Proobronni wsparciem operacji Odporna Wiosna

27 marca 2020, 15:32
3_Strzelec (1)
Fot. Mariusz Gierula, IX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy
Reklama

Spadochroniarze z IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy włączyli się w walkę z koronawirusem. Pomagają m. in. w magazynowaniu żywności dla osób objętych kwarantanną domową.

- Kilkanaście pełnoletnich osób z płockiego oddziału, w tym nauczyciele przygotowuje paczki z żywnością, która następnie dostarczana jest potrzebującym przez żołnierzy terytorialnej służby wojskowej w ramach operacji pk. Odporna Wiosna – zaznacza Mariusz Gierula, dyrektor jednej ze szkół w Gdańsku.

Jest to jedna z wielu akcji jakie podejmują organizacje proobronne w całym kraju. Pomoc w działaniach innych instytucji, wsparcie seniorów, zbiórka krwi to ich odpowiedz na społeczne zapotrzebowanie.

Proobronni reprezentujący Związek Polskich Spadochroniarzy angażują się także w akcje honorowego krwiodawstwa. 

image
Fot. Mariusz Gierula, IX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy

Związek Polskich Spadochroniarzy jest organizacją zrzeszającą obywateli polskich oraz Polaków, obywateli innych Państw, którzy wykonywali lub wykonują skoki spadochronowe. Do Związku należą zarówno żołnierze zawodowi i rezerwiści różnych formacji wojskowych, a także miłośnicy spadochroniarstwa uprawiający ten sport wyczynowo lub rekreacyjnie wywodzący się ze środowiska cywilnego. ZPS jest organizacją skupiającą w swych szeregach różne pokolenia spadochroniarzy. Na ternie Polski działa 20 oddziałów organizacji, która od wielu lat aktywnie współpracuje z resortem obrony narodowej. Organizacją kieruje gen. dyw. w st. spocz. Jan Kempara. Oddział IX w Płocku pracuje pod komendą ppłk rez. Jarosława Chrobota.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Nowoczesny obywatel
poniedziałek, 30 marca 2020, 17:58

Witam, powiem tak nie jestem zwolennikiem PISu i do niedawna nie byłem za WOTem ale, w obecnej sytuacji muszę zmienić zdanie natomiast... w przeciwieństwie do typowego lewaka za którego jestem brany trochę poczytałem,pogadałem z ludzmi będącymi w w tej formacji i muszę powiedzieć że mają spore braki kadrowe wynikające z braku chętnych. Fajnie że są jakieś organizacje militarystów albo pseudo harcerzy i się garną do pomocy,sam tez byłem za młodu w ZHP ,ale potem przed studiami poszedłem do Zetki i harcerzykowanie się skończyło a zaczęło się wojsko . Wydaje mi się że dzisiaj te wszystkie grupy przebierańców,ASG i rekonstruktorów śmiało mogły by zasilić szeregi WOT i swoje pasje tez tam w jakiś sposób realizować , dostając za to parę groszy. Jest sporo takich ludzi np.z OSP ale wiekszość woli się lansując w mundurach do których nie maja prawa,ani przysięgi żołnierskiej i udawać superkomandosów. Pozdrawiam,

POLAK Z KRWI I KOŚCI
piątek, 27 marca 2020, 23:22

wie ktoś jak dołączyć do tego klubu spadochronowego?

666
sobota, 28 marca 2020, 20:14

Nie przyjmą Cię.

Tweets Defence24