Przedłużona rekrutacja na uczelnie wojskowe

27 marca 2020, 12:41
uczelnie-wojskowe
Fot. Uczelnie-Wojskowe.mon.gov.pl
Reklama

Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadza ważne zmiany w rekrutacji na studia wojskowe. Termin składania dokumentów w związku z zagrożeniem wywołanym przez COVID-19 wydłużono do 31 marca (LAW) i 30 kwietnia (WAT, AWL i AMW).

24 marca w Dzienniku Urzędowym Ministra Obrony Narodowej ukazało się Zarządzenie nr 8 w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia dla kandydatów na żołnierzy zawodowych do uczelni wojskowych w roku akademickim 2020/2021.

Dokument sygnowany przez Sekretarza Stanu Tomasza Zdzikota zawiera szczegółowe ustalenia dotyczące warunków i trybu rekrutacji prowadzonych w Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej. Tym samym MON przychylił się do wniosków o wydłużenie terminów rekrutacji, które złożyli rektorzy uczelni wojskowych.

Warto podkreślić, że niezwykle ważnym elementem rekrutacji w przypadku uczelni wojskowych są badania lekarskie, testy psychologiczne i psychotechniczne. Dotyczy to zwłaszcza przyszłych studentów Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, którzy podlegają dodatkowym badaniom na tzw. wirówce przeciążeniowej, a także w komorze niskich ciśnień w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej.

Wymagania

Szczegółowe zasady i wymagania jakie muszą spełnić przyszli podchorążowie zawarto w załącznikach do Zarządzenia nr 8, które opublikowano pod tym adresem.

Wyszukiwarka

Osoby zainteresowane studiami w mundurze wszelkie informacje znajdą m.in. na stronach uczelni wojskowych. Dodatkowo resort obrony narodowej uruchomił stronę internetową z wyszukiwarką kierunków studiów na uczelniach wojskowych. Wyszukiwarka może być cenną pomocą, dla tych którzy jeszcze nie zdecydowali o wyborze określonego kierunku studiów. Pomocna strona jest dostępna pod tym adresem.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Fanklub Daviena
niedziela, 29 marca 2020, 20:13

Co za nieunijne i nienowoczesne to zdjęcie rekrutacyjne! Dlaczego nie ma na nim żadnego Afrykopolaka? Ani geja? I tylko jedna kobieta a powinien być parytet! A i "sprawny inaczej" też powinien być, bo chyba wojsko nie dyskryminuje? Słowem zaścianek i zacofanie! :)

Wątpoący
sobota, 28 marca 2020, 16:50

Rekrutacja na uczelnie wojskowe? Czy coś takiego istnieje?

niedziela, 29 marca 2020, 09:10

Tweets Defence24