Reklama
Reklama

Zrobotyzowana technologia spawania wdrożona w HSW [WIDEO]

5 grudnia 2018, 16:41
HSW
Fot. Huta Stalowa Wola

Jak poinformowała Huta Stalowa Wola właśnie zostały zrealizowane końcowe odbiory zrobotyzowanych stanowisk do spawania. Tym samym spółka zakończyła montaż linii zaawansowanych automatów realizujących produkcję przemysłową, w tym systemów wieżowych dla pojazdów Krab i Rak, wież ZSSW oraz systemów podwozi m.in. M120G, WD, BWP . Wartość inwestycji wyniosła ponad 6,6 mln zł. 

W kwietniu br. Huta Stalowa Wola S.A. rozpoczęła wdrażanie najnowocześniejszych dostępnych obecnie na świecie technologii w zakresie automatycznego spawania korpusów i podwozi dla pojazdów bojowych - informuje spółka w komunikacie prasowym. 

Wdrożenie uniwersalnego stanowiska zrobotyzowanego do spawania systemów wieżowych dla wyrobów Krab, Rak, ZSSW, a także systemów podwozi m.in. M120G, WD, BWP, ma pozwolić wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółce uzyskać maksymalną jakość i powtarzalność oraz podnieść wydajność prac spawalniczych. Wynika to z tego, że wszystkie zespoły z blach pancernych były dotąd spawane metodą tradycyjną (ręcznie) przy użyciu nowoczesnych urządzeń spawalniczych. Natomiast zastosowanie inteligentnego systemu w zrobotyzowanych aplikacjach spawalniczych ma zagwarantować poprawę standardów jakościowych i zapewnić utrzymanie wysokiej jakości produktów. Wpłynie również na terminową realizację programów realizowanych w ramach procesu modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Władze Spółki liczą na to, że nowa inwestycja zwiększy potencjalne możliwości eksportowe i rozwinie przedsiębiorstwo. Jak informuje HSW wartość inwestycji wyniosła ponad 6,6 mln zł. 

Linia technologiczna jest projektem inwestycyjnym, który buduje przewagę konkurencyjną HSW. Z rynku systematycznie znikają producenci, którzy nie są w stanie sprostać jakościowym oczekiwaniom klientów. Jednym z najbardziej skutecznych i coraz częściej wybieranych sposobów poprawy jakości procesów jest ich automatyzacja. Takie nowoczesne podejście do produkcji gwarantuje poprawę przede wszystkim standardów jakościowych i wynikające z tego wymierne korzyści

Bartłomiej Zając, p.o. Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny HSW S.A.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
lol
czwartek, 6 grudnia 2018, 11:52

@biały Jak się nie potrafi używać automatu, to tak później jest. To nie jest sztuczna inteligencja, która sama będzie myśleć za pracownika. Parametry pracy też trzeba umieć dobrać, a przede wszystkim równo ułożyć materiał w przestrzeni do obróbki, żeby później maszyna nie obrabiała powietrza. Maszyna nie zastępuje człowieka tylko mu pomaga, więc minimalna inteligencja człowieka też jest wymagana.

biały
czwartek, 6 grudnia 2018, 10:49

u nas po wprowadzeniu automatów spawalniczych jakość spawów znacznie spadła , automat czy jak to nazwać robot podczas spawania miał takie jakby przerwy w spawach , dodatkowo nie widział czasami źle ustawionych elementów i cały spaw szedł bokiem , po spawaniu robotem spawacze mieli więcej roboty niż jak spawali sami , co nie znaczy że spawacze nie robili braków jak czasem byli na kacu :)

robertpk
czwartek, 6 grudnia 2018, 08:46

do "wdrożonej technologii" jeszcze trochę daleko ... na razie stoi urządzenie...

lubię takie
środa, 5 grudnia 2018, 23:54

Super film. Dużo informacji nt tej nowej linii

zaqson
środa, 5 grudnia 2018, 21:06

Bardzo dobrze. Widac ze HSW sie rozwija i co najwazniejsze inwestuje.

KrzysiekS
środa, 5 grudnia 2018, 20:04

Będzie jak znalazł przy BWP BORSUK. Oby więcej niż 50 rocznie.

Harry 2
środa, 5 grudnia 2018, 19:37

Hallo, panowie z HSW! Po zakończeniu modernizacji zakładu i zakończeniu prac nad BWP BORSUK, ZSSW 30, KRYL, czas zacząć prace nad KRYLem 2 z automatem ładowania oraz... nowym czołgiem. HSW powinna być szczególnie chroniona pod każdym względem.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama