Przysięga terytorialsów z 5. Mazowieckiej Brygady OT

8 września 2019, 13:42
EDxrS-AWwAAUMNc
Fot. WOT

Macie wielki wkład w zapewnienie bezpieczeństwa rodakom - napisał w liście do żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił jednocześnie żołnierzy o swoim "najwyższym szacunku".

W południe w niedzielę odbyła się uroczysta przysięga wojskowej 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olszynce Grochowskiej. Przysięgę złożyło 167 żołnierzy. Z tej okazji słowa do zebranych skierował w liście premier Morawiecki. List odczytał szef MON Mariusz Błaszczak.

"Do rodziny 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączają nowi członkowie. Ponad 160 mężczyzn i kobiet, którzy wypowiadając słowa przysięgi potwierdzają swe zobowiązanie wobec regionu i kraju" - napisał premier. Zapewnił jednocześnie żołnierzy o swoim najwyższym szacunku".

"To symboliczne, że spotykacie się dzisiaj na terenie Olsztynki Grochowskiej, gdzie przed 188 laty polscy żołnierze w wielkiej bitwie zatrzymali szturm wojsk rosyjskich na Warszawę" - wskazał premier.

Jak napisał w liście, nasi przodkowie w postaniu listopadowym walczyli o wolność i prawo do stanowienia o swoim losie. "Pod Olszynką Grochowską zapisali ważną kartę w historii polskiego oręża i naszej drogi do niepodległości. To część dziedzictwa, który mamy obowiązek pielęgnować i rozwijać. Opowieść o tamtym boju, to opowieść o odwadze, służbie, odpowiedzialności za bliskich. Wiem, że wartości te są bliskie także wam - żołnierzom z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej" - napisał premier.

Szef rządu wskazał, że niedzielna uroczystość "to dla was zwieńczenie pewnego etapu i rozpoczęcie kolejnego - rozwijania swych kompetencji, szkolenia i doskonalenia". "Liczymy na was i wiemy, że w potrzebie przybędziecie z pomocą - zgodnie ze swą dewizą - zawsze gotowi, zawsze blisko. Macie wielki wkład w zapewnienie bezpieczeństwa rodakom" - napisał Morawiecki.

Uroczystość jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego zorganizowanego w ramach Wakacji w WOT.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
WOT
poniedziałek, 9 września 2019, 02:31

Gratulacje WOT

Tweets Defence24