Putin: Rosja rozwija swe uzbrojenie, ale nie zamierza nikomu grozić

6 listopada 2019, 14:58
97UVNMIN4LRm3UmQLygs7isqg1tC5JiT
Fot. kremlin.ru
Reklama

Rosja zamierza wzmacniać swój potencjał wojskowy i wprowadzać do sił zbrojnych systemy uzbrojenia, które nie mają na świecie odpowiedników, jednak nie jest to dla niej pretekst do grożenia komukolwiek - zapewnił w środę prezydent Władimir Putin.

Wypowiedź rosyjskiego prezydenta padła na spotkaniu z oficerami i prokuratorami, którym przyznano wyższe stopnie wojskowe i rangi. Jak kontynuował, dla Rosji to nowoczesne uzbrojenie nie stanowi pretekstu do grożenia komukolwiek. Putin zapewnił, że zadaniem przyszłościowych systemów uzbrojenia jest "wyłącznie zagwarantowanie bezpieczeństwa przy uwzględnieniu rosnących zagrożeń" wobec Rosji.

Wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi do tego, by uczynić wszystko, co od nas zależy w celu postępu procesu rozbrojeniowego.

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej

Putin zauważył, że liczba przeprowadzanych przez Rosję ćwiczeń wojskowych wzrosła o jedną czwartą i podkreślił znaczenie stopnia przygotowania personelu wojskowego. Wezwał do umacniania dyscypliny i morale w siłach zbrojnych.

Nasza armia i flota dowiodły wysokiego stopnia gotowości. Zamierzamy wzmacniać potencjał obronny i wprowadzać systemy hipersonicznego, laserowego i innego nowoczesnego uzbrojenia, których na razie inne kraje nie mają.

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej

Rosyjski prezydent wypowiadał się krótko na temat każdej ze służb, której przedstawiciele uczestniczyli w środowej uroczystości na Kremlu. Wskazał m.in., że materiały Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) "są podstawą decyzji strategicznych", a Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła w ciągu 9 miesięcy br. 39 przestępstw o charakterze terrorystycznym.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 26
Reklama
Żul
czwartek, 7 listopada 2019, 21:01

Naradzie opanowali produkcję mieczyków laserowych i pistoletów supersonicznych na kapiszony wodoodporne ale postęp jest duży.

Peresada
czwartek, 7 listopada 2019, 14:47

To dobrze.

Anty-Che
czwartek, 7 listopada 2019, 13:49

Rozja zawsze sie tylko broni. Ale wychodzi z zalozenia ze nalepsza obrona jest atak.

Kuźiencow
czwartek, 7 listopada 2019, 10:45

Powodzenia. Zwłaszcza z https://www.defence24.pl/latajace-kalasznikowy-nowe-zagrozenie-ze-strony-rosji

ktos
czwartek, 7 listopada 2019, 08:11

No no... bo inne kraje tylko czekaja zeby napas na ta biedna Rosje. Np... Polska napada na Rosje i z armia 100000 wojakow zajmuje caly kraj... to by wypadalo tak 1 zolnierz na miejscowosc w ramach okupacji? Czy nawet mniej?

Adam k
czwartek, 7 listopada 2019, 02:44

Kraj #1 na świecie pod względem terytorialnym tam wszyscy mieszkańcy ziemi by się zmieścili j jeszcze miejsca by sporo zostało ! Militarnie się rozwijają ale powoli i z dystansem za 10-15-20 lat to ich świat cmoknie w jelito a szczególne USA

Adam S.
czwartek, 7 listopada 2019, 10:05

Kilkadziesiąt lat temu największym terytorialnie krajem świata była Wielka Brytania: Afryka, Indie, Kanada, Australia. Słońce nie zachodziło nad Imperium. I co zostało? Z Rosji po utracie azjatyckich kolonii też niewiele zostanie. A procesów historycznych samą propagandą i zaklinaniem rzeczywistości, Putinowi nie uda się zatrzymać .

Kiks
czwartek, 7 listopada 2019, 09:53

Gospodarczo zaś cofają się.

Marek
środa, 6 listopada 2019, 21:04

Rosja nigdy nikomu nie groziła ani nie zamierzała grozić. Tylko ma taki feler, że graniczy z kim chce, a nie chce graniczyć z nikim. Ronald Reagan zaczął radzić sobie z tym paskudnym felerem. Niestety później uznano, że Rosjanie są ok, bo polubili dolary oraz Coca-Colę. Dlatego po nim nikt nie dokończył jak należy rosyjskiego tematu.

Mikroszkop
czwartek, 7 listopada 2019, 11:53

USA nigdy nie było i nie będzie w stanie "dokończyć rosyjskiego tematu" z racji tego że jest mocarstwem morskim. Za to zapewnia Rosji niski standard życia i słabą gospodarkę.

GB
czwartek, 7 listopada 2019, 15:18

USA jest mocarstwem, w tym: morskim, powietrznym i lądowym.

Mikroszkop
piątek, 8 listopada 2019, 08:31

Dokładnie w tej kolejności :) Siły lądowe są najsłabsze.

GB
piątek, 8 listopada 2019, 09:12

Siły lądowe w 3 dni pokonały jedne z najsilniejszych militarnie państw BW - patrz pierwsza wojna w Zatoce Perskiej.

Mikroszkop
piątek, 8 listopada 2019, 13:30

Po pierwsze nie same tylko z sojusznikami, pod drugie przy udziale floty , po trzecie uderzały z bezpiecznych baz , po czwarte Rosja to największy kraj na świecie i samo pokonanie tej przestrzeni jest trudne.

As
środa, 6 listopada 2019, 19:28

No gdzie tam grozić ? Ot miliardy dolarów wydane na hobby. Tak na wypadek jakby trzeba było iść na wojnę za strachliwych Europejczyków. Przyjść im z przyjacielską pomocą.

Łukasz
środa, 6 listopada 2019, 17:40

Oczywiście, że Rosja nie zamierza nikomu grozić. Rosja woli bez groźby i uprzedzenia a nawet bez wypowiedzenia wojny zaatakować nie dając tym samym możliwości chociażby na ewakuowanie cywili z rejonu walk.

Marek
czwartek, 7 listopada 2019, 11:34

Rosjanie nikogo nie atakują. Jak już, to co najwyżej "wyzwalają".

GB
środa, 6 listopada 2019, 17:15

1. Nie ma odpowiedników bo nikt nie jest taki głupi jak Rosjanie żeby produkować taka beznadziejną broń. 2. Rosja nikomu nie zagraża tylko tak przypadkiem napadła na Gruzję, Czeczenię i Ukrainę.

Naczelny informator WP
czwartek, 7 listopada 2019, 09:16

Z tą beznadziejną bronią to Cię trochę poniosło xd. Biorąc pod uwagę ich budżet i to ile rodzajów uzbrojenia muszą rozwijac/tworzyć to jednak jest to poziom co najmniej dobry.

GB
czwartek, 7 listopada 2019, 14:39

Co więcej oni mnożą broń podobnej klasy. Równocześnie produkują myśliwce Su-30 i Su-35, czołgi T-14, T-90 i modernizują T-72 i T-80. Mają równocześnie kilka typów bwp, haubic samobieżnych itd. To nic dziwnego że żadnego nie mogą dopracować dobrze. I dlatego mają słabiutką broń.

Hanys
czwartek, 7 listopada 2019, 05:17

Skoro ich broń jest beznadziejna, to nie ma sie czym przejmować i nie ma tematu.

GB
czwartek, 7 listopada 2019, 10:25

Oczywiście że jest beznadziejna w porównaniu z zachodnią. Ale to nie znaczy że nie może zabić.

Marek
czwartek, 7 listopada 2019, 09:52

Ależ jest, bo tej broni mają cholernie dużo.

Lenia
środa, 6 listopada 2019, 16:32

cytat "Wzmacniać potencjał obronny ..." . No tak my znamy epizody obronne Rosji w ramach których , Rosja napadała na sąsiadów i nie tylko. Potencjał militarny Rosji przekracza wielokrotnie możliwości obronne jakiegokolwiek Państwa w Europie , więc czego Rosja się boi Panie Putin rozbudowując tak swoją machinę wojenną. Ja rozumiem , że każdy chce rządzić światem i wywierać na niego wpływ i pewnie Pan Putin też ma takie wizje co do swojej osoby. Rosja pod przykrywką "doktryny obronnej" szykuje się do wojny a Ukraina i Białoruś będzie tylko przyczólkiem do rozlania się "czerwonej zarazy" po Europie.

Adam S.
czwartek, 7 listopada 2019, 07:52

No właśnie nie każdy chce rządzić światem. Normalny kraj i normalni ludzie chcą mieć dobrobyt i spokój. Tylko Rosja od początku swej historii wciąż podbija nowe tereny, zdobyła ich najwięcej na świecie, i wciąż jej mało. Tylko Rosjanie godzą się na biedę i oddawanie swoich dzieci na mięso armatnie, byle tylko świat się ich bał.

Kiks
czwartek, 7 listopada 2019, 12:54

Ruscy posuwali się na Wschód,bo plemiona nie broniły się. Na Zachodzie zatrzymała ich Polska ;)

Tweets Defence24