Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polska może wejść w łańcuchy dostaw Lockheed Martina

Autor. Defence24

„Jesteśmy przygotowani do współpracy przemysłowej przy systemach Javelin ale nie tylko” – mówi Robert Orzyłowski, Global Business Development, Lockheed Martin.

Reklama

„Informowaliśmy ostatnio o postępach w budowie kompetencji rakiet PAC-3 MSE. Budujemy kompetencje w naszej fabryce w Mielcu gdzie budowane są od jakiegoś czasu kluczowe elementy samolotu F-16. Budujemy też nasze relacje z WZL Nr 2 w Bydgoszczy. Jeśli chodzi o systemy HIMARS prowadzone są zaawansowane rozmowy na temat współpracy w tym projekcie. Lockheed Martin ciężko pracuje nad zwiększeniem możliwości produkcyjnych, rozmawia z naszymi poddostawcami, żeby nasz łańcuch dostaw był bardziej wydajny. Polska może się włączyć w ten łańcuch dostaw, przy produkcji systemu dla Polski, ale na horyzoncie są możliwości eksportowe." – dodaje.

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. Denar

    Polska staje się jednym z głównych rynków dla Lockheed Martin Corporation (poza F16 to np. HIMARS, czy Javelin). Nawet polskie zakupy lotnicze w Korei Płd. to sukces tej firmy, bo samoloty FA50 w ponad 80% bazują na technologii Lockheed'a. Nadszedł czas by np. w ramach offsetu Lockheed zobowiązał się do odtworzenia budowy samolotów bojowych w Polsce. Rozbudowane zakłady w Mielcu, lub nowa fabryka joint venture z PGZ i koreańskim. KAI pozwoliły by na produkcję i modernizację samolotów F16 (jest zapotrzebowanie na ponad 1000 nowych tych samolotów w Europie i na obszarze EMEA). Do tego istnieje dramatyczna potrzeba zbudowania w Polsce bazy zaopatrzeniowo-serwisowej i linii zaopatrzeniowych samolotów FA50, a także w przyszłości samolotów FA21.

    1. kowalsky

      Pytanie czy kupowanie wszystkiego na pniu stwarza pole do negocjacji.

    2. Davien3

      @Denar Polska jest jedynie zwykłym klientem rzadu USA bo to oni decyduja co LM i komu sprzeda a nie Lockheed Martin Podobnie z FA-50 to fakt ze LM brał udział w konstrukcji T-50 nie daje mu zadnych praw do tej konstrukcji zwłaszcza ze technologoie sa z USa i Korei a nie od LM zwłaszcza ze my zwyczajnie kupujemy te FA-50 z półki jedynie w Polsce ma powstac baza serwisowa dla tych lekkich maszyn uderzeniowych i nic wiecej.

  2. Radetzky80

    Odnośnie tematu przewodniego: Może ale nie musi...a przy obecnym stanie sytuacji zakończy się propaganda i nadymaniem balona sytuacyjnego.Teraz numerem jeden jest UA i pomoc dostawowa powiązana z zaangażowaniem w pozyskanie ekonomiczne tegoż kraju.

  3. ANDY

    obiecanki ... i żadnych konkretów poza tym że głównym beneficjentem wojny ukraińskiej jest LM ... a największym przegranym Polska rozbrojona na polecenia sojusznika .... i tracąca suwerenność ekonomiczną przez ukraiński drenaż i kupno półkowej broni z usa i korei

Reklama