Reklama

Zdalnie sterowany Protector dla pojazdów bojowych [Defence24 TV]

26 września 2018, 14:51

To główny element naszej oferty dziś: zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Protector. Z uwagi na ochronę jaką zapewnia, daje też dobry wgląd w sytuację, a świadomość sytuacyjna jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. Protector jest też w stanie łączyć się z innymi pojazdami, więc system ten oferuje również zdolności hunter-killer i jest w stanie dzielić się informacjami z innymi pojazdami - mówił w rozmowie z Defence24 TV Tom Gulbrandsen, Marketing & Sales Manager RWS International, Kongsberg Defence & Aerospace, podczas tegorocznej edycji kieleckich targów MSPO.

Zdalnie-sterowany moduł uzbrojenia, został w zasadzie zaprojektowany by chronić operatora, który może siedzieć we wnętrzu pojazdu lub jednostki pływającej, chroniony przed zagrożeniami z zewnątrz. (...) Ten prezentowany tutaj wyposażyliśmy w wkm 12,7 mm. Możemy jednak dostarczyć też podwójną zdalnie sterowaną stację uzbrojenia, gdzie mamy dodatkową broń zamocowaną współosiowo, i zwykle ten współosiowy element strzela amunicją o niższym kalibrze np. 7,62 mm czy też 5,56 mm.

Tom Gulbrandsen, Marketing & Sales Manager RWS International, Kongsberg Defence & Aerospace
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
SEBA
czwartek, 27 września 2018, 17:54

Śmiać mi się chce, jak przypomnę sobie zdjęcie naszej dumy, niszczyciela min Kormorana II z zamontowanym na burcie stanowiskiem do ręcznej obsługi karabinu maszynowego. Brakowało drugiego stanowiska obok, gdzie z za osłony, żołnierze miałby miotać granatami do wtogich statków. Chwalą się nowoczesnym, polskuej produkcji systemem walki specjalnie dla Kormorana, SCOT-M, z którym piwinien wspołpracować taki moduł. Bo jak na razie ten system walki może jedynie wydawać komendy marynarzom, aby biegusiem zapierniczali na pokład i szczelali do nisko lecącej rakiety manewrującej ogniem ciągłym :) Po co montować 35, jak dalej można przy "wróblu" pozostać, również ręcznie obsługiwanym ... wot tiechnika ...

Harry 2
środa, 26 września 2018, 19:44

Takie lub podobne ZSMU z ZM Tarnów powinny być montowane na pojazdach wojskowych zamiast archaicznych KMów i dziwnych stanowisk strzeleckich montowanych na wozach dowódczych dla RAKa, KRABa. Życie żołnierza jest najcenniejsze. Ma być maksymalnie chronione.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama