Martin / PZL ma kompetencje, aż nadto.

Tweets Defence24